Teade

Collapse
No announcement yet.

Otsin proffi kõlarikasti ehitajat!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by arvutihdd+Apr 10 2004, 17:08--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (arvutihdd &#064; Apr 10 2004, 17:08)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
    Originally posted by dixo@Apr 10 2004, 08:36
    <!--QuoteBegin-arvutihdd
    @Apr 10 2004, 01:19
    See nyyd kyll lollus minu arust, see MDF tuleb meile ikkagi läänest ja kui seal mingi tappev asi ringi liiguks oleks selle tehas ammu pankrotis. See selleks, aga soovitan vineeri ikkagi. Loomulikum asi ikkagi ja toeta Eesti majandust, vineer ikkagi Eesti toode

    MDF-i tolm on vägagi ebameeldiv ning pikaldaselt hingamisteedele ohtlik.
    NO kui sa seda graamides sisse hingad, siis vast jah. Aga puidutööd tehakse ikka tavaliselt hästi ventileeritud ruumis ja kui mingi tolm tappev ringi lendab siis mingi algeline mask ette ja korras

    Tegelikult on saepuru ka kahjulik, kui mingi pool kilo sisse hingata. Kuigi minuarust peaks MDF olema EL poolt tunnustatud ehitusmaterjal. [/b][/quote]
    tolmul ja tolmul on pisike vahe ka. mdf- ist lendub rohkelt mikrotolmu. algeline mask seda kinni ei püüa ja oh seda läkastamist pärast. pikapeale teeb hingamisteede limaskestale ära küll.

    Comment


      #17
      Originally posted by Sonic@Apr 10 2004, 20:50
      Kas keegi oskab öelda, milline tuntud kõlarifirma teeb vineerist kaste? Ma loetleks ka mõned minu poolt aktsepteeritavad firmad: SONUS FABER, DYNAUDIO, CABASSE, MAGNEPAN, KLIPCH, TANNOY, LIVING VOICE, VIENNA ACOUSTICS, SPENDOR, TRIANGLE, AUDIO NOTE, GENELEC, GENESIS, PROAC.
      Miks sul seda firmat vaja nyyyd, siin foorumis neid tegijaid kyllaga ....

      Comment


        #18
        Originally posted by arvutihdd@Apr 10 2004, 23:01

        Miks sul seda firmat vaja nyyyd, siin foorumis neid tegijaid kyllaga ....
        Ma ei saa aru miks, aga siin foorumis püütakse mulle selgeks teha, et vineer on kõige õigem materjal kõlarikasti ehituseks. Kui keegi suudaks tõestada, et vot selline vinge kõlaritootja teeb ka vineerist kaste, siis võiks ju dikuteerida. Olen ju ka välismaistel saitidel asja uurinud ja igal pool soovitatakse ikka MDF-i.
        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

        Comment


          #19
          Mis puutub tolmu, siis ma saan aru, kui peaks aastaid tolmu sees töötama, aga et valmistada kaks kõlarikasti ja selle tagajärjel lausa invaliidistuda...
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            #20
            Polk ja dynaudio vineerist kastiga, teisi ei oska kommenteerida.

            Comment


              #21
              Mõnes foorumis käib lõputu vaidlus, ka automaatkast või manuaal, siin pidev VINEER vs. MDF. Ükskõik kui palju vaielda, ikkagi tehakse kaste mõlemast materjalist.

              Comment


                #22
                võtke siis neutraalne materjal - saepuruplaat
                aga ilmselt asi ka selles, et vineeri pead väga täpselt lõikama, hiljem on konarlusi raske välja lihvida
                MDF&#39;iga ei tohiks see probleem nii suur olla
                Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                www.sansui.us/AU-9500.htm

                Comment


                  #23
                  Originally posted by Sonic@Apr 11 2004, 10:52
                  Ma ei saa aru miks, aga siin foorumis püütakse mulle selgeks teha, et vineer on kõige õigem materjal kõlarikasti ehituseks.
                  Demokraatlik riik ikka meil siin ja kui mees tahab MDF&#39;ist kasti, sis las teeb.

                  Comment


                    #24
                    Tannoyl peaks ka vist osad kastid olema vineerist, osad jällegi MDF-ist.
                    Jamo on selline huvitav firma, kes teeb vaid kallimad kõlarimudelid MDF-ist, ülejäänud on saepuruplaat.

                    Tegelikult on väga raske öelda, kumb materjal parem on - arvestades seda, et mõlemal juhul tuleb kasti sisse ilmselt ka tugev brace`ing paigutada, siis ei näe ma mingit vahet materjalides.
                    MDF-i kindlasti kasutatakse sellepärast rohkem, et teda on mõnes mõttes kõvasti lihtsam viimistleda, kuna tükeldamisel ei eraldu vineerile iseloomuliult saepinde. Jääb ära pahteldamine jne. Oma tugevuselt jääb aga MDF alla, kuna ühtlaselt pressitud massiga plaat on keskelt "püdel", vineeril sellist asja ei esine.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #25
                      Saan aru, et mõlemal materjalil on oma head ja vead, kuid kuna originaalkõlar, mida jäljendada tahan on MDF-ist, siis minu arvates tuleb ka ikka sama materjal valida.
                      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                      Comment


                        #26
                        Kõlarist koopia tegemine pole mingi probleem. Mine korralikku puidutöökotta ja nad lõikavad sulle mdf-ist sajandiku täpsusega tükid välja. Ülejäänud osa saad siit kellegi käest tellida.
                        &quot;Computers in future may weigh no more than 1.5 tons.&quot;(Popular Mechanics, 1949)

                        Comment


                          #27
                          Firmad kasutavad MDF ainult sellepärast, et teda sigalihtne töödelda. Vineeriga katku neid pinde, lihvi ja pahdelda, aga MDF lõikad välja ja kast põhimõtteliselt valmis(natuke kyll vaja lihvida ka ). Lihtsalt suurtööstustel on odavam maksta töömees matile kolm korda vähem palka, sest MDF võtab vähem tööaega. Tee kummast taha, aga ära jumala eest saepuru kasuta

                          Comment


                            #28
                            Tõepoolest, nüüd juba mõtlen, et lase või vineerist teha. Aga kas 25mm paksust vineeri on saadaval?
                            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                            Comment


                              #29
                              Saadaval on igasugust vineeri, kuigi standard-mõõdud on 3(4), 5(6, või koguni 7), 10, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30 ja vist on 36 mm ka veel.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment


                                #30
                                Vineeri kasuks räägib veel pitskruvidega liimides suurem haakuvus. MDF on rabedam.
                                kris@andmevoog.eu

                                Comment

                                Working...
                                X