Teade

Collapse
No announcement yet.

Kaasaskantav korralikum boombox

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kaasaskantav korralikum boombox

    Tere kaasfoorumlased.

    Suvi tulekul, palju ringi liikumist ja grillimist aias.
    Kuna poes pakutavad valmis produktid ei ole nii huvitavad ja isetegemise rõõm jääb ära, siis isu endal ise teha üks asine kaasaskantav väike ja kõike mängiv "beatbox".
    Seega pöördungi siia teie poole, et küsida head nõu/abi ehitamiseks.

    1. Kast tuleb plaadist ja sellega lihtne, materjal olemas, kaal ei mängi väga rolli, oluline on et väike jääb. Umbkaudselt kujult ruut ja ühte külge võik ära mahtuda kuni 8" element max.
    2. Millist elementi võtta valida või vaadata tasuks?
    3. Võimendi peaks tulema midagi aku toitele, ideepoolest oleks 12V mootoratta aku et ikka võhma jätkuks. Samuti ideid võimendi valikule, vastavalt kõlarile?
    4. Millele võik tähelepanu pöörata veel?


    Tänan.

    #2
    Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

    Boombox?

    Poisikesena sai selline asi teha kodus leiduvast kolast. Prügis vedelenud UPSi aku, kellegi vana automakk kassetiga ja vanad autokõlarid. Ainult ehita korpus .
    Disaini valisin ikka klassikalise "boomboksi" oma nagu sangaga kandilised makid ikka. Sõbrad aga jahusid mul kõrval mingist toru kujust ja suurtest bassikatest, et tee selline. Ma ei tea miks niisugust peaks keegi tahtma .
    Tol ajal raha mul polnud, taskurahast rääkimata, liimisin ja klopsisin kokku puukuurist leitud soomepapi ja plaatide juppidest. Ei tulnud ilus, aga kõigile meeldis. Oli ka erinevaid variante, sai kasutada cd playerit ja mp3 playerit muusika allikaks.
    Kuna seal kus oli muusika, ja tänu sellele oli see igal pool, siis selle ümber oli palju pidusi ja selle peal istuti ja seda tassiti ja seda pillati (alaealiste alkoholitarbimist ärme maini), siis läks see pidevalt katki.

    Kuigi sõbrad soovitasid ainult suuri supakaid ja võimendeid ja cd makke mul kasutada, siis valisin lihtsa kassetimakiga autoraadio, millel ka tüüpiline tda kivil lihtne võimendi sees. See tarbis vähe ja toitis ka hästi autokõlareid, mis ka hästi niiskust talusid. Bassiotsale ma rõhku ei pannud, sest see võttis lihtsalt palju voolu, aga õues pole see niikuinii eriti kuuldav. Kompott tegi päris valju häält. Oli kaugele kuulda õues, ka saime mundrimeestega sel teemal räägitud jne. Aku pidas mitu õhtut järjest vastu, mis sest et oli utiilist leitud aku.

    Siis tuli keskkool, ülikool ja see kast jäi katkisena nurka. Mõni aasta tagasi hakkasin restaureerima. Ostsin uued kõlarid. Nii lahjad kui leida andis (vist 30W rms clarionid noortehnikust) makk niikuinii healjuhul 2x10W max. Uus UPSi aku ja palju muid juppe ja osasi ostsin uued, sest nüüd saan teha sama asja raha eest. Vahepeal jäi pooleli, hetkel on vineerist korpus ja asjad valmis, vaid esipaneel ja lülitid ja mingi muusikapleier vaja välja mõelda. Feissbuuki panin ka pilte tegemisest.
    Loodan et varsti teen ka lõpuni. Fb pildid pole võõrastele varjatud, aga midagi uhkeldda ka pole, võin ka mingi pildi kunagi lisada.

    Nii tegin mina. Võibolla saad mingit ideed kuidas ise teha/mitte teha
    Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

    Comment


      #3
      Vs: Kaasakantav korralikum beatbox



      Ma ise jätaks selle autoraadio koha välja, aga samas oleks seda hea võimendina kasutada. Tarbib palju ja selletöttu kannatab aku.
      Tänapäeval kõigil telefonid ja tabletid igalpool kaasas ja sealt saab vajaliku muusika kätte, pealegi olmas bluetoothi jublakas-ei pea juhtmega küljes rippuma. Kasti materjaliks 22mm saepuru(ikka varuga, et kannataks lammutamist ja eelmisest ehitamisest üle nagunii). Nurgad saavad vajalikud kaitsmed ning peaks kannatama vedamist küll. Niiskuse vastu kasutaks ohtralt värvi ja liimi. Vaatasin ringi e poodides, sealt valjuhääldite valik suur-ei teagi kohe mida võtta/jätta. Mingit neerusid raputavat asja ma ei loodagi teha(asja väiksuse mõttes) Oluline oleks leida sobiv valjuhääldi mis suudaks väikeses kastis mängida võimalikult hästi. Võimendi poolelt peab vaatama siis kui valjukas(d) leitud.

      Tänud kaasa mõtlemast.

      EDIT:Moded palun muutke pealkirjas "beatbox" to "boombox" Tuli näpukas hommikul vara. Tänan.
      viimati muutis kasutaja taaviu; 28 m 2015, 07:04. Põhjus: viga

      Comment


        #4
        Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

        Vaata midagi mille tundlikus oleks hästi kõrge. Soovitaks 4A28 pappe või natuke suuremaid, 4A32 aga võim tahaks siis kõrget toitepinget kuid samas nõuab kordades vähem energiat. Muidugi olid neil boomboxidel, gettoblasteritel ja muudel eluloomadel valjuhääldite tundlikus sinna 90dB kanti aga kui silmad lahti hoida ja ka mujal ringi vaadata ja küsida, siis leiab ka midagi mis akusid rohkem säästaks.

        njah.. lugesin veel kord teema algust ilmselt 15oomise valjuhääldi toitmine ei tohiks probleeme tekitada, kui 12V toide vastav võim, siis miks mitte :P
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #5
          Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

          Kui võtta sellelt suunalt, et tundlikus oleks suur-siis BG20-8 Visatonilt ajaks asja ära? Mõistliku hinnaga ja lairiba. Vanakooli pappe raske kuskilt leida.
          Surfasin läbi oomipoe, noortehniku ja ronexi lehe, aga kuidagi ei leia 12V või vähemaga töötavat lihtsat võimendit. Oskab keegi juhatada/aidata?

          Comment


            #6
            Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

            Mul täpselt sama idee kusjuures tekkinud.

            Sisse panna 12'' väga tundliku lairiba elemendi, juurde veel need pisemad autosse mõeldud tweetrid 2tk.
            Üleval, kus peaks ruupor olema, sinna kas paneks autoraadio, millel ka USB sisend. Sisse 12V akusi paar tükki :P
            Ideeliselt autoraadiost ka vist piisaks, aga neil lahja võimendi. Samas kui panna tundliku lairiba, mis pole ka väga võimas, siis oleks hea.
            Sisse panna ka veel 12V toiteplokk et saaks juhe seina panna ja toas kasutada/otse laadida akusi. Sisse loomulikult automaatse laadija ehitada. Akupank võiks ka nii suur ollla, et saaks ikka pool terve päeva korralikku helitugevust tekitada. Mikrofonisisendi ta ikka juurde, siis eriti hea

            Comment


              #7
              Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

              No sa ajad asju juba ikka SUURELT
              Ma nii vägevat päris ei tahaks teha, ikkagi vaja seda kondijõul ringi liigutada ja bussis grillima sõites ma sellist PA kasti kaasas ei kanna väga
              Vaatasin motika akud 8Ah x2tk saaks miskine 60.- kätte, valjukas 34.- ja edasi võimendi mure. Laadijat sisse ei paneks, ja võibolla piisab ka 1st akust. Laadima hakkan tööjuures (põrandapesu masinal laadija sees). Autoraadiol on palju igasuguseid lisafunktsioone mida suudab edukalt täita tänapäeva telefon/tablet/läpakas ja seepärast oleks raadio kaasas kandmine mõtetult otstarbetu.

              Comment


                #8
                Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                Nati loll soovitus, aga... kui bass ei ole oiuline, ehk õues seda niikuinii ei kuule kaugemale kui kaks meetrit, soovitan soojal venelaste valjuhääldit 4GD8(E) . Suht pisike aga hea tundikuse ja suure helirõhuga. Kasutati tulpkõlarites just suurte alade helindamiseks. Samuti autoraadiotes.
                Kui soovi, võin 4 tk leida, hinnaks miski 4 eur tk.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                  Otseselt sellesse kasti ma neid ei paneks, AGA seevastu oleks sellised mulle ideaalsed töö juurde sateliitideks. Praegused mingid nirud logitechi junnid.
                  Kas 15.- 4tk annad ära? Uuel nädalal liigun ka tallinnas ja sealkandis ringi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                    Diyaudio.com ja boominator. Väga hästi läbimõeldud boombox

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                      Neile on eraldi staffiosad; näiteks:

                      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                        Esmalt postitatud taaviu poolt Vaata postitust
                        Otseselt sellesse kasti ma neid ei paneks, AGA seevastu oleks sellised mulle ideaalsed töö juurde sateliitideks. Praegused mingid nirud logitechi junnid.
                        Kas 15.- 4tk annad ära? Uuel nädalal liigun ka tallinnas ja sealkandis ringi.
                        Jah. vaata PS
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                          Esmalt postitatud taaviu poolt Vaata postitust
                          Surfasin läbi oomipoe, noortehniku ja ronexi lehe, aga kuidagi ei leia 12V või vähemaga töötavat lihtsat võimendit. Oskab keegi juhatada/aidata?
                          Ebays hiinlased müüvad hea kasuteguriga digvõimude plaate, odavalt ja saast aga ehk töötab

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                            Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                            Nati loll soovitus, aga... kui bass ei ole oiuline, ehk õues seda niikuinii ei kuule kaugemale kui kaks meetrit, soovitan soojal venelaste valjuhääldit 4GD8(E) . Suht pisike aga hea tundikuse ja suure helirõhuga. Kasutati tulpkõlarites just suurte alade helindamiseks. Samuti autoraadiotes.
                            Kui soovi, võin 4 tk leida, hinnaks miski 4 eur tk.
                            Julgen ka soovitada, kui võtta kõik neli tk ära, peaks tundlikuseks saama 96dB 1W/1m samas väiksem kui sama tundlik 12" 4A32, ja ühendamisega saad kombineerida võimendile sobiva koormustakistuse.
                            Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kaasakantav korralikum beatbox

                              Lairiba papid oleks tundlikkuse poolelt tõesti esimene loogiline valik. Aga kas keegi oskaks soovitada ka elementi, mis oleks vähe ilmastikukindlam? Või mingi teine alternatiiv - ehk hoiab ka akustiline riie valjuhääldi ees mingi niiskuse kinni?

                              Comment

                              Working...
                              X