Sattus aga ilmselt loosi tahtel vigane valjuhääldi kätte, tsentreerimisseib liimist lahti. Võnkepool mustaks põlenud, kuid visuaalsel vaatlusel membraan 100% korras. Kui reaalne saab olla, et teda toitev 4W võim suudaks sellist kahju teha? Tõenäolisem, et mingil väel liimist lahti ja siis palju vaja ei olegi. Takistust näitab 6,5-oomi, aga ilmselt kuumus on juba oma töö teinud? Omab keegi andmeid, selle valjuhääldi võnkepooli kohta, et mis traat ja mitu keerdu, et ühel päeval julgus kokku võtta ja remont ära teha?
Teade
Collapse
No announcement yet.
6GD1 läbi
Collapse
X
-
Vs: 6GD1 läbi
. Kui reaalne saab olla, et teda toitev 4W võim suudaks sellist kahju teha?viimati muutis kasutaja humax; 01 m 2018, 16:02.
-
Vs: 6GD1 läbi
Kahjuks kohe peale pildi tegemist panin raadiosse tagasi juhusliku lõhkumise ennetamiseks. Aga lisasin tagant poolt pildi ka, mustvalge aga asi seegi. Kas neid tehti siis nii palju erinevaid modifikatsioone?
Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.
Comment
-
Vs: 6GD1 läbi
Tegelikult on selle valjuka mark 6GD1RR3. see on tõesti 6W 60-6500Hz 7,0 +- 1 oomi sagedusel 1KHz fres. 48Hz mõõtudega 327x255x130mm. Selle valjuhääldi võnkepooli keerdude arvu ja traadi läbimõõtu minul ei ole. Ainuke võimalus on kui mahakerimisel need andmed saad ja traadi läbimõõdu mikromeetriga ära mõõdad. Olen veendumusel et selle taastamine ei ole võimalik, sest seda raamilt koonust lahti saada pole võimalik isegi spes lahusti abil, sest see liim millega ta on liimitud peale kuivamist enam millelegi ei reageeri ja seda koonust sealt tervelt kätte ei saa! Miks see kõrbenud on ei oska hinnangut anda. Sisuliselt on tegemist väga hea valjuhääldiga ja mille baasil on ehitatud kodustes tingimustes iseehitajate poolt. mitmeid kõlareid mis on 3 ribalised ja väga hea ja nauditava heliga. Nagu ma isegi kunagi seda tegin. On ka netis selle kohta andmeid. Neid valjuhääldeid on liikunud ka siin foorumi müügi kuulutustes. Mis puutub markeeringusse 6GD1 siis oli neid tõesti erinevad versioone, kuid olid kindlasti veel mingi lisa indeksiga.Tootis seda RIIA Popovi nimeline raadiotehas ja kasutati tolle aegses kõrgema klassi raadios FESTIVALS. Kõige ehedam lamptehnika valjukasja väga hea ja õnnestunud tükk!
viimati muutis kasutaja humax; 01 m 2018, 17:09.
Comment
-
Vs: 6GD1 läbi
Kuulsin Festivali häält, väga muljetavaldav, eriti bassi ots, just sealt see teine pärit ongi ega ei teagi mis sinna kasti sobiks, mis vähemalt sama hea tulemuse annaks. 6GD2? Vaevu mahub ära.
Comment
-
Vs: 6GD1 läbi
Kas Simfonia 2 eelkäija kastides mitte ei olnud või see oli 5GD1? Vähe kasu ikkagi sellest teadmisest, sest see raadio oli ilmselt veelgi haruldasem. Samas Osta keskonnas oli hiljuti sama valjukaga kast kahe väiksema ovaaliga, tundus tööstuslik. Samas üllatas ka Leningrad 006. Ehk saaks s***** sepikut ka nii, kui istudada festivali kasti kolm 6GD6 valjukat? Samas olen selles suhtes skeptiline et valjukaid liites tundlikus suureneb, pigem tõstab madalate otsa.Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.
Comment
-
Vs: 6GD1 läbi
https://www.radiopagajiba.lv/RRR/rrrhome.htmKas neid elemente kuskil mujal ei kasutatud?Äkki leiab mõne doonori,millel valjukas sees terve?
1. Riga10 8GD1RR3 8W ümar
2.Sakta ja Dzintars 5GD1RR3 5W ovaalne ( väiksem ovaal)
3.Festivals 6GD1RR3 6W ovaalne ( suurem ovaal)
4.Simonija 2 5GD3RR3 5W peale muudatuste tegemist sai markeeringu 6GD2 6W
Ja veel, Viktoria seeria kastid 35AC nende valjukad toodeti ka mõnda aega Riias toodetud valjukatega olid hoopis parema kõlaga kui hilisem S90, olgugi et kastid väliselt olid analoogseed ja ära vahetamiseni sarnased. Kuna aga nõudmine oli suur ja nad ei jõudnud neid piisavalt toota ja venes hakti juba pekki keeratud bassikaid tootma siis moderniseeriti see Lätlaste 35AC ja sai markeeringu S90 ja mis oli lätlaste kastis tunduvalt sitem!(palun vabandust!)https://www.radiopagajiba.lv/RRR/victoria/vikt003.htmEhk saaks s***** sepikut ka nii, kui istudada festivali kasti kolm 6GD6 valjukat?
Kui võtta link RIGA10 ja sealt https://www.radiopagajiba.lv/RRR/riga10_6/riga10gr1.jpg siis näeb ka selle valjuka pilti!
See millest kirjutasin (juhin tähelepanu) ei ole mõtet skeptiliselt suhtuda ja pole "vene värk" vaid Lätlaste välja töötatud ja toodetud ja selles on suur vahe! Punktid 1. ja 3. need valjuhääldid on selle aja kohta parimad ja võib lugeda tippasjade nimistusse ja selleks on nad ka jäänud tänapäevani, neile ei ole asendust ja nende baasil on ajudega tegijad teinud väga häid kõlareid, nii selle ajal kui ka tänapäeval. Kurb on ainult see. et mida aeg edasi seda harvemini nad saadaval veel on ja tegemist on unikaalsete asjadega! Isegi venelased on sellel teemal vaeva näinud ja ajakiri RADIO 1965 Nr.7 lk.47 on kirjeldus kõlari kohta nende RR3 valjukate baasil.
viimati muutis kasutaja humax; 02 m 2018, 12:29.
Comment
-
Vs: 6GD1 läbi
Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitustTakistust näitab 6,5-oomi, aga ilmselt kuumus on juba oma töö teinud? Omab keegi andmeid, selle valjuhääldi võnkepooli kohta, et mis traat ja mitu keerdu, et ühel päeval julgus kokku võtta ja remont ära teha?
Link1.
svjatoslav Дата: Вторник, 16.11.2010, 21:28 | Сообщение # 3 Группа: Удаленные
Низкочастотный овальный динамик 6ГД-1 РРЗ производства ПО "Радиотехника" г. Рига
Овальный динамик, предназначался для установки в открытые АС стационарных радиоприёмников высшего класса.
Был малораспространён, сейчас - редчайший и высокоценимый любителями раритет! Имеет высокую чувствительность. Магнит керновый, литой. Диаметр керна 25 мм. Каркас ЗК бумажный, намотана проводом диаметром 0,15 мм, количество витков 97 мм, сопротивление постоянному току 7,8+-10%. Эффективный рабочий диапазон частот 60-6500 Гц
Неравномерность частотной характеристики не более 15 дБ
Уровеньхарактеристической чувствительности, не менее 96 дБ
Номинальное электрическое сопротивление 8 Ом
Частота основного резонанса 48+-8 Гц
Предельная шумовая мощность 12 вт
Габаритные размеры 327х225х130 мм.
Вес 1,3 кг.
Экспонат представлен Петром Дегтярёвым.
Прикрепления: 6962944.jpg(53.5 Kb) · 3916226.jpg(41.9 Kb)
Leidsin veel:Громкоговоритель Гр1 типа 6ГД-1. Звуковая катушка состоит из 50+47 витков провода ПЭЛ 0,15 (сопротивление постоянному току 7,8 Ом).Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.
Comment
-
Vs: 6GD1 läbi
Ei ole need Festivalid Eestist otsas. Vahetavad ikka omanikke, ja on nende seas ka selliseid mida enam ei ole kahju varuosadeks teha. Niikauaks paned sinna mida iganes et sõit seisma ei jääks, ja ennäe, paari kuu pärast leiadki doonori. Festivali jääke tükkidena varuosadeks müüa on ka täitsa võimalik ja tasub ka ära, proovitud.
Comment
Comment