Teade

Collapse
No announcement yet.

Veel üks iseleiutaja küsib nõu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Veel üks iseleiutaja küsib nõu

    Tervitus. On siis tegemisel selline kõlarite paar (esimeseks katseks ehk isegi keerukas). Kolmeribalised inverterkastid - komponentideks üle keskmise korras S90 valjukad. kastimaterjaliks on MDF paksusega 25mm. Kasti välismõõdud on 1250 x 300 x 350 (kxlxs). Plaan on panna vahesein sisse eraldamaks ülemisi sagedusi madalaist. Invertriks plaanin kasutada 100 x 200 mm ümarat lõõri (1tk kastile). Kesksagedusvaljuhääldina kasutan 10GD-34 4 oomist. Siit esimene küsimus, milliste lihtsate vahenditega saaks sellest valjuhääldist teha rohkem kesksageduse? Tegelt ta ju madalatele mõeldud minu info kohaselt. Teine küsimus selline, et kas pole karta õhulõõri lörri tugevamal kuulamisel? (võibolla lõõr suurema läbimõõduga või pikem) Kõlarite sihtotstarbeks peaks saama kodune tantsumuusika kuulamine ja ka filmi vaatamine. Siit ka kolmas küsimus, et kas on mõtet sellisele kõlaripaarile veel juurde teha hiljem eraldi madalsageduskõlarit? Üldine ehitus on poolepeal nii et muudatusi saan teha vabalt.

    #2
    Kasti mõõtude kohapealt ütlen, et way suured IMO, ja ma ei mõtle ainult valjuka seisukohast. Kuid ilu on vaataja silmis
    Kui aga jätta nii suured mõõtmed, siis tuleb bass kindlalt eraldada - esiteks, et mahtu veidi "hajutada" ja teiseks, et keskmiseid ära ei rikuks.
    Siit kohe ka soovitus - kui rahakott vähegi võimaldab, asenda alustuseks keskmised ja hea oleks ka kõrged sagedused. Tegu sul siiski suht kapitaalse ehitusega, ja miks mitte teha veidi paremad asjad kui lihtsalt S90 kloonid.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Peab siis ikka pealinna tulema ja Audese elemendid ostma - heli poolest on kindlalt paremad ja ka välimus etem. Järgmise kuu alguses siis......

      Vahepeal pusin ühe veebilehekese kah koos piltidega - annan siis teada kah inimestele...

      Comment


        #4
        Kõlarite ehitamise katse

        Comment


          #5
          tervist.
          kast tuleb sellele s90 bassielemendile ikka liiga suur :P aga kui sa nad korralikult paika häälestad, siis miks mitte. kui sa tõesti tahad kasutada s90 kõrgsagedust ja 10gd34 kesksagedusena kasutada, siis tuleb midagi valmis kompunnida. mina pakuks välja, et näiteks lõigata 10gd34 alumine piir ära kuskilt 200 hz pealt. nii madala lõikesagedusega võidad just madalas bassis, st suur bassikas ei pea eriti kõrgeid sagedusi tõmblema.
          kõige parem oleks muidugi kasutada kesk- ja kõrgosas teisi valjukaid. Visatoni toodang on väga tasemel, targemad mehed räägivad, et kohati pidavat paremgi olema kui Audes. kindlasti kaalu uusi valjukaid, bass võib vabalt samaks jääda, see on täitsa asjalik asi tegelikult. ma arvan, et heliline võit on suurem kui see rahaline kaotus. ennem kuula kesk ja kõrgosa korralikest valjukatest kui pead 10gd34 mudast kesksagedust ja selle tweeteri plekikolistamist kuulama.

          Comment


            #6
            Tegelikult on omal kogemus olemas s90 valjuka ja suure kastiga. Muidugi oli see veidi väiksem praegusest. Tol korral olis kasti mõõtudeks 900x300x400. Ning toitis teda 1x20 W monovõim ...... tulemuseks see et heli oli päris rahuldav. Nagu näha rahvas eriti s90 ülemise poole valjukaid ei toeta. OK siis ehitus veidi venib, aga miskit paremat ma sinna organiseerin.

            Comment


              #7
              Bassivaljuka kastiosa suuruseks on 775x250x300 (kxlxs) - need siis sisemõõdud

              Comment


                #8
                paraja häälestusega saab üsna mõnusa graafiku nende mõõtude järgi. näiteks 25hz häälestusega saab üsnagi flat graafiku kus peak on 0,1db 70-80hz juures. teine küsimus on muidugi see, kas on mõtet nii madalale häälestada. parem oleks kui saaksid erinevate torupikkustega eksperimenteerida.

                Comment


                  #9
                  Kõik on ülitore, aga kahjuks ma valmistan neid kõlareid ikka päris põlve otsas, st et mul pole mingeid lisavahendeid peale trelli ja tikksae - rääkimata veel mingeist häälestusmasinaist . Nii et tulemus on alati selline katse-eksitus meetod, et ehk mis kõrvale magusam. Loodan selget tooni saada, st et bass ei tapaks keskmist ja kõrget otsa maha. Mina oma "tootmisega" ikka kiviajas . PS kasutan ca 75mm läbimõõduga papptorusid (suurte kilerullide sisud), algne pikkus neil 150 cm. Sealt peaks ikka jaguma testimismaterjali . Toru seina paksus ca 3-5 mm.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Mad BLS@May 19 2004, 19:04
                    Kõik on ülitore, aga kahjuks ma valmistan neid kõlareid ikka päris põlve otsas, st et mul pole mingeid lisavahendeid peale trelli ja tikksae - rääkimata veel mingeist häälestusmasinaist . Nii et tulemus on alati selline katse-eksitus meetod, et ehk mis kõrvale magusam. Loodan selget tooni saada, st et bass ei tapaks keskmist ja kõrget otsa maha. Mina oma "tootmisega" ikka kiviajas . PS kasutan ca 75mm läbimõõduga papptorusid (suurte kilerullide sisud), algne pikkus neil 150 cm. Sealt peaks ikka jaguma testimismaterjali . Toru seina paksus ca 3-5 mm.
                    häälestusmasinat pole vaja on vaja ainult vastava tarkvaraga arvutit ja oma kõrva. installeeri omale bassbox pro, löö oma mõõdud sinna sisse ja otsi sobiv Fb sagedus, mis annab sinu jaoks kõige ilusama graafiku. sealt saad ka teada kui pikad torud olema peavad ja kuna sul materjali lahve paistab käes olevat saad mingi alguspunkti kätte, et millise pikkusega torusid kasutada.

                    Comment


                      #11
                      Jah see Bassbox on küll olemas, samuti mingi Winspeaker ja Winsub. Viimased on tunduvalt algelisemad, ent teevad kah selle töö ära. Materjal omal tööjuurest, ja MDF sõbra töö juurest. Kõva 100 krooni maksid 2 suurt tahvlit.

                      Comment

                      Working...
                      X