Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutile kõlareid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutile kõlareid

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Zeppelin ei olegi audiofiilidele. Seal mängib emotsioon igasuguse tehnilise headuse üle. Samas viimasel plaadil läks asi juba üsna huvitavaks, kahju, et Bonham nii vara paradiisi sai.
    Kas kõik sellest ühemõtteliselt aru saavad, ma küll kindel ei ole.
    Asi siin on rohkem selles, et kes paneb esimesena kitli selga, see ongi arst.


    Kunagine kultusbänd, kas äkki ka mingit emotsioonid, või mida p...

    Kaldun arvama et ikka see sama "arsti kittel".
    viimati muutis kasutaja home; 18 m 2020, 09:56.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      Hilinenult ja juhuslikult hakkas silma üks valmis võimendi moodul, mis sellise aktiivse ja ainult digi (analoog on ka lisana võimaik) kõlari jaoks sobib.
      High performance speaker building has never been easier. The ZOUDIO AIO4CH amplifier combines all modern features in one easy to use and affordable module.

      Omab ta ka väikest programmikest, millega DSP-d konfigureerida, hind ka mõistlik. Paberil on TAS5825M numbrid palju paremad kui STA350 kivil.
      viimati muutis kasutaja moi; 10 m 2021, 11:08.

      Comment


        Sama tegija on oma võimendist lasknud välja uue versiooni.
        High performance speaker building has never been easier. The ZOUDIO AIO4CH amplifier combines all modern features in one easy to use and affordable module.

        Comment


          On kellelgi kogemusi selle ZOUDIO AIO438 või siis eelmise versiooniga?

          Comment


            Vaevalt meil siin keegi neid proovinud on.
            Selle raha eest on asja küll, kõik mida vaja kahe kaheribalise kõlari ehitamiseks on võimalik ära teha ja kõrva ta kindlasti ei riiva.
            Mingi super high-end see muidugi ei ole, odavamalt selliste DSP funktsioonidega võimu ilmselt väga kuskilt osta pole võimalik.
            Ma võin öelda, et antud teemas ehitatud kõlarites kasutava STA350 kivi heliga ma olen rahul, kuigi ma olen üle keskmise noriv helikvaliteedi suhtes. TAS5825M peaks olema natuke parema heliga.
            Arvestama peab muidugi, et AIO438 võim toetab ainult 44 ja 48 kHz kvantimissagedusi ja mõtet on sellel võimul ainult siis, kui tema sisendsignaaliks on otse digisignaal temale vastuvõetaval kujul.
            viimati muutis kasutaja moi; 23 m 2024, 23:04.

            Comment


              Mind huvitab praegu 2.1 konfiguratsioon ja sellegi kontekstis eelkõige vajadus stereokanalites madalate otsa piirata. Kuna käsil olevas projektis vasakus ja paremas kanalis olevad valjukad ei suuda niikuinii allapoole 150 Hz suurt midagi kuuldavale tuua, siis ei ole neid mõtet ka bassidega ruineerida. DSP oleks selle korraldamiseks mugav variant.
              Ma saan aru, et AIO438 toetab ka 2.1 skeemi.
              Väljundvõimsusest mulle jätkuks.
              Sisendsignaal oleks valdavalt küll analoog, vahest harva ka bluetooth.
              Installisin arvutisse Zoudio konfitööriista, päris huvitav teine.

              Comment


                tehlelepanuks niipalju, et digivõim ei kannata filtriga kõlareid. vaid aint üksikuid valjuhääldeid per kanal.

                Comment


                  Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                  tehlelepanuks niipalju, et digivõim ei kannata filtriga kõlareid. vaid aint üksikuid valjuhääldeid per kanal.
                  Kas see käib konkreetselt selle võimendi kohta või on see kõigi digivõimude probleem? Olen kasutanud digivõimu väljundis mitmeribalisi kõlareid, probleemi pole märganud. Minu võimul oli väljundis drosseliga filter et ristkülik väljundisse ei tule, kas see päästis? Siin mainitud võimul peaks kah olema väljundis ikka filtrid.

                  Comment


                    digivõimu väljund on juba ise filter ja sinna otsa täiendava filtri lisamine ei tee asja paremaks vaid kehvemaks.

                    kui ribafitrit vaja, siis pigem digivõimu ette.

                    Comment


                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                      digivõimu väljund on juba ise filter ... kui ribafitrit vaja, siis pigem digivõimu ette.
                      Eks sama loogika kehtib ka analoogvõimendil. Vabandust et küsin kas digivõim vajab mingit erilähenemist, et digivõim ja kaheribaline kõlar tekitab rohkem probleemi kui analogvõim?

                      Comment


                        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                        tehlelepanuks niipalju, et digivõim ei kannata filtriga kõlareid. vaid aint üksikuid valjuhääldeid per kanal.
                        See jutt ei pea kindlasti paika.
                        Digivõimude (õigem on küll nimetada neid D-klassi võimudeks) väljundfiltrite lõikesagedus on palju kõrgemal sagedusele kui kõlarite filtrid ja väga väikese järjestiktakistusega ning ei oma mingit sisulist mõju kõlarite filtritele ega ka vastupidi. On olemas ka D-klassi võime, millel on negatiivne tagasiside võetud pärast väljundfiltreid ja neis on võimu filtrite mõju veel väiksem.

                        Comment


                          Jõudsin täna niikaugele, et AIO438 minu laual hakkas häält tegema.
                          Täitsa põnev plaadike, nüüd on katsetamist ja proovimist tükiks ajaks

                          Comment

                          Working...
                          X