Teade

Collapse
No announcement yet.

Milliseid Radiotehnika S-90-neid soovitate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    S90-t maha tehes võiks arvestada siiski seda, et omas ajas olid need täiesti arvestatavad kastid, kuna midagi paremat tol hetkel võtta polnud. Ning polnud see lääne laiatarberida parem eriti ühtigi. Tuleb meelde ühe tuttava jutustatud lugu sellest, kuidas ta vene aja lõpus Soomes Pioneere ja Sonysid piidlemas käis ja seepeale müüja oli öelnud, et "vironpoika", mine koju ja osta oma S90, see on vähemalt kõlari moodigi.
    Jätkaks ka pisut OT lampidest ja muusikast. Kvaliteedi koha pealt olen jõudnud arusaamisele, et lampvõimendi igapäevaseks muusikakuulamiseks minetab oma tähenduse. Sest muusika, mida kuulata peab olema ikkagi kvaliteetne, et sellest maksimaalne kaif kätte saada. Kui kuulata mingit Hendrixit või Stevie Ray Vaughanit saasta tehnika taga on see ikkagi Hendrix või SRV, teine lugu on näiteks Mark Knopfleri ja Dire Straitsiga. Saasta tehnika taga ei kuule lihtsalt selle venna detailide- ja nüansirohket muusikat õieti. Olen juhtunud kuulma üht väga heal tasemel Dire Straitsi albumit läbi ca. 40000 maksva tehnika ning selle juures jäi tõesti mulje nagu oleks bänd sealsamas ning kui käsi välja sirutada, siis saad Knopfleri strati lausa silitada. Teine asi, mis mulle mulje jättis oli Norah Jones. Kui kuulasin kodus oma suhteliselt saastades kastidest, siis tundus see plaat olema "plaat nagu ikka", seal aga ärkas see ellu. Ja võrdluseks olid võimendi taga lisaks korralikele kastidele just Moskva olümpiamängude eriseeria S90-d, kõlareid ümber lülitades oli selge, miks on S90 saast - bassid valgusid laiali ning ka tunne "bändi sealsamas olemisest" kadus hetkega.
    Sain siin hiljaaegu valmis jälle ühe lampidega kitarrivõimu ja lükkasin sellele pulli pärast sisse ka Muddy Watersi mingi 50 salvestatud plaadilt tuleva signaali ning see oli ILUS. Kuigi selle võimendi kvaliteet polnud mitte just kõige parem ning lisaks oli see ka optimeeritud pillile, ärkas muusika siiski ellu. Ning siis meenus teooria, mida ma kunagi pidasin jamaks: lampvõimendi on hea küll, kuid ideaalne on see ainult muusika jaoks, mis on algusest peale käinud läbi lambi. Mõistan seda nii, et kui linti läks see läbi lambi, miksiti seda läbi lambi ning režissöör kuulas seda ka hiljem läbi lambi, siis optimeeriti see situatsioonile, kus ka lõpptarbija kuulas seda läbi lambi. Transsvõimude ning "ideaalsete" kõlaritega kuulates läheb aga kaotsi muusika esialgne värv ning see kõlab sama külmalt ja tuimalt nagu mingi suvaline umpa-umpa, mis rullarite autoraadiotest iga päev kostab.
    Mis ma oskan öelda, kui vähegi raha millegi korralikuma jaoks jätkub, siis tasub S90 eemale hoida. Samas aga kui suudad leppida sellega, et tegu on oma aja tasemega ning siis oli see hea, siis võib ju ka nendega leppida. Kõik sõltub ikkagi sellest mida sa taotled, kas kuulad mingit taustamüra või kuulad MUUSIKAT...
    Edu!
    Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

    Comment


      #17
      Jutt on küll kõigil ilus-aga põhiküsimus on nagu, et kas soovitate...mida siis inimesed soovitavad?midagi? S-90 s... mis siis on hea...üldse, et mitte s-90 kiita-mõtlen tõsiselt-mis on siis hea?Plaan ka kõlle soetada, muidugi mitte 6-7 kohaliste hinnanumbriteka nagu meil siin kõik teevad?Ootan soovitusi:
      -superradical-

      Comment


        #18
        Vaata näiteks Audese toodangu poole, kui endal vaba raha tekib, tahaks Studiod ära tuua... Vägagi hea heliga oma hinnaklassis ikkagi. Hetkehinda kahjuks ei tea, mõne aja eest maksid ca. 5600 eeku.
        Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

        Comment


          #19
          Kas siis tõesti on ainult üks asjalik kõlaritootja-AUDES. Ei ole kahjuks neid eriti kuulanud ja ei taha laita aga üks aga siiski on... välimus-mulle näiteks ei meeldi a la pooleteisemeetrised kastid mil laiust vast 20-25 cm...kuidagi imelikud on.Ja kindlasti sõltub see kõllivärk kuulatavast...mina näit kuulan rohkem rocki ja metali valdkonda... mingi viiulimängu v.m. sellise jaoks on Audesed vast jah head aga... .
          Kas keegi oskab midagi rääkida Korvet´i 150AC001 kohta? Olen trehvanud mingis Hi-Fi ajakirjas, et pidid päris head olema? Või 35AC021 Estonia omad, lahjad natse on aga, helipilt?Ja kas Audes mingeid selliseid kõlle toodab mil bassikas mingi 25+ cm ka on, ehk teab keegi?
          -superradical-

          Comment


            #20
            Audesed on just stiilsed. Sa oled võibolla nende vene kõlaritega harjunud, siis oli teine välimus üldse. Muidu Estoniad on küll ilusa välimusega!
            TFK Audio
            #tfkaudio
            http://www.facebook.com/tfkaudio/
            http://tfkaudio.blogspot.com/
            - Audioblogi, projektid jms.

            On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

            Comment


              #21
              tassi mult need estoonia 35ac021 'd minema ... ja tee neile kastid ... sellised nagu soovid ... keskmised ka olemas ja üks kõrge ... kõik töötavad ja hinda kuskil 600 kõige eest ja muidugi annab tingida
              MÜÜA : 10gd & BOSE kõlarid

              Comment


                #22
                No kurat, kas kuulad viiulimängu või Hetfieldi keevitamist, kõlar peab ikkagi kvaliteetne olema. Ja ma ei rääkinud üldse odava seeria Audesest, Studio on IMHO parim kõlar meie tüüpilisse väiksemapoolsesse elutuppa. Ja ma ise kuulan ka kusjuures põhiliselt kitarrimuusikat 50'te bluusist tänapäeva metal'ini välja. Kuigi mul klassika vastu midagi pole, ei kuula ma seda eriti tihti... Nii et mõtle ikkagi, kas ostad nüüd mingid Estoniad või S90'd või kogud veel paar kuud raha ja ostad midagi korralikku. Eeldan, et esimene oleks ikkagi selliste "tümpsuvendade" stiil, kes räägivad et "jah, tümakas on hea, aga ega ma niikuinii kuulan ainult trance'i nii et kvaliteeti polegi vaja."
                Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                Comment


                  #23
                  Originally posted by rnx@Oct 6 2004, 15:56
                  No kurat, kas kuulad viiulimängu või Hetfieldi keevitamist, kõlar peab ikkagi kvaliteetne olema. Ja ma ei rääkinud üldse odava seeria Audesest, Studio on IMHO parim kõlar meie tüüpilisse väiksemapoolsesse elutuppa. Ja ma ise kuulan ka kusjuures põhiliselt kitarrimuusikat 50'te bluusist tänapäeva metal'ini välja. Kuigi mul klassika vastu midagi pole, ei kuula ma seda eriti tihti... Nii et mõtle ikkagi, kas ostad nüüd mingid Estoniad või S90'd või kogud veel paar kuud raha ja ostad midagi korralikku. Eeldan, et esimene oleks ikkagi selliste "tümpsuvendade" stiil, kes räägivad et "jah, tümakas on hea, aga ega ma niikuinii kuulan ainult trance'i nii et kvaliteeti polegi vaja."
                  selle postitusega on otse kümnesse pandud mul oli ka alguses et jess s 90 nii head tahaks endale ka aga nüüd ajan rohkem kvaliteeti taga :P ja audesed on selle jaoks vägagi head
                  TeamRMS

                  Comment


                    #24
                    minumeelest on väga paljudel S90 nagu selline esimene samm olnud, et algul rahul küll, aga siis kuuleb kuskilt midagi paremat ja hakkabki trall selle audioga pihta... :lol:

                    Comment


                      #25
                      Mul selline mure, et mul olemas S-90F ja olen väga rahul. Aga üks päev juhtus selline väike jama et üks suur passi kõlar ütles üles(pool lendas laiali, vist sai liiga palju:P). Tahaks nagu uut, üht kõlarit saada ja ei viitsi vana pooli uuesti kerima hakkata ega sellega üldse mässata, liiga ajusid nüristav tegevus. Keegi oskaks öelda kust võiks midagi leida ning mis hinnaga. On ka võimalik saada vanalt tootjalt RRR'ilt aga sealt tellimine ning värk ja särk suht keeruline...erit veel vene või läti keels:P

                      Comment


                        #26
                        S90 bassikaid võid sa leida Westbaltist hinnaga 480 krooni või Noortehnikust hinnaga 780 krooni.

                        Comment


                          #27
                          ISe pole audest veel mängimas kuulnud( õnneks:P ), aga üks väike projekt käsil küll.
                          Mitte küll audesega,visatoni t200 passiiv bassikõlar.Aga inimesed kuulavad ju täiesti nende krappidega( noh,nende junnidega mis arvutiga kaasa saab) muusikat,ja ei ütle midagi,miks siis pean mina nii tohutult eriniema,ja ostma endale ~10k eest audio tuppa. Estieks muidugi ei pea see olema 10k, piisab ka ju 5k, oja loomulikult, aga 5k suur raha.( minu jaoks).
                          MIna oma S-90 ennem välja ei viska,kuna 18 saan (e. auto aeg :P ) ja siis ka oma kodu/korter vms.
                          E. uude korteri hangib tükk haaval mingi audese süsteemi.Ja autosse loodan ka panna miskit kvaliteetsemat kui S-90:P.( st. parema kvaliteedgiga, kõvasti.).S-90 on muide kõvasti parem kui ntx . mignid phipipsi,herculese, creative( okey mitte päris kõik,aga enamus) arvuti kõlarid. Korterisse on S-90 piisav.Kvaliteeti ei oska niimodi veel hinnata, pole kuulnud tõesti ühtegi audest..,ega muid Kvaliteet kõlarit mängimas.Ahja,eag muusika keskused ka ju kõige parem lahendus pole( arvuti taga st.).

                          Comment


                            #28
                            Kuidas küll sul pool sai laiali lennata :blink: Tagusid teda kuvaldaga või? Või laseb võim alalidsvoolu väljundisse ja soojendab mähise üles?

                            Comment


                              #29
                              mina ise tahaks küll täiega endale üht paari s90.
                              no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                              Comment


                                #30
                                Ei saa aru miks inimesi tõmbab nagu magnetiga nende kummipumpade poole :blink: Sama raha(+mõni sott) eest võib ju omale midagi hingelähedasemat leida,aga kuna ,nohh...
                                Kõrtsikõlaritena käravad küll aga koju...??
                                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                                Comment

                                Working...
                                X