Teade

Collapse
No announcement yet.

Erinevad projektid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Palju vett vahepeal merre voolanud ja oleks aeg pisuke update teha.


    Esialgu sai tehtud prototüübid, mis juba iseenesest osutusid paljulubavateks ja mõnusateks asjandusteks - see aga lisas ainult kindlust edasi liikuda.

    Sain siis lõpuks valmis oma järjekordsed kõlarid, mis sedakorda on vähe pikemalt ette valmistatud, nii umbes pool aastat või isegi veidi rohkem. Tegemist on 2ribaste pisemate riiulikastidega, elementideks Visatoni 5" midbass W130SC8 ja tweeter Visatoni 1" SC10N. Kõlarid on magnetiliselt varjestatud, seega saab asetada teleri/monitori kõrvale(kui peaks vajadus olema).

    Filtri puhul on arvestatud lihtsust - lõiked on 1.järku, ei ole mõtet ajsu keeruliseks ajada.



    Nagu pildilt võib näha, siis on viimistlus sedakorda eriti huvitav ja eksklusiivne.



    Kastid on tehtud 21/22 mm vineerist, jäikust väga-väga piisavalt. Inverterkõlar, toru ise tagaseinas. Kastid on lakitud.





    Koos kõlaritega on tehtud ka viimistluselt ja väljanägemiselt sama stiilis jalg.



    Kindlasti huvitab paljusid, kuidas kõlarid mängivad.
    5" midbassi ja sellise väikese kõlari kohta üllatavalt korralik bass, suudab adekvaatselt mängida nii elektroonilise kui ka jazz ja klassikalise muusika puhul. Eriti nauditav minu jaoks on Hedvig Hansoni õrna naisvokaali mahedus, intiimne lähedus - tunda, kuidas vaikusest hakkab järjekordne lugu pihta.
    Stingi puhul on palju kasutuses midbassi, mille esitamisega väga konkreetselt need kõlarid saavad suurepäraselt hakkama. Madalam bass(niipalju, kui sealt tuleb) on konkreetne ja jõuline, kuid samas jääb mahedaks.
    Vägagi meeldejääv on trummari pintslitõmbed - soojalt ja mööda selgroogu meeldivat judinat esilekutsuv emotsioon...

    Kesksagedus on naturaalne nagu pappmembraaniga valjukale kohane - ei ole alumiiniumkoonuse plekisust/agressiivsust ega ka plastikmembraanidele iseloomulikku lamedust. Helipildilt on vokaalosa asukoht selgelt määratletav, ei teki ka mingeid probleeme instrumentaalosiste paigutusega - kõik on selgelt arusaadav.

    Kõlarite võimsusega ja helivaljusega ei tohiks tekkida kuni 15 m2 toas mitte mingeid probleeme, neid on täna oma väiksusele lihtne paigutada ja suudavad mõnusa elamuse pakkuda, on siis tegemist filmivaatamise või oma lemmikplaadi kuulamisega. Suuremates ruumides kui 15 m2 sõltub juba konkreetselt inimese maitsest - minu jaoks 40 m2 nn "suures-toas" kuulamiskohas puudujääke ei tekkinud, samas paljud ilmselt sooviksid lisada juba sellise suurusega tuppa subwooferi juurde.



    Võib öelda, et praeguseks olen ma oma leidnud - ja seda ma mõtlen päris tõsiselt. Hetkel ei teki soovi edasi liikuda, kallimate elementide suunas - jõuab seda teha ka hiljem(kui peaks vajadus tekkima). Kõlarid mängivad ja rahulolu kasvab!
    Riiulikastid on mulle kogu aeg meeldinud, nende disainiline pool ja soundi seisukohast konkreetsus on väga meeltmööda.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #32
      midagi väga väga kena on valmis meisterdatud midagi ilusat mida pole tükk aega näinud.....kõige kenamad riiuli kõlarid mida ma ise näinud olen 5++++ edu edasiste projektidega B)
      TeamRMS

      Comment


        #33
        nämm nämm
        eriti meeldib see disaini lahendus (triibud).

        aga häält tahaks ise oma kõrvaga küll kuulda, mulle väga meeldivad riiulikastid

        Comment


          #34
          Täname!

          aga häält tahaks ise oma kõrvaga küll kuulda, mulle väga meeldivad riiulikastid
          See võimalus saab varsti olema, ja mitte ainult valitutel isikutel vast...Anname teada! B)

          Kogu projekti koondnimetus võiks kanda nime Bufu Nr1.

          Ning lisan ka seda, et kui kellelgi on soovi, saab antud objekte(nii sellise viimistlusega kui ka teistsugusega) tellida, kõik on läbirääkimise ja kokkuleppe asi.

          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #35
            Väga kena töö!!
            Kast on sul nii kenasti viimistletud, et isegi liitekohti pole näha
            Naturaalsus sobib väga.

            Comment


              #36
              tase kuulamiskirjeldus oli ka paljulubav

              Comment


                #37
                Tõsiselt kenad on need kõlarid. Viimistlus ja disain on väga ilus ja ei saa mainimata jätta et selline elementide paigutus on väga viis.
                Intz selline küsimus miks on kõrgsagedus all ja mitte üleval kas sellel on ka mingi vajadus või lihtsalt meeldib sulle selline elementide paigutus rohkem.

                Comment


                  #38
                  Intz selline küsimus miks on kõrgsagedus all ja mitte üleval kas sellel on ka mingi vajadus või lihtsalt meeldib sulle selline elementide paigutus rohkem.
                  Jah, võib öelda, et meeldib rohkem selline paigutus - minu jaoks kõlab paremini. Ning ma usun, et kui korraldada katse, kus ühel kõlaril on kõrgsagedus ülevalpool midbassi, teisel allpool(muu paigutuse osa on sama), siis teeksid, ma usun, päris paljud vahet(ning miks mitte ka leiaksid omale meeldivama variandi).
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #39
                    ..ilusad, ja palju tööd nõudev project, aga mul tekkis kysimus, kuidas kastid valmmistasid-just tehnoloogia. Oled kasutanud vist vineeri, aga sellest ei saa aru kuidas sellised triibud tekkisid-liimisid plaadid omavahel kokku võik kuidas??????

                    Comment


                      #40
                      ..ilusad, ja palju tööd nõudev project, aga mul tekkis kysimus, kuidas kastid valmmistasid-just tehnoloogia. Oled kasutanud vist vineeri, aga sellest ei saa aru kuidas sellised triibud tekkisid-liimisid plaadid omavahel kokku võik kuidas??????


                      Kui suur on kasti vabamaht?

                      Comment


                        #41
                        Tehnoloogia on tõeline pain-in-the-ass. :huh: On tegemist ribavineeriga, mille tegemine eeldab korraliku masinapargi olemasolu(niisama lihtsalt ei saa paraku) - kihtide kaupa on kokku asi liimitud. Ja kokku liimitud ei ole plaadid, vaid tahkudena.

                        Kokkuvõtvalt võib öelda, et kõlari tegemiseks on veõtud suur-suur vineerplaat, millel piisavalt paksust, seest tühjaks õõnestatud ja siis valjukad sisse pandud. Täpselt sama põhimõte ka jalgade puhul.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #42
                          Lihtsalt super!!! Ammu teada, et sa ikka oskad ilusaid asju teha, aga ikka suudad üllatada. Viimistlus on viimase peal...... Jätka samas vaimus.

                          Comment


                            #43
                            Väga kenad on!
                            Omal ka sarnased kõlarid ainult ,et 23L kastis ja tean öelda ,et mõnusad on. Kuid ainult nendele ,kes ei kuula räiget tümakat. Aga kui subwoofer juurde lisada ei jää ka kõva dance kuulamatta.
                            Need rohkem ''stereo efekti'' saamiseks.
                            Ütlen ausalt ,kui ma teaksin mis häält need teevad ja mul endal olemas ei oleks selliseid siis kindel laks ,et telliks need Intzi käest.
                            Tõnis

                            Comment


                              #44
                              23 ltr puhul tuleb väga jälgida volume`i nuppu võimul ja tämbrite asetust - kui neid kasutatakse(õigupoolest tuleb neid iga kõlari puhul jälgida). Membraan neil liigub hästi, suudab hästi õhku liigutada, aga täna oma väiksusele siiski just 10" valjuka võimsust välja ei anna.
                              Võimsusnr-id on siiski ausad.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment


                                #45
                                päris huvitav projektikene küll, endal oli ka plaani teha ühed kõlari kastid sedasi kihtidena laotult aga mitte et ilu pärast vaid just kasti kuju pärast, kuidas muidu need plaadid nii öelda ära ühendasid, kas ainult liimiga või olid abiks ka tüüblid ???

                                Comment

                                Working...
                                X