Teade

Collapse
No announcement yet.

Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

    Esmalt postitatud ergo poolt Vaata postitust
    Tekitasin sinna jagatud kataloogi *.zip faili selle exceliga juurde. Äkki see aitab ja lubab alla tirida tolle.
    Selles kaustas võib olla misiganes, kuid ilma kausta lingita ei saa keegi teine peale looja seda sisu näha.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #92
      Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

      Hmm, proovime siis viimast korda ja äkki läheb õnneks link.
      Ega see antud kontekstis nii oluline ei ole ka. Eesmärk oli erinev....

      Comment


        #93
        Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

        Esmalt postitatud ergo poolt Vaata postitust
        Hmm, proovime siis viimast korda ja äkki läheb õnneks link.
        Nüüd on korras. Mõlemad failid on allalaaditavad. Ma pean oluliseks seda, et postituste sisu on kasutatav kõigile foorumi kasutajatele.
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #94
          Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

          Esmalt postitatud ergo poolt Vaata postitust
          See on töötanud minu kinniste kastidega - pole aimu kas open bafflega võiks ka abiks olla aga võid proovida. Teises teemas olevate mõõtmise piltide alusel peaks siis nats alla 1kHz ja seal vähe ülespoole ala alla EQ-ma low shelving filtriga vms.
          Mul on mingi sarnane langus, isegi rohkem, bassi alumisest kuni kõrgete tipuni peaaegu 10 dB, ruumi mõjuga kuulamiskohalt mõõtes, nii on kõrvale kõige sobivam olnud. Samas see OB teeb koos ruumi mõjuga elu üsna keeruliseks, ilmselt mõõtetulemused koos ruumi mõjuga on teistsugused kui kinnise kastiga.
          Kontrollisin veel simulatsiooniga üle valjuka suurem läbimõõte ei mõjuta OB paneeli laiusega määratud alumist lõikesagedust, nii et tuleks kasutada suurema lubatud võimsuse ja Xmax-iga valjukat ja seda jõuga DSP-s järgi aidata alumisest otsast, kui tahaks kesksageduse alumist lõikesagedust madalamale lasta. Teistpidi valjuka Qts natuke mõjutab, mida suurem Qts seda madalam lõikesagedus aga mõju on üsna väike.
          Selles mõttes oleks nagu Vifa NE-149 parem, andmetes on Xmax 5 mm aga pole selge kas see on kindlasti p to p (ilmselt on), Etoni 5-312-l on see antud kui +/-2 mm, ehk 4mm p to p.
          Samas olemasolevate Scanspeakidel on Xmax +/- 1,5 aga tundlikus 92.4 dB (millest 3 dB läheb 4 oomise takistuse arvele võrdluses 8 ommistega), Vifal ja Etonil 87-88 dB (kuna T/S on nii ühesugused peab ka tundlikus sisuliselt sama olema alumises otsas), reaalne vahe siis tundlikuses 1,5-2,5 dB.

          Comment


            #95
            Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

            Muide moi huvi pärast küsin, et mis simulatsiooni tarkvaradega sa OB-d ja filtreid simuleerid?

            Comment


              #96
              Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

              Viimati Edge ja Vituixcad, paar xls faili on ka OB jaoks.
              Filtreid eriti ei simuleeri, DSP-s panen eq-d mõõtmiste järgi kokku, arvutikõlarite juures kasutasin REW-i DSP optimiseerimist, Vituixcad seda ei osanud normaalselt.
              Vanasti kasutasin usinalt SpeakerWorshop tarkvara nii mõõtmisteks kui filtrite tegemiseks, tegelikult hea tarkvara aga väiksed bugid sees ja teda enam ei arendata-parandata.
              viimati muutis kasutaja moi; 08 m 2020, 14:12.

              Comment


                #97
                Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                Kui kesksagedus lihtsalt õhuke on, kas siis mingit kalibreerimise võimalust pole, või on võimendid erinevad? Samuti ei saa mina aru, miks peab tegema kõlarid, mis vaikselt mängib hästi, see ju tähendab, et kõvasti ei mängi see mitte kuidagi.
                Kuidas Sina DACile testi teed, kas on selleks mingi tarkvara olemas. Mina olen eri DAW tarkvaradega proovinud seda teha, ja pole mitte kunagi kahte identsed faili saanud.
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  #98
                  Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                  Ma mõõdan ära DSP+DAC-i läbiva ASK ja THD moonutuse helikaardiga ning REW tarkvaraga. Siiani on kõik normis olnud.
                  Kõlaritega ruumis on asi palju keerulisem, madalamal kui umbes 400 Hz ei saa tänu ruumi väiksusele kuigi hästi välja mõõta OB kõlari tegelikku ASK-d ja eraldi ruumi mõju.

                  Comment


                    #99
                    Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                    Ainult tehnilised näitajad ei taga veel head heli. Siinuse puhul võib moonutusi kuulda juba alla 1%, natural pillide puhul kusagil 2% juures, elektrooniliste 4%. Samas on lambi vennad olemas, kelle puhul on ka 10% nauditav heli. Pealekauba on valjuka moonutused on kordades suuremad kui teistel asjadel, nii et ka 0.1% moonutust ei tähenda veel mitte midagi.
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                      Seda muidugi, ma olen oma DAC-ist DSP kaudu mõõtnud 0,005% ja kõlarist alla 0,1% THD-d.

                      Comment


                        Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                        Ja kui palju 100 Hz juures on?
                        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                        Comment


                          Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                          Üks kunagi mõõdetud pilt on siin https://www.elfafoorum.eu/threads/40...l=1#post520551
                          Seal on ta alla 0.1% ka 100 Hz juures. Allpool seal on ka muud valjukad ja kogu ribas mõõdetud THD.

                          Comment


                            Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                            Ei tea kas mina ei oska seda tõlgendada, aga usutav see minule kuidagi ei tundu. Sisuliselt moonutamine on protsess, mille käigus väljundsignaalile ilmuvad täiendavad harmoonilised. See number polegi eriti tähtis, selle spekter on palju tähtsam. Kui kuulata ainult bassi valjukaid, on seda moonutust alati kuulda, ja kui järgmise valjuka lisamisega see ära ei kao, siis ongi vesi ahjus. Heli tegemisel on alati ainuke eesmärk, see ei tohi väsitada.
                            Pealekauba, kui Sinul ei ole midagi, millega valjukate helirõhku saab tasakaalustada, siis selle vahetusega oled ikkagi lõhkise küna ees. OB puhul on see vist veel eriti oluline.
                            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                            Comment


                              Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                              Ma arvan et moi mõõtetud THD saab olla suht realistlik, sest ka mina olen saanud suht sinna auku tulemusi, 400Hz juures oli vist 0,12% ja kui analüsaatorit õieti mäletan siis 30Hz juures oli näit 2,1%. Seda siis minu tavalisel kuulamistugevusel, mis on kindlasti valjem kui moi 63dB.

                              Kas on mingi soft mis oskab THD otse graafikuks kirjutada? Oma väärtused sain spektralabi lisafunktsioonist, mis näitab konkreetse sageduse hetkeolukorda, aga graafikuks ei tee.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                                Vanasti, kuldsel ajastul, olid sellised asjad täitsa olemas. Nüüd, isegi korraliku nivooindikaatorid pole võimalik kusagilt osta. Aga kui kainelt mõelda, pole selle järgi ka mingit vajadust, kuna THD tekkimise allikaid on mustmiljon. See et REW ei oska seda mõõta, on nägu pauk selgest taevast, minu jaoks vähemalt.
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X