Teade

Collapse
No announcement yet.

kastiabi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kastiabi

    Niisiis. Olen esimest korda siin. Häda ajab härja kaevu. Seda, et on plaanis omale korralikud kõlarid (6.1) ehitada. Huvi, tehnilist taipu ja raha on aga kogemused puuduvad. Küsimus oleks nüüd selline, et kuidas arvutada kasti ruumala. Teiseks, et ma ei usu, et tavalisest saepuruplaadist korraliku kasti saab? Milline materjal millise (põhikõlarid, kesk, taga ja woofer) kasti jaoks sobib? See oleks nagu esimene samm. Filtritest räägime hiljem.

    JA Palun ärge vastake, et loe foorumit. Mul ei ole kodus neti. :huh:

    #2
    Isiklikult soovitan vineeri, kuigi ega MDF ka paha pole, aga kallim kõvasti asi.
    Kõik oleneb muidugi, mis kõlareid plaanis ehitada ? On mingid kindlad isendid välja vaadatud juba ?

    Comment


      #3
      Originally posted by a11an@Jun 20 2004, 15:14
      Niisiis. Olen esimest korda siin. Häda ajab härja kaevu. Seda, et on plaanis omale korralikud kõlarid (6.1) ehitada. Huvi, tehnilist taipu ja raha on aga kogemused puuduvad. Küsimus oleks nüüd selline, et kuidas arvutada kasti ruumala. Teiseks, et ma ei usu, et tavalisest saepuruplaadist korraliku kasti saab? Milline materjal millise (põhikõlarid, kesk, taga ja woofer) kasti jaoks sobib? See oleks nagu esimene samm. Filtritest räägime hiljem.

      JA Palun ärge vastake, et loe foorumit. Mul ei ole kodus neti. :huh:
      Kasti ruumala valem oleks siis a*b*c ehk külg*külg*kõrgus, algklassides õpitud asi.
      S A C
      Siberian Audio Concept

      Comment


        #4
        Et nagu kesk ja tagakõlarid võiks ju teha siis vineerist. 15 mm vineeri on töö juures küllalt. Main ja Woofer tuleks teha ikkagi MDFist? Plaanis on ehitada klassikaline 6.1 sys. Kaks suuremat (150 - 200 w)torni ja 4 väiksemat (90 - 100 w) + woofer.

        PS. Allar, mul ei ole plaanis ehitada koerakuuti.

        Comment


          #5
          PS. Allar, mul ei ole plaanis ehitada koerakuuti.
          Sinu küsimus oli, "kuidas arvutada kasti ruumala". Allar andis sellele täpse vastuse - ruumala V valem võrdub põhja pindala ja kõrguse korrutisega(vastavalt siis V=a*b*c, kus c=h). Loomulikult tuleb arvutamisel kasutada ikkagi sisemõõte, nendele lisandub loogiliselt võttes materjalipaksus.

          Teiseks,6.1 süsteem on väga mõtetu - mida sa selle tagumise keskkõlariga peale hakkad? Paigutamisega ajad end hulluks. Tee alustuseks kõigepealt esikõlarid ära - alusta nendest, ehk ei ole woofrit vaja(kui hästi õnnstub). MIs sul võimuks on?

          Materjalina võid rahulikult vineeri kasutada, ka mõistlikult teostades on paksem saepuruplaat väga mõnus materjal - ei ole tal midagi häda, lihtsalt on vaja veidi tehnilist taipu.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Võim on YAMAHA 540 6 x 100 w. Selle pärast ka soov 6.1 sys. OK see tagumine keskmine on võibolla tõesti mõtetu, aga võiks proovida. Paistab, et pean kinnised kastid ehitama, sest keegi ei viitsi mulle seletada kuidas arvutatakse invertrkasti mõõtmeid. Kas kinnise kõlari suurus tuleks arvestada ainult bassielemendi järgi või mängivad kõik rolli (juhul kui on 3 riba).

            Comment


              #7
              Oleneb elementidest, mõndadel saab nii et arvutad aint bassi elemendi osa, näiteks audes. Teistel pole jlle see sugugi võimalik, näiteks visaton kus peab kas eraldi kasti kõrgetele ja keskmistele tegema või mõne muu lahenduse mõtlema.
              Kui ruumala arvutamise valem kõlari kastil ja koera kuudil sama on, ei tähenda veel, et tegu samade asjadega. <_<
              S A C
              Siberian Audio Concept

              Comment


                #8
                Suured tänud. Ma otsin nüüd omale elemendid ja siis räägime jälle

                Comment

                Working...
                X