Teade

Collapse
No announcement yet.

ma tahaks teada targemate inimest käest

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ma tahaks teada targemate inimest käest

    kui ma ühendan kõllid oma võimule nii nagu seda on ..... http://www.zone.ee/pako/untitled.bmp ..... kas see rikub kuidagi kõlle võimu vms, mõned ütlevad et ei tasu ühendada ja teised jälle et pole midagi ühenda. Ja tahaks veel küsid et kuidas ühendada subwoofrit, kuigi võimul pole subwoofri jaoks väljundit, kas saab üldse kuidagi ühendada. oleksin igasuguse infi eet tänulik....

    #2
    Sa paned ju ühe kanali peale(antud pildil siis parem kanal) kaks kõlarit paralleelselt - võimudel reeglina maandus ühine, ühises punktis. Selle tulemusena: kui kõik kõlarid on 4 oomised, siis ühel kanalil on takistus 4 oomi, teisel 4*4/4+4 oomi = 2 oomi; kui kõik kõlarid on 8 oomised, siis ühel kanalil 8 oomi, teisel 4*8/4+8 oomi = 2.67 oomi; kui kaks kõlarit on 4 oomised ja üks 8 oomine, on tulemuseks 4 ja 2.67 oomi; kui kaks kõlarit on 8 oomised ja üks 4 oomine, on tulemus veelgi hullem - 8 ja 2.67 oomi.
    Ehk siis ei saa ühendada.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      mul kõlarid on kõik Estonia 25AC-311, 4 oomised. nii et arvad et ei tasu ühendada? kui ei eks ma siis müün ühe maha! aga tänud sulle vastuse eest !

      Comment


        #4
        Ja kui sul on võimu väljund sillatud, st ilma maanduseta, siis tekib seal keskmises vaid heal juhul mingi monosignaali moodi kompott, mis vist võimule päris hästi ei mõju
        ehh... andrjusa

        Comment


          #5
          mul pole jah mingit maandust seal. nojah, eks ma matan selle selle mõtte ära. Aga kuidas subwoofriga muidu lood on, kas neid ma ka ühendada ei saa endale???

          Comment


            #6
            Saad ikka ühendada, sellejaoks on sul vaja ühte jubinat, kuhu võimendi kõlariväljundist tulevad juhtmed sisse jooksevad ja hiljem jubinast välja + lisandub ka supakas mis sealt signaali saab. Muidugi seljuhul mängivad nii kõlarid kui ka supakas ühetugevuselt ( tegu siis passiiv supakaga) aga aktiiv woofril on juba selline jubin üldjuhul võimendi sees olemas, nii et see oleks parem varjant. Ka saad regullida eraldi supaka vol.

            Comment


              #7
              aga seljuhul pole ju supakas nagu õige. no jah, eks kunagi peaks korraliku võimendi sebima ja siis vaatama mis saab

              Comment

              Working...
              X