Teade

Collapse
No announcement yet.

Monitori skeemi ja abi vaja! Compaq P70 model 622

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Monitori skeemi ja abi vaja! Compaq P70 model 622

    Viimastel nädalatel on pilt on hakanud tõmblema, algul harva, nüüd pidevalt, külgedelt tõmbab pilti 5mm võrra kokku, see tähendab et pildi laius väreleb, servades on kokkutõmbed väga teravate nurkadega, väreleb väga kiirelt (tõmbluse hetkel on tõmbluse koht terava nurgaga). Pildi laiuse muutmine ei vähenda ega suurenda tõmbluse amplituudi. Pildi kõrgus ei muutu. Mingit ülelöömise krõbinat pole kuulda. Sama on ka siis kui videokaabel on arvuti küljest ära ning ekraanil on vaid "check video cable". Lammutasin lahti, kõrbemise jälgi pole, plaadi kangutamine/väänamine/kopsimine ei muuda midagi. Ka kineskoobi sokliühenduse liigutamine ei muuda midagi.
    Skeemi ei suuda leida, on küll Nokia 447 skeeme kuid need on teise tähega ega klapi molu sisuga
    Laenasin töölt digiossi, äkki on sellest abi. Probleem aga selles, et kõrvade vahelt on kineskoobi tööpõhimõte veidi hõredavõitu ja skeemi kah pole! Äkki keegi viitsib veits juhendada? Äkki kellelgi skeem olemas?
    Tänud juba ette!

    #2
    Toiteploki filtrikondekas, siis külmjooted reatrofo ja üldse realaotuses, siis kondekas kõrgepinge otsa peal(tavaliselt reatrafo sees) siis kondekad sünkroprotsessori ümber, siis sünkropross ise...

    Comment


      #3
      Kas reatoide tehakse IRF9630(9610, 9620)-tega? Siis hakkab läbi minema reatoite ahelas olev drossel.
      Võid veel kontrollida reatransi K-lt minevat kondet (ca 51nF//400V) - selline sininve Philipsi kastike, hirmus paha tükk. Tekib sisemine katkestus.

      Toited jms, vaata muidugi ka üle, nagu eeskõneleja soovitas.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        mul sama jama ühe vana moluga, lisaks pildi kokkutõmblemisele siriseb sees, kas peab samu asju kontrollima?
        hea molu, pilt on ok, aga jah niikui sisse panneb kohe sama jama mis teema algatajal

        Comment


          #5
          Natuke nüüd mõttetööd tehtud. Leidsin et Nokia 447S skeem on vist natuke sarnane minu omaga. Avastasin et see http://www.hot.ee/ndl/keskel_see_sinine.jpg sinine kondekas lähebki kuumaks ning hea kujutlusvõime korral on näha et ta on ka veidi "pleekinud" väljanägemisega. Kas see "selline sininve Philipsi kastike, hirmus paha tükk" ongi seesama kondekas sellel skeemil http://www.hot.ee/ndl/See_kuumeneb.jpg ?
          Jama selles et see molu on lõhkamiskindlaks tehtud, raudpleki kaal võrdub kineskoobi kaaluga ja plaati selle seest kätte saada on ikka tõsine kruvimine. Ja ilma plekkideta molu tööle panna on kah keeruline. Tahtsingi enne selgusele jõuda kui lõhkuma hakkan.
          Loogiliselt võttes ei tohiks ju ükski kondekas kuumaks minna.

          Edit: Äkki kondekas ise ei kuumenegi sest juhtusin katsuma trafot M401 (FM2521) ja see oli ikka tõsiselt kuum, näppu vastas ei hoia, molu oli sees umbes 20 min. Ka juuresolev suur lüüt oli sellest trafost kuumaks läinud. Ja veel, kui molu sisse lülitada, hakkab pilt kohe tõmblema, soojenemine ei muuda asja.
          Või äkki on hoopis see trafo lühiskeerdudega?
          Ja kui reatoite ahelas drossel läbi hakkaks minema, kas siis ei peaks pilt mitte mõlemas suunas tõmblema (nö. zoom-effekt)?

          Lisan ka pdf-i: http://www.hot.ee/ndl/NOKIA_447S.pdf

          Comment


            #6
            vaheta see suur lüüt ära, kui ta on kuuma trahvo kõrval, siis on kindlasti tegu mahtuvuse kaoga. hea oleks tema nominaali teada, siis annaks vaadata, et kus ta skeemil asub.

            Comment


              #7
              Lüüt on 470mikrofaradit x 16v. Tundub selles skeemis olevat C412 (mahtuvus küll nati erinev), pildi peal see läikiv, trafo lähedal. Lüüt muidugi nii kuum ei ole kui trafo. Aga kas see trafo võib nii kuumaks minna, mõne minuti jooksul kuumeneb selliseks et näppu eriti vastas ei taha hoida.
              Pildi peal see sinine (hallikas) 51pF oli parema külje poolt üsna tahmane või tolmune, äkki on see kah ikka kuumenenud, õhuvool mis kondeka küljepealt üles tõuseb, on tolmu kaasa vedanud? Kui lahti katkun, püüan ära vahetada.

              Nüüd küsimus: selle skeemi järgi kust tasuks ossiga mõõta, see vilkumine peaks ju olema selgelt nähtav, kes pakub hea koha? Skeemil ostsillogrammid puuduvad nii et päris õiget kuju ja pinget ei tea.

              Comment


                #8
                kui ta vastab C412, siis vaheta ta mõtlemata ära.ossiga ära väga usinasti mõõda, muidu juhtub, et pead töökohale uue ossi ostma.vaheta see konde ära ja vaata siis mis juhtub.

                Comment


                  #9
                  OK! Aga enne riskin siiski ka ossiga vaadata, äkki jääb ellu . Vähemalt selle lüüdi pealt mõõtes ei põleta midagi maha. Ja eks elu õpetab...

                  Comment


                    #10
                    Vahetada võib aga antud skeemi puhul ei usu, et abi on. See 51nF konde on olnud 1 kurja juur. Lisaks kontrolli tema ahelas oleavd dioodid.
                    Drossel FMxxx samuti - tekitab lühiskeerud. Kontrolli (vahetuse teel) ka C413 ja C414.
                    Montaaz on molul põhjamaiselt raskepärane... Nokia! Midagi pole teha...kui sa just ei taha plekikääre kätte võtta Nimelt nii olid ühed "remontijad" teinud!
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      see on filterkondekas, kui juba midagi vaadata, siis punktis 27,

                      Comment


                        #12
                        [COLOR=blue][COLOR=blue]
                        Originally posted by kreeklane@Oct 30 2004, 19:02
                        see on filterkondekas, kui juba midagi vaadata, siis punktis 27,
                        Aga kui ikkagi see 51pF kondekas kalab, siis ei anna punkt 27 ilmselt selle kondeka viga välja. Ja selle kondeka pealt mõõtes võib vist pinge päris kõrgele küündida. Ossi sisend peaks 600v ära kannatama, ega rohkem ei tohiks seal vist olla?
                        Aga selle drosseli lühiskeerde vist küll välja ei peili. Eks katsun mõõta selle drosseli otstel.
                        Tänud kõigile, hakkan katsetama, kui ellu jään, annan tulemustest teada

                        Comment


                          #13
                          51nF mitte pF!!!
                          Pinge reatransi K-l umbes 1200V, ära tavalise ossi sondiga mõõda, põleb maha. Kõlbavad vaid vanad vene 1:10 jagurid ja roppu moodi kallid väljamaised.
                          See 51nF viga on 10 a remondi kogemus, samuti see, et too 470uF lüüt üldiselt ei ole süüdi. Kuidas konkreetsel juhul, ei tea öelda.
                          Tollel molul põlesid tüüpiliselt just 51nF/400V konde (põhjus?), toitedrossel FM2151, transs IFR9610, kaitsetakisti 0,47 oomi, pinge jälgimise aheka transs (oli mingi PNP ja tema E-B vaheline SMD takisti, vist 2,7k. Seda siis, kui pilti enam ette ei tulnud. Antud juhul vist pääsed lihtsamalt.
                          Üldiselt tähendab toitedrosseli ülemäärane kuumenemine kas valesid arvutusi (kokkuhoid) projekteerimisel, silumata toitepinget või lühiskeerdusid.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            51pF (häbenen).
                            Reatranssi ma mõõtma ei hakka! Milline see toitedrossel on, pakun et L310 aga seal ei tohiks ju palju üle 160v olla (äkki panen puusse?), lüüt C306 peaks ju tipud ära korjama...
                            Aga noh, hommik on õhtust targem, ärge unustage siis kella keerata!

                            Comment


                              #15
                              Nonii, pole see hommik õhtust targem ühtigi... Vahetasn selle 51nF kondeka ära, mahtuvust mõõtes tunduski, et kohati oli katkestuses, pärastpoole seda enam ei õnnestunud tuvastada, äkki paranes ära (ajutiselt). Lappasin siis molu koomale ja ...mitte kottigi! Käima nagu läheks aga kõrgepinget ei teki. See ahel, mille vahel see kondekas oli, on mingi hälvitusmähiste värk, see toimib, kondeka peal on sümmeetriline saehammas. Ei tööta aga reatransid T303 ja T304. Lihtsalt neid ei juhita, toide 160v on peal! Enne neid väljakaid on vastastaktlülituses transidega astmed ja nende baasid lähevad läbi takistite opvõimu KA358 väljundisse (skeemis pole seda). Opvõimu sisenditesse (jalad 5 ja 6) aga ei tule üldse mingit impulsspinget, väljundis on 0,6v ja sisendites 0,6 ja 10v. Reatransid läbi olla ei saa, miski muu keelab kõrgepinge ära. Kas softiga ei saanud midagi juhtuda? Äkki nullis kuidagi EEPROM-i ära? Proovisin, panin vana kondeka tagasi - ei midagi! Esipaneelil olev kahevärviline valgusdiood on sisselülitamise hetkel kollane, siis läheb roheliseks (nagu ennemgi).
                              Nüüd on küll raske midagi soovitada. Omaarust midagi nässu ei keeranud. Kui siiski keegi oskab midagi öelda (kasvõi sõimata või parastada) siis ootan huviga!
                              Andke tuld!!!

                              Comment

                              Working...
                              X