Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia um 010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    KT 503E valge täpp küljel ja ülemisel serval.
    KT 502E kollane täpp küljel ja valge täpp ülemisel serval.
    [QUOTE]

    Ehk tahtisd öelda et kollane täpp üleval ja valge täpp küljel?
    Ise ei leidsin ainult eelnimetatud tunnustega transi, arvatavasti on siiski Rom-l õigus, aga küsijasuu peale ei lööda
    Tundub et tuleb minna poodi ja oma transivaru korralikult täiendada...
    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

    Comment


      #17
      Ehk tahtisd öelda et kollane täpp üleval ja valge täpp küljel?
      Ei ikka nii nagu kirjutasin.

      Comment


        #18
        Sain siis niikaugele, et kõik transid vahetatud(vigased), aga väljundit nulli ei saa(r56).
        Lugesin, et siis tuleb hakata trantse paari ajama.
        Vt24 vahetasin välja, arvatavasti pole temaga vt25 enam võrdne, tuleb leida sobiv paar......
        vt29 ja vt28 olid mõlemad läbi(nemad laenasin teisest kanalist h34r: ,seal sama remont eelnevalt tehtud, mitte minul)
        vt1 ja vt2(radikatel) olid ennem terved, aga keegi oli seal juba juures käinud....
        Kas olen õigel teel?
        Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

        Comment


          #19
          Kontrolli kas kõik takistid ikka terved, ei ole mustad ja nominaalid ikka paigas, sest transistori läbilöögil kannatab ka takisti. Muideks kui transistori paarid on totaalselt metsas, saab ikkagi nulli ilusti kätte nii, et viga ei ole selles, kuskil mujal istub kurjajuur.

          Veel võivad mõjutada dioodid VD34-35 ja VD36-37 vastavalt siis mis kanaliga tegu.
          Kontrolli igaks juhuls kas lõppvõimu sisendis on ikka pinge null (klemmid 12 ja 47, R1 ja R2 takistite juures), sest vahest jamab sisendi piiramis plaat ise (plaat tagaseinal paremal pool, kus sisendi DIN pesa on)

          Comment


            #20
            Mis juhtuks siis kui panen lõpukad külge aga väljund nullis pole :unsure:
            Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

            Comment


              #21
              Mis juhtuks siis kui panen lõpukad külge aga väljund nullis pole
              Ei ole üldse hea mõte. Kui pinge on vähesel määral kreenis, siis isegi töötab mingit aega, aga kui kõvasti kreenis, siis saad toitepinge väljundisse ja läbipõlenud transistorid.
              Kui palju see pinge sul kreenis on?

              Comment


                #22
                1.5 volti.
                Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                Comment


                  #23
                  Btw, minul on olnud kogemus vähemalt kahe estonia võimuga, millel eelviimaste astmete ebavõrdsus ei lasnud nulli paika saada... Ja kui ikka tüübid ise hakkama ei saanud ja üritasid hea ja halvaga, siis lõpuks toodi mulle ja ikka pidi vahetama sarnasemate beetadega transid sisse.

                  Comment


                    #24
                    1.5 volti.
                    Seda on palju. Kuidas R56 keeramine mõjutab, või ei mõjuta üldse. Kontrolli dioodid üle, millest paar postitust tagasi rääkisin.

                    Comment


                      #25
                      dioodid korras, pinget saan mõjutada 3v-st kuni 1,4v-ni
                      Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                      Comment


                        #26
                        Kui keeramine ei mõjuta, siis on dioodid ka surnud. Kui mõjutab, siis otsi lähedam paar transse.

                        Comment


                          #27
                          Btw, minul on olnud kogemus vähemalt kahe estonia võimuga, millel eelviimaste astmete ebavõrdsus ei lasnud nulli paika saada... Ja kui ikka tüübid ise hakkama ei saanud ja üritasid hea ja halvaga, siis lõpuks toodi mulle ja ikka pidi vahetama sarnasemate beetadega transid sisse.
                          See võis erandjuhus olla või poolvigane transistor arvan mina. Olen isegi eri marki ajutiselt sisse jootnud (näiteks pole õiget transistori käeparast võtta, aga tahaks vea üles leida) ja ikka olen ilusti nulli paika saanud.

                          Comment


                            #28
                            Hakka tagant poolt järjest ettepoole testriga minema. Ja vaata kus maal see erinevus sisse tuleb.

                            Comment


                              #29
                              Mis erinevus?
                              Ei saanud aru
                              Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                              Comment


                                #30
                                Alalispingelise sidestusega võimudel on vea leidmine igavene jama.See mis eespool öeldud on kõik õige.Kui on asja vastu huvi, soovitan minna raamatukokku ja otsida välja ajakirja "Funkschau"1975 aasta 10.number. Paremat remondiseletust pole ma senini kohanud.Aga interneti teel seletuste andmine tundub et ei vii kuhugi

                                Comment

                                Working...
                                X