Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia parandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia parandus

    Estoniast küll palju räägitud, nüüd siis juhtunud selline omamoodi asi.
    Sain odavalt ESTONIA um-010 võimu ja asi oli selles, et tüübid tahtsid teha autovõimuks, et võtavad lihtsalt trafo küljest
    Asi jõudis niikaugele, et trafo monteerimist tegid nad vooluall ja olevat kruvikas läinud kuhugi vastu ja käis pliks....Nüüd endakätte saades märkasin, et toitepinged 0V ja 70V(trafo ise korras, selle testisin), samuti kere maandusesse minev juhe(sinna korpuse tagaküljele) on sulanud ning lõpuks on takistid R12...R14 jne läbi põlenud(ühesõnaga need takistid, mis kummalagi pool võimendi äärtes) Millest võiks alustada ning kas selliste sümptomitega on õvimalik asja parandada?

    #2
    võta lõputransistorid lahti ja hakka siis vaatama.kõigepealt pinged,edasine käitumine juba vastavalt olukorrale.

    Comment


      #3
      joodad kanali lõputransid välja. Kui üks või mõlemad neist on lühises, siis joodad üks aste tagantpoolt transid välja ja niikaua edasi, kuni tuleb terve aste vastu. Kui mõlema kanaliga lood pahasti, siis mõõdad mõlemad niimoodi üle.
      Nüüd tasuks sisse lülitada ja mõõta toited üle. Maa peab olema toite keskväljavõte; pluss- ja miinustoide peaksid olema enam-vähem võrdsed teineteisel pool maad.
      Siis hangid piisava koguse transse. Valik peab kindlasti olema; estonia suuurema tõenäosusega ei lähe käima suvaliselt valitud transsidega. Valid transside hulgast ühe kanali mõlemale õlale enam-vähem võrdse beetaga paarid. Asendad. Niimoodi asendad kõik kuni eelviimase astmeni ära. Viimast astet veel sisse ei pane. Siis lülitad sisse ja üritad nulli paika saada väljundisse. Kui ei lähe, siis pole transid piisavalt head või on mingi muu jama. Seejärel üritad eelvoolu paika saada eelviimasel astmel. Kui see ka reguleerub, siis võid alles viimase astme sisse panna ja veelkord üle korrigeerida nulli ja eelvoolu.

      Ehk siis... kui see on esimene võim, mida parandad, siis parem ära hakka asjaga jamama. Seal on lihtsam palju rohkem asju läbi lasta, niisama juppide vahetusega põleb asi ainult edasi.

      Comment


        #4
        Esimene võim jah parandada.
        VÕtsin võimendusastmed ehk siis kohu plaadilt toite ära ning sain lõpuks ppinged korda ehk siis nüüd mõlemad õlal ligilähedaselt samad, hakkas ka see "šašita" tööle.

        Küsimus selline veel, et kuidas ma selle ühise kindlaks teen. Võtan lõputransid kõigepealt ära ja mis väljaviikude vahelt ma seda mõõdas(emitter-baas-kollektor) ning võimendi ju sel ajal ilma toiteta peaks olema?

        Comment


          #5
          võtad transistori ära. Muidugi on võimendi ilma toiteta, pinge all ei joodeta. Siis võtad ja mõõdad testriga transistori üle. Transistor peab olema nagu kaks dioodi ühise otsaga baasil. Martinj lehel täpsemalt: http://martini.dcc.ttu.ee/elektroonika/detailid.htm .
          Siiski... kui see esimene võimendi ja ei ole piisavat arusaama tema skeemi tööpõhimõttest ning elektroonikast üldiselt... siis ma suhtun sellesse väga kahtlevalt, kas sa üldse ta tööle suudad saada.

          Comment


            #6
            VÕtsin lõputransid ära...Ühel õlal mõlemad 818 ja 819 baasi emitteri ja baasi kollektori vahel ühte pidi juhivad(takistus umbes 1oom) ja teist pidi ei juhi. Teisel osal 818 tundub korras olevat, aga 819 on ühtpidi taksitus 0, teistpidi 50 oomi. Täheldasin ka seda, et R116, R117 jne ühesõanga need 7 taksitit mis on lõputransistorite ees, on kõik põlenud ja seda mõlemal kanalil. Kuidas võimalik, et ühed transid tunduvad terved olevat, kuigi ka sellel poolel need takid põlenud.


            Kas järgmiseks peaks vaatama siis need KT6 seeria transse ja nii edasi, kuni kõik transid korras?

            Comment


              #7
              Aga siiski mis võiks tähendada see, et just takistid R108, R116, R117, R128, R129, R134, R 125(ehk siis kõik lõputarside ees olevad takid, kuigi lõputransid tunduvad korras olevat) Selgus ka selline asi, et eelmien omanik ütles, et võim töötab ksuagil 5 sekundit, aga siis põleb trans VT5 läbi ja see oli ka transs, mille vastu mindi kruvikaga, kui võim voolu all oli olnud......?Kas aitab see natuke vea otsimist?

              Comment


                #8
                Ju siis lõputranside ees olevad transasid jaksasid need takistid lühise hetkel läbi kõrvetada.

                Testri näite transide mõõtmisel võrdle teadaolevalt tervete (näiteks poest ostetud varukomplekti) transide omadega - sul on ilmselt analoogtester ja ma tõesti ei oska öelda, kas 50 Ohm on palju või vähe. Kui ühendad 1kOhm takisti, transi ühe siirde päripingestatuna ja mingi >3V patarei järjestikku, peab transi siirdele jääma ümmarguselt 0.6 ... 0.7 volti.

                Takistid vaheta igaks juhuks välja.

                Kordan üle, et enne lõputranside sissetinutamist veendu:
                * võlusuits on detailides alles
                * väljundpinge on praktiliselt null
                * eelvoolu seadetakisti oled keeranud asendisse, mil eelvool on minimaalne
                * kõrvaklappe väljundisse ühendades ja muusikat sisse lastes tuleb ka mingit heli
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #9
                  ja lisaks neile punktidele veel kontrolli seda, et kõik asendatavad transid oleksid paarikaupa (ka siis kui üks maha ei põlenud) peaaegu sama vooluvõimendusteguriga. Muidu võid ainult und näha selle võimu nulli paika minemisest.

                  Comment


                    #10
                    aga näiteks takisti R142 pealt must, kuid takistust näitab 4,5 oomi, kuid skeemi järgi peaks olema 3,9 oomi. Kas selline kõrvalekalle on normaalne või tingitud sellest lühisest, mis võimu kustutas?Samuti R114 R115 jne nende takistus peaks olema skeemi järgi 1 oom, aga võimendil ak need mustaks läinud pealt ja takistus 2 oomi näitab keskmiselt.

                    Comment


                      #11
                      Oma "rumala" peaga arvan et kahjuks ei tule sellise kõrbenud takistite välja vahetamine. Osad takistid vist näitavadki testriga mõõtes natuke teistsugus arvu. Mingi 10% ulatuses või sedasi erinevad osad takistid testriga mõõtes, märgitud väärtusest.


                      Ärge näkku lööge kui vale asja kirjutasin.
                      Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

                      Comment


                        #12
                        Suuri takisteid testriga mõõtes võid mõnikord puusse panna. Madala vooluga mõõtes võib seal peal olev söestunud kiht juhtida vms, kuid suuremate vooludega võib asi eksida. Kui kahtled, lükka mingi sobiv pinge peale, mõõda testriga ta pinge ja vool ja asi selge. Muidugi nii madala takistusega peab madal pinge ka olema, oomi seadus ju.
                        Üldiselt veendu, et mõlema õla takistid on sama takistusega. Kui on natu küpsenud, siis võib ju ära vahetada (halba ta ei tee), kuid samas kui juhib ja sobivad, siis miks peaks.
                        Takisti tolerants peaks olema takisti peal kirjas, tavaliselt on nendel kuni 2W takistitel 5%. Praegu pole skeemi käepärast, et järgi vaadata, mis see R142 on... Kuid kui tal paariline ka on teises õlas, siis võrdle sellega... Hea oleks ka teise kanaliga võrrelda. Katkestuses asjad tavaliselt läbi põlemisi ei põhjusta, nad on ainult tagajärg. Seega kui mõni sisse jääb, siis ei saa lihtsalt kas nulli paika või eelvoolu paika või üks õlg ei tööta vms. Lühises asjad tuleb kindlasti välja otsida, näiteks transid jms.

                        Comment


                          #13
                          nullnivooga asi nii, et paremal kanalil 3,5V ja R59 abil ei muutu.Vasakul 0,1V. Algvoolu proovisin mõõta E30 ja E31 vahel, kuid näitab 0,1mV ehk olematu seega, sama tulemus E34 ja E36 vahel

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Siiasinna15@Jun 10 2005, 12:23
                            aga näiteks takisti R142 pealt must, kuid takistust näitab 4,5 oomi, kuid skeemi järgi peaks olema 3,9 oomi. Kas selline kõrvalekalle on normaalne
                            Täitsa normaalne, no polnud parajasti 3,9 pandi 4,3 selle suurus pole kriitiline, mustaks
                            tegi kõvad kõrged.
                            Tegele süsteemselt ühe kanaliga korraga, kui oled VT5,6,9,10 maha võtnud siis peab
                            pingete mõõtmiseks väljundis (klemm 27,28 -maa) olema mingi takk ( 50-100oomi)
                            koormuseks .
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #15
                              hmm...Kas ei peaks olema VT6,7.9,10....mitte 5,6,9,10
                              VÕin ka eksida.

                              algvoolud ühel kanalil siis said lõpuks 28mv. Lõputransid ühendasin ka sellele kanalile ja miski läbi ei põlenud ja algvool siis nüüd nagu eelpool nimetatud. nullnivoo ka sellel kanalil 0,07-0,1V. Kas kuidagi seda kanalit proovida ka saab või kuidas veenduda, et sellel kanalis enam pole viga.

                              Comment

                              Working...
                              X