Teade

Collapse
No announcement yet.

Taas minu Brig 001...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Taas minu Brig 001...

    Kunagi ma juba küsisin nõu selle võimendi asjus, aga...
    Millalgi hakkas vasak kanal sahisema ja prõksuma ning moonutused tulid sisse (bass läks alla). Uurisin asja ja mis selgus-asi on kusagil lõppvõimendis. Kuid ise veel kallale minna ei julge, sest skeemide järgi vaadates on see võim üpris keerukas süsteem ja ma ei oska siin isegi vigast juppi üles leida. Nüüd tahakski teada, kuidas uurida transse, et vigast isendit avastada? Kas taas nii, et iga transi baas korraks maasse ühendada ja kui sahin ära kaob, on eelmine transs vigane (keegi siin kunagi soovitas, kui oma Elektron 104 remontisin-aga too on lapsemäng võrreldes Brig´iga&#33? Või tuleb hakata hoopis ükshaaval neid lahti jootma?

    Ja veel: kas on mõtet jätta Brigile alles eelvõimendid? Kui ikka mikrofonisisendit ja grammari pesa ei kasutata, võiks ju eelvõimu välja rookida ja signaali otseteed tämbriplokile anda?

    #2
    Originally posted by paadikapten@Jul 21 2005, 17:58
    Ja veel: kas on mõtet jätta Brigile alles eelvõimendid? Kui ikka mikrofonisisendit ja grammari pesa ei kasutata, võiks ju eelvõimu välja rookida ja signaali otseteed tämbriplokile anda?
    A miks sa neid välja tahad visata? Las nad olla seal, keda nad segavad? Ega leiba nad ei küsi ju.
    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

    Comment


      #3
      Otseselt välja viskama ei pea, kui just ei taha nn passiiv varianti teha, et ainult sisendi selector ja volumi nupp vahel on. Kui tahad lihtsalt arvutist lõppu lasta siis taga seinal (paremal pool) on pesa olemas mille kaudu saab eelvõimust müüda minna.

      Vea kohta ei oska distantsil midagi välja pakkuda. Kas oled 100% kindel, et viga lõppvõimus ja kas reversit kasutades jääb viga samasse kanalisse või kolib teise? Lõppvõimud neil päris lollikindlad, mida aga ei saa eelvõimu kohta öelda.

      Comment


        #4
        Originally posted by Rom@Jul 22 2005, 11:04
        Kui tahad lihtsalt arvutist lõppu lasta siis taga seinal (paremal pool) on pesa olemas mille kaudu saab eelvõimust müüda minna.

        Vea kohta ei oska distantsil midagi välja pakkuda. Kas oled 100% kindel, et viga lõppvõimus ja kas reversit kasutades jääb viga samasse kanalisse või kolib teise? Lõppvõimud neil päris lollikindlad, mida aga ei saa eelvõimu kohta öelda.
        Võimu tagaseinal asuvat pesa ma tean ja tegelikult selles olevat läbiühendustega pistikut lahti ühendades selguski, et just vasaku kanali lõppvõim sahiseb. Ka reeversi keeramine ei mõjuta vea asukohta, samuti ei allu viga voluumi- ja tämbripotedele ning kõlarite vahetamine kanalites kah ei mõjuta miskit (ikka jääb sahisema vasakusse kanalisse ühendatud kõlar), nii et ikkagi lõppvõim...

        Comment


          #5
          Et-mis siis saab? Kuidas ikkagi vigast transsi leida?

          Comment


            #6
            Milline Brig see on? Vanem ainult trannsidega või uuem kividega? Ise vahetaksin kõigepealt kõik lüüt konded ära. Kui ei aita see siis mõõdaks igasugu pingeid.
            Maailm oleks puhas ja süüta
            kui poleks õllejogurtit
            - Õ.Õ.

            Comment


              #7
              Muidu muu ei aita, kui tester kätte ja mõõtma, pealegist töökorras kanal käepärast olemas võrdluseks. Lõppvõimus on sellised "toredad" transistorid nagu KT315 ja KT361, soovitan neile suurendatud tähelepanu pöörata ja muidugi lüüdid kohustuslikus korras vahetada.

              Comment


                #8
                Originally posted by Matis@Jul 26 2005, 18:47
                Milline Brig see on? Vanem ainult trannsidega või uuem kividega? Ise vahetaksin kõigepealt kõik lüüt konded ära. Kui ei aita see siis mõõdaks igasugu pingeid.
                Tegu ikka selle vanema variandiga.

                Skeemid on mul olemas, neil on ka transside pinged märgitud... Aga kuidas mõõta-kas nii, et testri pluss transi vastava jala külge ja miinus korpusesse?

                Vabandan, kui on loll küssa-siiani pole esinenud vajadust transse mõõta, nüüd siis õpin sellegi ära, kui nõu annate

                Comment


                  #9
                  Uued uudised peale lahtivõtmist: rikkis võimu plaadil olevad kaks radikatega transsi kuumenevad kõvasti, radikad lähevad soojaks. Korras (s.o. teise kanali) plaat niimoodi ei tee. Koormuse eksistents või puudumine ei mõjuta seda.
                  Heli läbi ei tule. Lüüdid said vahetatud, see ei aidanud.
                  Radikate ligiduses asuvaid juppe katsudes võib küll kõlaris urin tekkida, aga see on kah kuidas kunagi-kord on, kord pole.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Rom@Jul 26 2005, 17:09
                    d "toredad" transistorid nagu KT315 ja KT361, soovitan neile suurendatud tähelepanu pöörata ja muidugi lüüdid kohustuslikus korras vahetada.
                    Toredad?Mis sa selle all mõtled?Selgita väheke.JA keegi tark onu ütles, et vahetada tuleb vigane detail, mitte umbes hakata juppe vahetama.Konded on küll aeguvad asjad, aga...noh ma ka ei tea....
                    Mul ka laual ühe kanaliga mängib sama isend.Üks lõpp jmas.(võtsin toite maha tollel ja mõngib viimase aasta ühe kanaliga)Mul läksid ka kt807 (ei mäleta mis see teine oli) soojaks.Hakkas alalist viskama väljundisse.Oleks ka vaja korda teha.
                    muusika on kuulamiseks

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by tuumik+Aug 10 2005, 17:11--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (tuumik &#064; Aug 10 2005, 17:11)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Rom@Jul 26 2005, 17:09
                      d "toredad" transistorid nagu KT315 ja KT361, soovitan neile suurendatud tähelepanu pöörata ja muidugi lüüdid kohustuslikus korras vahetada.
                      Toredad?Mis sa selle all mõtled?Selgita väheke.JA keegi tark onu ütles, et vahetada tuleb vigane detail, mitte umbes hakata juppe vahetama.Konded on küll aeguvad asjad, aga...noh ma ka ei tea....
                      Mul ka laual ühe kanaliga mängib sama isend.Üks lõpp jmas.(võtsin toite maha tollel ja mõngib viimase aasta ühe kanaliga)Mul läksid ka kt807 (ei mäleta mis see teine oli) soojaks.Hakkas alalist viskama väljundisse.Oleks ka vaja korda teha. [/b][/quote]
                      Kas ma ütlesin huupi vahetama hakata :blink: Loe tähelepanelikult.
                      KT315 ja KT361 on toredad tõrgete sageduse poolest ja tihti on viga nendes (minu isiklik kogemus). Skeemi tuleks mõõtma hakata tagant poolt, kuid minu soovitus on alustuseks mainitud transistorid üle kontrollida.

                      Comment


                        #12
                        ei ega mahtlegi sinu teadmistes ega kogemustes.....Aga kas 315/361 millegi asjalikumaga asendada ei kannata?Või pole mõtet?Kas brigil on lõppvõimus transsidel betad ühtlaseks aetud?Kuskilt meelde jäänd, et brigil eriti hooliklalt jupid sisse valitud.
                        muusika on kuulamiseks

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Rom@Aug 10 2005, 20:24

                          KT315 ja KT361 on toredad tõrgete sageduse poolest ja tihti on viga nendes (minu isiklik kogemus). Skeemi tuleks mõõtma hakata tagant poolt, kuid minu soovitus on alustuseks mainitud transistorid üle kontrollida.
                          Tahad sa siis öelda, et just need transid võivad põhjustada seda, et radikatega isendid soojaks lähevad?

                          Comment


                            #14
                            Võivad põhjustada küll kuna nad on sellise koha peal skeemis, et nende tagajärjel võivad pinged kõvasti kreeni minna. Põhjuseid võib teisigi olla, näiteks soojenemise puhul tasuks jõudevoolu reguleerivat ahelat üle kontrollida, kuigi siis oleks pidanud heli läbi tulema aga mine sa tea vigu võib ju rohkem kui üks olla. Kahjuks mul on raske midagi täpsemalt öelda ilma igasuguste lähteandmedeta.

                            Comment


                              #15
                              No seal on jah igasugu stabiliseerimisahelaid transside ja stabilitronidega. Keerukas värk. Kas transside võimendustegur kah siin mingit rolli mängib-ehk siis kas transside vahetamisel tuleb neid võimendusteguri järgi valima hakata (näiteks võimalikult võrdsed või siis igale astmele määratud nominaal)?
                              Õnneks on mul vastav tester olemas, millega võimendustegureid mõõta

                              Comment

                              Working...
                              X