Teade

Collapse
No announcement yet.

Thomson 21MG77C CRT TV väsib

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Thomson 21MG77C CRT TV väsib

    Tere!

    Probleem on selles, kui väliselt vaadata, tekivad kujutistel paremale poole punased laigud, mis veidi laialimäärituna tekivad kujutise välise piirjoone kõrvale. Muud värvid on korras. Eriti hästi on jälgitav, kui heledad objektid tumedal taustal.

    Teravus ja heli OK.
    Soojenemisel ega erinevate kanalite klõpsimisel asi ei parane ega halvene.

    Vaatasin põgusalt sisse, trükkplaat on sel mudelil üsna minimalistlik, osadel monitoridelgi on suurem.

    Sees leidus kivi STV2118B (Bus Controlled PAL/SECAM/NTSC TV processor), ise arvasin, et äkki võib see vigane olla.

    Telekas ise on juba u. 8 aastat intensiivses kasutuses olnud. Kuna teravus on olemas, siis saab seda telekat veel vaadata küll, kuid äkki annab parandada.

    Manfred

    #2
    Tundub, et punane kahur hakkab väsima.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      kineskoop väsinud jah. saad asja veidi parandada kontrasti vähendamisega kuid jah seega kannatab pildi teravus kuid häiriv punane laik kontuuridel kaob/väheneb.

      see on tüüpiline ntx samsungi odavatel pildikastidel. (ca 3-4 aastaga on pilt selline)

      Comment


        #4
        Puhusin suruõhuga aparaadi seest tolmu minema. Seoses sellega sai telekat erinevatesse asenditesse pandud.

        Tundub, et tahma (?) rappus kineskoobi elektroodidelt (spetsiaalselt kaela pihta ei põrutanud, targematelt olen kuulnud, et peab olema väga ettevaatilik, muidu võib kine silmapilkselt looja karja saata) ning pilt paranes, laikude intensiivsus vähenes u. 80%.

        Vähemalt mina ei oska asja muud moodi seletada.

        Kui ma nüüd õieti mäletan, siis kine on sellel mudelil kah miskine hiina päritolu.

        Comment


          #5
          täitsa võimalik.aja jooksul katoodimaterjal paakub ära ja see teebki kineskoobi nõrgaks.telerit liigutades see paakunud kiht murenes ja kineskoobi omadused paranesid.parandamiseks selline moodus ei kõlba,sest pudenenud tükide suurust ei saa määrata ja enamus juhtudel tekib kineskoobis lühis.

          Comment

          Working...
          X