Teade

Collapse
No announcement yet.

одиссей у 010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    одиссей у 010

    Lugu, siis selline, et toite sisselülitamisel põleb läbi võrgukaitse.
    Võib olla 3 põhjust : alaldusdioodi on lühises, toitetrafos on lühiskeerud, toiteploki väljundis on lühis.

    keerasin, siis võimu lahti ja vahtisin tykk aega seda nagu lammas.
    Kust ma need alaldusdioodid yles leian, miline on toiteblokki väljund (22 juhet tuleb sellest välja).

    #2
    kui ta sul veel heas korras on,siis vii parandusse.muidu teed talle veel rohkem kurja.

    Comment


      #3
      Otsi skeem ja tee enesele asi selgeks mis on mis ja mis kusagil asub. Peale seda võib öelda, kui asi selge, et vahid nagu oinas lammast. Saad selgeks, kust otsast alustada ja ei hakka valelt poolt pihta! Niipalju jutust ja nüüd asjast:

      Odüssei 010 on vahetult peale kaitset ja enne trafot võrgupinge otstel kaks filter kondensaatorit skeemi tähise järgi C1 ja C2 juhul, kui need kondekad on lühises, siis sisselülimise hetkel põleb läbi toitepinge kaitse. Need kondensaatorid lähevad sagedasti lühisesse.Tõmba juhe seinakontaktist välja ja mõõda oommeetriga kas pole mitte lühises. Juhul kui need kondensaatorid on korras alles siis hakka mujalt otsima, miks toitepinge kaitse põleb sisselülimisel läbi.Kahjuks pean Sind hoiatama, et ODÜSSEI 010 toteploki rikketest ei saa jagu isegi kogemustega vennad ammu siis algajad.Nii, et ole ettevaatlik, enne kui nina sisse lööd, sümboolse summaga see remont välja ei tule ja vaata, et midagi üleliigset läbi ei kõrveta.See on ainuke võimendi, millel on võimendi toide stabiliseeritud toitega ja kui arvad, et lühis võib olla alaldi lõpus, siis eksid rängalt, enne kui asi jõuab võrgukaitsme läbipõlemiseni stabika tõttu peab seal ikka väga kõva lühis olema, praktiliselt võimatu. Ainuke õige soovitus, pöördu spetsialisti poole.Muidu viid heal päeval prügikasti.See on natuke tõsisem tükk ja algajatel ei soovitaks seal näpuharjutusi teostada.

      Comment


        #4
        Need kaks kondet lühises ei ole. Skeem on mul olemas. Kontrollisin VD1, VD6 ja VD2-te kõikidel oli nii päripingestatult kui ka vastupingestatult takistus täpselt samasugune 26.36Kilo.

        Comment


          #5
          Kui endal "leiutamisest" isu täis saab siis võid minu poole pöörduda, võin ära parandada.

          Comment


            #6
            Originally posted by Rom@Oct 29 2005, 23:08
            Kui endal "leiutamisest" isu täis saab siis võid minu poole pöörduda, võin ära parandada.
            Äkki räägid täpsemalt, kust ma viga otsima hakkan ?

            Comment


              #7
              Kirjutasin ju selges eesti keeles, kust viga otsida.See on esmane asi mis tuleb ära kontrollida. 220V toite ahelas on peale kaitset ja lülitit kaks kondensaatorit, mille korrasolekut tuleb esmaselt kontrollida.

              Comment


                #8
                Need kaks kondet lühises ei ole
                järelikult nendega on ok
                Bzzzt!!

                Comment


                  #9
                  proovi toite stabikas lõppvõimust lahti ühendada ja vaata , kas siis ka kaitse läbi põleb. kui asi ikkagi stabikas, siis proovi võrrelda + ja - stabika juppide takistusi. äkki leiad lühise üles. tõenäolisem, et mingi võimsam element lühises, väiksem vidin põleks lihtsalt läbi.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Lex2040@Oct 29 2005, 19:58
                    Need kaks kondet lühises ei ole. Skeem on mul olemas. Kontrollisin VD1, VD6 ja VD2-te kõikidel oli nii päripingestatult kui ka vastupingestatult takistus täpselt samasugune 26.36Kilo.
                    See number nüüd küll kuhugi ei kõlba. Kui kasutasid mõõtmiseks lääne testrit, siis neil takistuse mõõtepinge nii väike, et pooljuhtide kontrollimiseks ei piisa. Selleks on testril olemas vastav dioodi kontrolli võimalus, kus siis kasutatakse pinget üle 3V. Kui tegu aga vene testriga, kus pinge kõrgem, siis ilmselt dioodidega mingi probleem.

                    Comment


                      #11
                      oligi Philipsi tester

                      Comment


                        #12
                        ära piina oma võimendit,ta on niigi juba palju kannatanud.vii võimendi Romi kätte ja saad pärast jälle hulk aega rõõmu tunda ja naabreid kiusata.

                        Comment


                          #13
                          kas ma selle Kuusi kätte ei või viia, arvan, et ta saab kah hakkama

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Lex2040@Nov 1 2005, 17:14
                            kas ma selle Kuusi kätte ei või viia, arvan, et ta saab kah hakkama
                            Kes keelab? Vii kelle kätte soovid, ma ainult pakkusin enda abi.

                            Comment


                              #15
                              Kuusi juures saad kooli lõpuks korda B-) . võimalik, et ka enne, aga endal on palju torkimist. Kuusi juures on vb see pluss, et sa teed selle tema juhendamisel ise korda(kui ei jõua enne temaga tülli minna)


                              "sellised luhvtimehed tuleks kohe kursuse võrra tagasi viia"
                              "tulevad siia talvituma, et sõjaväest ära pääseda"
                              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                              Comment

                              Working...
                              X