Teade

Collapse
No announcement yet.

Võmul kaitse LED põleb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võmul kaitse LED põleb

    Nimelt tegu autovõimendiga firmalt Car Technic(kirjadega 4*250W). Probleem siis selles, et kui toide järgi ühendada(kõlareid pole ühendatud), hakkab kohe Protection LED hoiatavalt põlema ja üks transistor kärssama. Transistor ise paistab olevat toiteosas ja margiga IRFZ34N. Uus transistor on Tevalost juba tellitud, aga kui ma panen sinna uue asemel mis siis keelab sel samamoodi kärssama minna? Kardan seda seetõttu, et praegune kärsatab rõõmuga edasi, kui toide taha anda. Kas võib äkki mõni lõpp kuidagi lühises olla vms? Lõpud on margiga C4466 ja C1693.

    Pildid

    #2
    Viga võib olla pinge muunduris.Seal on üks mikroskeem.Kontrolli see üle,see võib lühises olla.
    * * *

    Comment


      #3
      Mõõda ka teised IRFZ34-d üle,vahel on ka teised viga saanud(lõpud mõõda ka üle,et lühist poleks).Minul on nende vahetusega õnneks läinud ,viga pole kaugemal olnud.

      Comment


        #4
        Viga võib olla pinge muunduris.Seal on üks mikroskeem.Kontrolli see üle,see võib lühises olla.
        Kas sa mõtled KA7500 kivi? Samust olen näinud ka arvuti atx toiteblokkides.

        Comment


          #5
          Mõõda ka teised IRFZ34-d üle,vahel on ka teised viga saanud(lõpud mõõda ka üle,et lühist poleks).Minul on nende vahetusega õnneks läinud ,viga pole kaugemal olnud.
          Teised IRFZ34-jad paistavad korras olevat. Kusjuures nüüd põles siis see täielikult maha ja eemaldasin skeemist. Nüüd enam hoiatustuli punaselt ei põle, aga selle naabertranss hakkab kuumenema ja ma kardan, et endise naabri eeskujul kärssama, kui vähe kauem vool taga on. Samas avastasin, et 2 lõpukat on ka tudule läinud, nimelt takistused igatpidi jalgade vahel ~1oom.

          On kellelgi aimu kust neid lõpukaid saada võiks või millega asendada? (Tevalo ja Oomipood abiks ei olnud)

          Comment


            #6
            võimendi koosneb kahest osast.võimendist ja pingemuundurist.
            võta võimendist lühises transistorid ära ja proovi kõigepealt pingemuundur käima saada,enne pole mõtet võimendiossa uusi transistoreid pannagi.

            Comment


              #7
              Nii eemaldasin need vigased lõpud ära ja kuumamist enam ei toimu. Kõik paistab toimivat isegi ilma selle IRFZ34 ja kahe lõpu transita...st heli tuleb ilusti läbi kõiki 4 kanalit kasutades. :blink: Kuidas on võimalik, et 2 lõpukat ära eemaldades töötab kanal korralikult edasi??!

              Comment


                #8
                kõik on võimalik,aga ta ei kannata nüüd koormust.võimsus läks koos transistoritega.

                Comment


                  #9
                  Ma vaatasin seda nüüd ise kah. Heli ei ole ka just kõige parem. Aga on kellelgi aimu millega neid lõputransse asendada(C4466 ja A1693) või kust neid üldse saada?

                  Comment


                    #10
                    2 SC 4466 = BD 245C..F, 2SC2681, 2SC3181, 2SD896
                    2 SA 1693 = BD 246B..F, 2SA1264, 2SB775..776
                    "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                    Comment


                      #11
                      Selline küsimus nende kohta, et mul seal originaalis olid lõpud max sagedusega 20MHz. Siin antud loomad BD246B on ainult 3MHz ja 2SB775 on 13MHz. Kas see sageduste vahe äkki kuidagi halvasti mõjuma ei hakka?

                      Comment


                        #12
                        raadio oled või et paar megahertsi kõrvaga kuuled? Helisagedused lõppevad ikka märksa madalamal ära ja seega erilist vahet pole.

                        Comment


                          #13
                          Selge...ega jah, üks hommik oli küll suht raadio tunne peal

                          Comment


                            #14
                            Kui tõsiselt rääkida, siis transistori töösagedus mõjutab signaali kasvukiirust. Põhimõtteliselt siis impulss koosneb lõpmata paljudest sageduste summast ja mida madalamalt lõigata, seda ümaramaks impulsi nurgad lähevad.
                            Teine aspekt veel piirtöösagedustest. Need ei tule kunagi järsult ette vaid asi vajub sujuvalt ära tänu enda mahtuvustele. Nagu ikka filtrid, ulatub nende mõju päris kaugele ja seetõttu võib ka tööpiirkonna ülemine ots natuke alla kiskuma hakata. Ülemine töösagedus on siis see pirisagedus, millest ülespoole ta enam voolu ei võimenda, st võimendustegur on kukkunud 1-ni. Kuid enne seda on veel päris pikk maa tal kukkuda.
                            Võimenditesse see asi aga nüüd küll eriti ei puutu. Mõned audiofiilid siiski räägivad, et üle 20kHz sagedused, mida ei kuulda, pidavat põhjustama just seda fiilingut. Igatahes kui sa cd-sid kuulad, siis pole vahet niiehknaa, sest cd-d on sämplitud 44,1KHz; enamus helikaarte toodavad ka signaali 44,1 või 48kHz muundiga. Sealt aga megahertsideni on veel tükk maad.

                            Comment


                              #15
                              Nii jupid jõudsid Tevalost kohale, asendasin laibad uutega ja kõik töötab. Tänks kõigile, kes viitsisid vastata.

                              Comment

                              Working...
                              X