Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika Y-7112

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika Y-7112

    Niisiis....on mul mõningad küsimused vilunumatele elektroonikutele...kes oskavad konkreetselt ja selgelt seletada....

    probleem selles et nimetatud võimendil on arvatavasti (ei ole võimu omanik....küsisin uurisin mis ta sellega tegi et vait jäi.) tänu kõrvaklapi väljundi lühise töttu pensionile läinud järgmised lõppvõimendi transid vt18;vt19vt21 (väidetavalt viidi kõrvaklapi väljundist estonia 008 võimu signaal)need siis need mis ma suutsin ise tuvastada ... (vasak kanal) tõsiasi ka see et kõrvaklapi väljundi juures olev takk (R3) on kah ää kärsanud (sama kanal. Skeemi pealt uurisin, loodan et vaatasin õigesti)

    küsimusted:
    1. kas sellega võis veel midagi läbi minna peale nende transide?
    2.Olen lugenud et te olete rääkinud siin mingitest beetadest transistorite ostmisel/väja vahetamisel....seega küsimus....mida te mõtlete selle beeta all?
    3.Kas need beetad peavad olema samad mõlemal kanalil (üks ja sama beeta vasaku ja parema kanali ühel ja samal transistoril [nt.mõlema kanali vt18]) või olen ma millestki valesti aru saanud?
    4. kui on nii nagu ma olen arvanud 3. punktis kas ma pean siis välja vahetama ka parema kanali transistorid vt18;vt19;vt21 ....ja vaatama et neil oleks sama beeta?

    Niih, rohkem hetkel polegi...

    nati segane sai aga loodan et saate aru

    Aitäh aitamast!

    Edtit: Ning ka elektriploki skeem koos kõrvaklapi väljundi omaga
    Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

    #2
    nu....ei oska keegi vastata/aidata? :unsure:
    Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

    Comment


      #3
      võta lõputransistorid lahti.siis vaheta eespool kõik mis vigased leidsid ja lase vool sisse.
      teoreetiliselt on see beeta väga tähtis,kuid praktilises elus pole ma neid kunagi mõõtnud.ja probleeme pole see tekitanud.
      võimendi skeem on tehtud varuga ja selles beetas peab olema tohutu vahe,kui ta kuidagi võimendi tööd mõjutab.
      beetat arvesta siis kui ise võimendit ehitad ja temast maksimumi püüad välja pigistada.

      Comment


        #4
        niih....kui ma nüüd õigesti aru olen saanud/õppinud siis ma pean võtma lahti need transid mis on radika küljes? vt16;vt17;vt18;vt19;vt20;vt21ja siis veel vt10
        Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

        Comment


          #5
          skeem halva kvaliteediga,täpselt numbreid ei näe.aga võtta transistorid KT854/855 lahti.

          Comment


            #6
            niih siin nüüd veits parema kvaliteediga skeem kuigi on y-7111 oma ....aga need on enam vähem identsed? ...ma mõtlen lõppvõimu...
            Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

            Comment


              #7
              see on tükk maad parem.selle skeemi järgiVT18/20 ja VT19/21
              ilma nendeta peab võimendi ka töötama,ainult et võimsust ei ole.ja samas puudub oht,et kuskil mingit viga tehes ei põle kogu võimendi maha.

              Comment


                #8
                nii....tänud selle abi eest....nüüd ma siis tinutan nad maha.... (terved tinutasin peale kontrollimist uuesti tagasi) ja kontrolliks need pinged kah üle....hetkel veel ei ole sellel teemal (transi pingete mõõtmine) eriti tarkusi kogunud aga eks ma kasuta otsingut ....loodame et seal on seletatud kuidas mõõta......

                ps. kontrollisin ainult radikal asuvaid...
                Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

                Comment


                  #9
                  niih....küsimus....läbi on siis transid markeeringuga kt855B aga teavlost vaatasin olid ainult kt855A olemas...vot...kas võib nende kt855B asemele võib panna kt855A ...kui võib kas siis tuleb midagi nati reguleerida kah?...ja kas ma pean vahetama välja ka need teise kanali kt855B'd kt855A vastu?

                  uurisin siit foorumist kah seda kas tohib neid kt855B asemele panna kt855A aga ei leidnud vastust....
                  Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

                  Comment


                    #10
                    A on natuke parem kui B,nii et sobib täiesti.
                    keerukam lugu on reguleerimisega.seda tuleb teha vastavalt vajadusele.sõltumata kasutatud transistoritest.parem on kui seda vajadust ei tekkigi.

                    Comment


                      #11
                      http://www.zone.ee/2allar88/y-7111.jpg?2 peaks parem skeem olema, Allar
                      nägi selle parendamisega tublisti vaeva.
                      Enne lõppude tagasipanekut mõõda pinged R36 otstel maa suhtes, 0,55V kanti
                      peaks olema, väljundis võiks mingi mõnekümneoomine takk sel ajal olla.
                      Kui need pole võrdsed siis eespool võib ka viga olla.
                      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by kreeklane@Jan 17 2006, 18:51
                        A on natuke parem kui B,nii et sobib täiesti.
                        keerukam lugu on reguleerimisega.seda tuleb teha vastavalt vajadusele.sõltumata kasutatud transistoritest.parem on kui seda vajadust ei tekkigi.
                        aga kui ma need kt855A 'd sisse panen kas mul on vajadust pingeid ja asju reguleerida? või ei pea ma midagi seal reguleerima? ning kui peab siis kuidas (teen sellist asja esimest korda ning tahaks ta korralikult tööle saada:P)ja kust(kas sellest reostaadist r18?)

                        Ja ühele küsimusele pole vastatud veel ....kas ma pean ka teise kanali need vt19 ja vt21 välja vahetama ....?(õhtal nad ei ole aga et mingeid erinevusi ei tuleks pingetes või siis milleski muus)
                        Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by -=Dexter=-@Jan 17 2006, 20:23


                          Ja ühele küsimusele pole vastatud veel ....kas ma pean ka teise kanali need vt19 ja vt21 välja vahetama ....?(õhtal nad ei ole aga et mingeid erinevusi ei tuleks pingetes või siis milleski muus)
                          Töötaval kanalil pole vaja vahetada, A-d kannatavad lihtsalt suuremat pinget.

                          R18 võid enne transside ühendamist natuke väiksemaks keerata nii, et R36
                          otstel oleks umbes 0,5V.
                          Palju hullem kui need pinged ei ole ligilähedaselt võrdsed.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            Kui teine kanal korras siis ära seda puutu.Pane võim ilma lõppudeta tööle,kui asi toimib,siis ehk ei pea reguleerima.

                            Comment


                              #15
                              kõige tähtsam on see,et võimendi hakkaks korralikult tööle ilma lõputransistoriteta.
                              alles siis kui veendud,et kõik on korras,ühendad külge puuduvad neli transistorit.ALLES SIIS!

                              Comment

                              Working...
                              X