Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika Y-7112

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    niih...ilma lõpu transideta ei tule kärssamist ega midagi isegi kõlarikaitse lülitab end töö reziimi (Kõik....juhtmed ühendatud) ...aga probleem selles et takisti r36 otstel on umbes 1,6V .....oskate äki ütleda mis võis veel kõige reaalsemini läbi sealt minna ?
    Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

    Comment


      #17
      see 1,6v pole hetkel oluline. mõõda pinget väljundis.kõige mugavam on seda teha vist ühe oomiste takistite ühenduskohas.

      Comment


        #18
        niih....nende ühenduskohas on pinge 835mv ehk 0.84v ...see siis mõõdetud nii et miinus on võimu raamis ja pluss ühenduskohas....
        Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

        Comment


          #19
          sul ei ole lõputransoistoreid taga,seepärast võib R36 peal ka selline pinge.
          kui nüüd arvad et kõik on ilus ja korras(vaata igaks juhuks hästi hoolega üle),siis ühenda talle transistorid taha.ma ei mäleta kuidas nad seal isoleeritud olid aga kontrolli seda.
          ja ära peale seda kohe täisvunki peale anna vaid katsu,kas ja mis soojeneb.seejärel mõõda pinget väljundis,samuti R36 peal.
          lõpuks mõõda pingelangu oomistel takistitel(neli rööbiti) ja võrdle seda teise kanaliga.

          Comment


            #20
            transid kinnituvad alumiinum plaadi jupikesele mis on isoleeritud plastikust materjalist lehega ....

            vaata siia ja sealt kaustas tehnika
            Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

            Comment


              #21
              paistab et nii nagu Raaditehnikal kombeks.enne kui voolu sisse annad,kontrolli üle.tühine liigutus,aga väga kasulik.

              Comment


                #22
                Originally posted by -=Dexter=-@Jan 18 2006, 19:06
                niih....nende ühenduskohas on pinge 835mv ehk 0.84v ...see siis mõõdetud nii et miinus on võimu raamis ja pluss ühenduskohas....
                Ma ju kirjutasin , et mõõtmise ajaks peab väljundis olema mõnekümneoomine koormus, kui lõputransse pole siis tagasiside ring katkenud. Nüüd mõõdad pinge
                maa ja väljundi vahel ehk sel koormusel, siis mõõdad pinge R36 otstel väljundi
                suhtes. Väljundis ideaalis pinget pole ja R36 otstel +/_ 0,55V.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #23
                  Originally posted by Jyrka+Jan 18 2006, 20:03--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Jan 18 2006, 20:03)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-&#045;=Dexter=&#045;@Jan 18 2006, 19:06
                  niih....nende ühenduskohas on pinge 835mv ehk 0.84v ...see siis mõõdetud nii et miinus on võimu raamis ja pluss ühenduskohas....
                  Ma ju kirjutasin , et mõõtmise ajaks peab väljundis olema mõnekümneoomine koormus, kui lõputransse pole siis tagasiside ring katkenud. Nüüd mõõdad pinge
                  maa ja väljundi vahel ehk sel koormusel, siis mõõdad pinge R36 otstel väljundi
                  suhtes. Väljundis ideaalis pinget pole ja R36 otstel +/_ 0,55V. [/b][/quote]
                  jah...väljundis oli mul 24 ohm&#39;ine takk kui mõõtsin
                  Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by &#045;=Dexter=&#045;@Jan 18 2006, 20:46


                    jah...väljundis oli mul 24 ohm&#39;ine takk kui mõõtsi
                    Tore siis, jama selles, seal ei tohiks peaaegu midagi olla, pead kontrollima
                    voolupiiramistranssi VT12 , mujalt seda pinget tulla ei saa. Võid dioodi VD4 ja VD5
                    ühe otsa plaadilt lahti joota.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #25
                      niisiis, jootsin vt12 maha ja kontrollisin .....tundub korras olevat.....päritakistus baasi ja emittri vahel on 793; baasi ja kollektori vahel 783 ning vastutakistus on mõlemat pidi lõpmatus baas-emitter ja baas-kollektor(Mõõtsin dioodi testimis/kontrollimis režiimis)

                      niih siis ka veel selline asi...ma olen vist nati mõõda pannud mõõtmisega .....
                      nii....nüüd siis hakkasin uuesti mõõtma ja nati ka mõtlema....(ilma vt12 ja VD4 ja VD 5 on lahti ühendatud)on alalist 1,47 v r36 otste ja miinuse vahel (on miinus mille ma olen võtnid toitepolki lõppvõimule väljuvalt miinuselt)ning 38v r36 otste ja võimu kere vahel (võimu kere on nagu ma aru olen saanud mingine obtšii ehk üldine vms.). ja kui mõõta vahelduvat siis on 0v r36 otste ja võimu kere vahel ning 2.6v r36 otste ja miinuse vahel

                      nüüd siis küsimus....milline see õige on neist? olen vist veel nii algaja et ei oska eriti mõelda kumba mõõta kas alalist või vahelduvat .....aga seda tean et võim toitub alalisest ning signaal on vahelduv...

                      vabandust sellise küsimuse eest....aga soovin võimalikult palju teada saada....need asjad mida ma juba tean need kõik ise õpitud
                      Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

                      Comment


                        #26
                        No hetkel sa mõõdad ikka alalispinge rezhiime(vt. skeemil märgitud alalispingete väärtusi).Neid mõõdetakse lühistatud sisendi korral.Enne mõõtmistele asumist on otstarbekas asendada kaitsmed 250mA vastu lõppastme toiteosas(vt. toiteosa plaati suurte lüütide juurde, 4tk neid seal; originaalis olid vist 3,15...4A).Ning transistoritel mõõdad sa siirete pärpingelangu(mV) mitte takistusi.
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #27
                          mõõtsin ära huvi pärast lõppvõimu toitepinge..tulemus järgmine

                          pluss-obtši =40.7v (Mõlemal kanalil)
                          pluss-miinus =81.1v (Mõlemal kanalil)
                          miinus-obtši=-40.9v (Mõlemal kanalil)

                          kas sellest ei või midagi sõltuda?.....skeemile on märgitud 38v või 30v...ei saa hästi aru...
                          Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

                          Comment


                            #28
                            Enne ei saa edasi minna kui pole selge miks sul väljundis pinge, on ikka kõik
                            lõputransid maas või ainult need kindlalt läbi transid.

                            Võrgupinge nüüd 230, vanasti 220, Allari puhastatud skeemil pinged hästi näha.
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #29
                              maas on VT18/20 ja VT19/21 transid ....kreeklane ütles et need tuleb maha võtta...

                              nüüd siis ka vt12
                              Arvuti/Cd dekk (Sony CDP-CX151) => Estonia up-010 => Priboi E014C=&gt=>Estonia ym-010=> 2*250RMS (JWS C 150 XL) + 2*S-90[size1]

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by &#045;=Dexter=&#045;@Jan 19 2006, 20:51
                                maas on VT18/20 ja VT19/21 transid ....kreeklane ütles et need tuleb maha võtta...

                                nüüd siis ka vt12
                                Ja väljundis(24oomisel takil) ikka veel pinge?
                                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                                Comment

                                Working...
                                X