Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi KIT PA5002B

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vaata Serigost paare 2sa1294/2sc3263, A1303/C3284 , A1962/C5242, esimesed
    kaks eelista Sankeni omi, kolmas Toshiba oma.
    Võid panna draiverite asemele ja need tõsta puuduvate asemele. Hind pea sama KTga.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #17
      Kas äkki saaks täpsustada millises pesas need transid istuvad?
      Mul on sarnane võim lauapeal laiali. Viga ka täpselt sama - üks kanal surnud. Kaks lõputransi andsid saba. Mul aga on seal pisut väiksemad - TO220 korpuses isendid. Marki kahjuks peast ei mäleta kuid täpsustan yle. Mõtlesin asenduseks panna MJE-15032/33 või siis MJE15030/31
      Ka minu võimul olid tagumise plaadi peal mingid otsad lahti joodetud (tulid eest plaadilt) Clip tuli aga samas töötab.
      Ei kujuta ette kuidas sellele 500W isendil kaitse on ehitatud kui minu 250W loomal on taga väljundis miski türistor või sümistor väljundi + ja - vahel. Kujutan ette mis juhtub kui see element juhtima hakkab.
      Jootsin oma võimendile DC ahelasse kummagi lõpuastme plaadi toite ette veel sularid - et kui trans jälle sureb siis läheb ainult yks kanal rivist välja ja teine
      elab edasi.
      Panen ka lingi oma võimu piltidega SIIA
      Kirjeldatud võimendeid tootis Peterburis asuv tehas kes on ennast tänaseks ristinud NEVA AUDIO´ks. Proovisin ka 2x sinna kirjutada. Küsisin skeem kuid mingit vastust neilt ei tulnud - ei tea kas ei saanud inglise keelest aru või ei jõudnud kiri kohale.
      Igasugune info ja soovitused on teretulnud

      Comment


        #18
        Transid nagu on radika külge tõmmatud nende plekist ribadega. Korpuse mõõtmed on http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=2SA1294%2FDIV.

        Need juhtmed, mis lahti joodetud peaks sisendi lahti lülitama kui clip tuli põlema hakkab. Seal sisendi plokis on väikesed herkoniga releed, mis üldse viivitavad natuke peale sisse lülitamist.

        Minu omal on samuti türistor taga otse lühistamise jaoks. See kaitseb kõlareid alalisvoolu eest. Vat ei oska öelda, mis laks siis käib kui see rakendub. Pilte vaadates tundub tagumine juhtskeem samasugune.

        Comment


          #19
          Datasheet näitab et selle 2SA1294 korpus on TO3P - seega on jalgade vahe tunduvalt suurem kui TO220 oma.
          Mind huvitas just eelkõige kuidas Su võimul need transid on ühendatud elektriliselt plaadi kylge. Füüsiline kinnitus radikale on mul täpselt sama - plekiribad.
          Transid ise on mul aga pistikupesades. Sellised valged ribapesad mida igas korralikus vene makis võis kohata (Nota, Kometa jne).
          Lõpuaste nagu ongi ehitatud selliselt et bändi vaheajal jõuaksid lõputransid
          ruttu ära vahetada

          Kas sa oled enda võimu käima saanud? Milliste transide peale läksid ja milline on tulemus?

          Originaalis on minu võimus transid KT854B ja KT855B kas keegi äkki oskaks kommenteerida mis sinna asmele sobiksid?
          Ise mõtlesin vahest MJE15030 ja MJ15031.
          On kellegil paremaid ideesid?

          Comment


            #20
            Originally posted by reiss@Feb 10 2006, 09:48
            Datasheet näitab et selle 2SA1294 korpus on TO3P -

            Originaalis on minu võimus transid KT854B ja KT855B kas keegi äkki oskaks kommenteerida mis sinna asmele sobiksid?
            Ise mõtlesin vahest MJE15030 ja MJ15031.
            On kellegil paremaid ideesid?

            Otstarve pühendab abinõu!
            Mina ei hakkaks nende 15030/31 mängima ja paneks esialgu ühte kanalisse
            5+5 transsi 2SA1294/2SC3263, transid võtaks natuke kallimad Sankeni omad.
            Kui tagavaraks saadud transid otsa lõpevad siis võib teise kanali ka ära vahetada
            kui eelarve korraga ei luba.
            Koonerdamine pole kokkuhoid, eile sõitsin linna teise otsa Mustamäe Tevalosse
            2N3442 järgi kuna neid pidasin usaldusväärsemateks ühe teise pakkuja omadest
            olgugi, et olid 3 korda kallimad, rahulik uni on ka midagi väärt.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #21
              2sa1294/2sc3263 on tellitud ja lähipäevil hakkan remondiga tegelema. Transid on plaadi radade peale lihtsalt joodetud. Kogu seda plaati hoiavad ainult transid kinni. Need originaal transid ongi TO3P korpuses.

              Comment


                #22
                Originally posted by Jyrka+Feb 10 2006, 13:51--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka &#064; Feb 10 2006, 13:51)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-reiss@Feb 10 2006, 09:48
                Datasheet näitab et selle 2SA1294 korpus on TO3P -

                Originaalis on minu võimus transid KT854B ja KT855B kas keegi äkki oskaks kommenteerida mis sinna asmele sobiksid?
                Ise mõtlesin vahest MJE15030 ja MJ15031.
                On kellegil paremaid ideesid?

                Mina ei hakkaks nende 15030/31 mängima ja paneks esialgu ühte kanalisse
                5+5 transsi 2SA1294/2SC3263, .[/b][/quote]
                No hästi aga kuidas Jyrka need TO3P´d sinna plaadile kinni saaks?
                Nagu mainisin on originaalis mul mingid vene pesad kuhu TO220
                täpselt sisse istub. TO3P jalgadevahe on aga tiba liiga lai.
                Kas on mingit teravat vastunäidustust nende MJ´de suhtes?
                On nad mingis parameetri lubamatult kehvemad kui orig. KT´d?

                Comment


                  #23
                  Nad ei ole kindlasti kehvemad, aga neid palju ja sul raske neid enamvähem ühesuguste Beetadega asendada. Tekib keti effekt, kus lülid erineva tugevusega. Võimsamal transil kristall ka suurem ja elab kergemini üle igasugused juhused.
                  Nelja paari MJL21193/4ga, kui mõlemil kanalil sulavkaitsed alaldi kaitseks, võid väljundit lühistada, läbi põlevad kaitsed või ka emitteri takid või vooluribad, transid kergelt ehmatavad.
                  Pildi järgi raske soovitada, pole juhust olnud seda remontida, üks variant oleks B ja E radade kõrvalt augud puurida millest jalad läbi ja radadele tinutada, ehk õnnestud K ka niimoodi.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #24
                    Võim korras&#33;
                    2sa1294/2sc3263 sai pandud eelastme (draiverite) asemele ja need tõstetud lõppastmesse. Nüüd kõik transid lõppastmes terved ja mustaks põlenud 1Ohm takid ka asendatud.
                    Tänud abistajatele&#33;

                    Kas on mõtet lüüte ka vahetama hakata? Mul uusi kuskilt kohe võtta ei ole, leiaks vana monitori seest ehk... Neid nagu signaali ahelas ei paista olevat. Kõik vist toite silumiseks. Lüüte on 6 tk kanali kohta. Eelaste paistab samasugune nagu reiss võimul

                    Comment


                      #25
                      Eh-kas see võim on impulsstoitega? Kaheldav, et monitoris selliste parameetritega kondekaid nagu silufiltris, leidub. Kui töötab vanadega siis ei ole ehk esialgu asendada mõtet, vaid hakata raha koguma, sest kui hindu vaadata kondekatel siis tuleb kohati ahastus peale.

                      Comment


                        #26
                        Tavalise toitega ikka. Ma mõtlesin pigem eelvõimu lüüte. Need mingid 220uF jne.

                        Comment


                          #27
                          No eks needki ole mõistlik vahetada, kui juba vahetamiseks läheb, kuid ehk oleks mõttekam sinna ikka uued osta kui panna need mis jumal teab kui kaua juba teeninud.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by martinr112@Feb 11 2006, 20:52


                            Kas on mõtet lüüte ka vahetama hakata? Mul uusi kuskilt kohe võtta ei ole, leiaks vana monitori seest ehk... Neid nagu signaali ahelas ei paista olevat. Kõik vist toite silumiseks. Lüüte on 6 tk kanali kohta. Eelaste paistab samasugune nagu reiss võimul
                            Harilikult need toitelüüdid nii ruttu ei kustu, mõõda lüütidel pulsatsiooni suurust ,
                            AC 2V piirkonda peaks mahtuma.
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #29
                              Sain ühe komplekti MJL transe tasuta. Proovin need asemele panna ja samas ka takistid välja vahetada. Kui pealt seda ikka asja ei saa ning võim põleb siis hakkan siin pakututele mõtlema. Samas kui transe vähendan ja nende võimsust suurendan siis pean ilmselt ka takistid uued panema. Praegult on 2W 1,3 oomised. Asemele panen 5W 1,2 oomi
                              Mul on neid transe seal 13+13 tk kanalis. Olen täitsa nõus et see on haiglane konstrui.
                              Nii suurel hulgal ühesuguse beetaga transe leida on raske. Pealegi millega neid üldse nii täpselt mõõtagi? <_<

                              Comment


                                #30
                                Pealt pikka pausi olen saanud nüüd oma võimul lõputransid ja ka ühtlustustakistid vahetatud. Tulemus järgnev - võim töötab kuid millegi pärast läheb remonditud kanali radikas suht kuumaks ca 50 kraadi või gramm peale. Samas vene transidega originaal pool läheb leigeks ca 38 kraadi.
                                On kellegil ideesid millest see asi olla võib?
                                Katsun lähipäevil mõõteriista saada üksikute transide temperatuurid ära mõõta.
                                Vahest on kellegil mingeid mõtteid .........

                                Comment

                                Working...
                                X