Teade

Collapse
No announcement yet.

vega 10Y-120c

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vega 10Y-120c

    no nii
    probleem on selline, et vasaku kanali kaitsme tuli põleb koguaeg. kanalist piiksugi heli läbi ei tule. kõik transistorid ja kivid on terved,sest ma olen neid testriga konrollinud.

    tuli kustub ainult siis ära, kui transistor vt8 välja joota. kustub ka siis kui vt6 või 4 välja joota aga need peaksid olema lihtsalt need mis lülitavad seda lampi põlema.

    plaadi peal on rajad kah juba päris sodiks joodetud aga mulle tundub, et nad on õigesti parandatud. kui kellelgi on see võim ja ta viitsib, siis ta võiks võrrelda neid radasid

    skeem

    kas sellel võimendil on üldse selline kaitse, mis lülitab kanali tagant ära, kui midagi nihu on või paneb lihtsalt tulukese põlema? millisest punktist saab kaitse aru, et midagi valesti on?

    milel jaoks on transistor vt32?

    ma ei oska rohkem informatsioon anda
    kui kellelgi on moni idee või küsimus, siis palun kirjutage

    #2
    Esimene asi oleks siis plaadid puhtaks saada(piiritus ja vatitikk).Kui liigse kampoli maha pestud saad, siis peaks olema ka radade esialgsed asukohad näha...Kõlarikaitse on tal ka olemas jah.Viga on siiski lõppvõimendis(alalispinge väljundis)...
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      lõputransistorite baasidel on pinge muidu null. kui võimendi käima panna siis korraks hüppab testri seier +1,5 voldini mõlemal õlal ja siis läheb kohe nulli. kui välja lülitada siis tuleb korraks negatiivne pinge.

      terve kanali lõputransistorite baasidel on ühel pisike positiivne teisel pisike negatiivne pinge.

      kui ma kõik võimenduse osa transistorid peale VT8 ja VT10 välja joodan, kas siis peaks teoreetiliselt kaitse välja lülituma?

      Comment


        #4
        Kaitse lülitub välja vigase transi välja jootmisel.Väheldased pinged B ahelas on jõudevoolu tagamiseks(peaks olema vahemikus 0,5...0,6V); selle väärtus peaks olema kusagil 15...35mA lõputransi kohta.

        Vii see võimendi parem remonti; saad ehk tast veel elulooma...
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          endal on ka sarnane võim, aga on see viga, et ei tee mitte mingisugust häält.
          Toite võtab sisse, tuled põlevad, aga mitte mingisugustki häält ei tule. Mis võiks selle põhjuseks olla? Kas ka sarnane viga, nagu teema algatajal.

          Comment


            #6
            No ega selgeltnägemisega keegi tegele Asi tuleb lahti võtta ning uurida pulkhaaval...Võib olla surnud sisendaste, atenuaatorid kutud, vol. potekas õhtal, pistmikud plaatide vahel oksüdeerunud, lõppaste maha põlenud, jne.Vii riistapuu spetsialisti poole; küll siis asja ka saab.See võimendi suhteliselt lihtsa skeemilahendusega nii, et remont ei tohiks kalliks minna.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              ma tahaks kangesti ise seda võimendit korda teha. pealegi mul vist ei ole paranduse jaoka raha.

              uurisin veidike seda kaitset ja mulle tundub et see töötab nii:
              kui väljundis on alalispinge, siis lülitatakse läbi VT34, DD1.4 ja VT32 transistori VT10 baasilt vool välja. DA2-est enam helisignaal läbi ei lähe ja tema jalal 2 kasvab pinge üle seitsme voldi - sellepärast läheb lamp põlema?

              kui mul valesti on, siis palun parandage.

              Comment


                #8
                No siis pead välja selgitama, kas töötaval võimendil on väljundis alalispinge(normaalne väärtus on kuni 50mV alaliskomponenti maa suhtes; üle 100mV puhul on asi kahtlane).Reeglina rakendub kaitselülitus paari voldisel alalispinge väärtusel.Punktideks oleks siis skeemil VT27/28 E.Sisendid lühista ning vol potekas nullasendisse, filtrid samuti 0 asendisse.


                OT. Aga kuda saa kive testriga kontrollisid :blink:
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #9
                  Skeemi järgi peaks kivi KP159HT1B koosnema kahest transistorist. Peaks saama siis testriga kontrollida ja isegi kui ei saa, siis terves kanalis töötas katkise kanali oma. Loogika kivi ostsin ma uue.

                  Comment


                    #10
                    Vs: vega 10Y-120c

                    Selle nimi on transistori paar(väga lähedaste andmetega transistorid sama- või erineva juhtivusega isendid).Kivi reeglina öeldakse OV, vm. kohta.Ajas mind pisut segadusse...
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment

                    Working...
                    X