Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia-010 vinüülimängija remont

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia-010 vinüülimängija remont

    Tere!
    Õnnestus siis soetada säherdune plaadimängija, tõsine haitek - automaatne lugude otsing...
    Ainult väike jama temaga - enamjaolt tahab tonarmi tagasi viia ja siis hakkab tonarmi üles-alla liigutama.
    Selline tähelepanek kui plaadikas väljalülitada sel momendil kui tonarm on toe peal ja see julla mist teda tõstab on all, siis sisselülitamisel oleks nagu kõik korras, vajutades puski, viib tonarmi plaadi algusesse, laseb alla, mängib paar sekki ja tõstab jälle ülesse viib järgmise loo algusse, laseb alla jne..... kuni plaadi lõpuni.
    Kui vajutad stoppi, viib ilusti tonarmi omale kohale tagasi ja siis hakkab see ülesalla tõstmise julla üles alla käima - läheb alla, tõuseb üles kuni puudutab tonarmi, teeb plõksu ja läheb alla tagasi.
    Skeemi leidsin netist, kontrollisin toited üle +22V asemel oli +25V, ülejäänud olid OK.
    Kas peaks profülaktika mõttes lüüdid äravahetama? Enamjaolt teised 88-91 aastast pärit.
    Kiirust muidu hoidis ilusti, nõel on GZM055, maandusega on kah mingi jama - üriseb liiga palju.
    Segane jutt tuli küll aga ehk keegi oskab aidata.
    pupsik46
    Kolakoguja

    #2
    Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

    See lugudeotsija ei peagi töötama. Ma soovitan selle parem ära disableda. Miks ? Sest käsitsi saab soovi korral lugusid 100 korda kiiremini vahetada. Ja kuueni (enamasti vinüüli poolel rohkem lugusid pole) oskab igaüks lugeda.
    Estonia grammari eesmärk oligi olla võimalikult hitek aga noh tollel ajal oli juppidega nagu oli. Technicsi grammaritel pole mingeid lugudeotsijaid ja parem ongi.

    Comment


      #3
      Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

      Olen sisu näinud aga õnneks pole parandanud. Minul tekivad esimesed mõtted, et äkki ei anna andur elumärke (see andur/lüliti, mis peab loogikale teada andma, et tsükkel lõpetatud ja tonarm on alla lastud). Ise olen omanud sellist estoniat ja olen kindel, et asi tasub parandamist sest kui on korras siis on ta väga huvitav riistapuu. Selle maanduse kohta tasub uurida kas nõela hoidjale minevad juhtmed on õigesti ühendatud (neli juhet, neid kiputakse tihti omavahel valesti ühendama).

      Comment


        #4
        Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

        Remontima peaks muidugi, lülitid S1(tonarm üleval) ja S3(all) on korras, neid sai lihtsalt kontrolida, S2 (tonarm toel) sellele pole veel ligi saanud.
        Kolakoguja

        Comment


          #5
          Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

          Pole grammaril häda midagi, saab käima panna. Alustaksin toitepingete (eriti +5V loogikal) silutuse kontrollist. Tegelikult võiks kogu mölaka loogikaplaadi mõne kontrolleri peale üle viia...
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

            Njah, eks siis alustan kondekate vahetamisest.
            Kontrolleri peale viimine on hea mõte küll, oleks paarikümne kivi asemel ainult paar tükki, aga kes tark sellise asja ära teeks?
            Kolakoguja

            Comment


              #7
              Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

              Sai siis tonarmi juhtplaadil kondekad äravahetatud, asi töötab! Nii tonarmi juhtimine (pusk ja stop, mikrolift) kui ka lugude otsing!
              Hiljem vahetan ülejäänud plaatidel kondekad ära, siis saab täieliku ülevaate imeaparaadist.
              Kas peaks mehaanikat kusagilt määrima?
              pupsik46
              Kolakoguja

              Comment


                #8
                Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                Väga vana teema, aga mul juhtus sama probleem. Et tahaks muidu korda saada aga ei julge midagi puutuda kuna ei jaga seda asja. On kedagi kes oskaks muidu korda teha oleks tänulik.

                Comment


                  #9
                  Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                  Polegi midagi vaja jagada, võtad ettevaatlikult lahti, kirjutad kondekate nominaalid üles, lippad poodi. Vahetamiseks on vaja jootekolbi, tinasukka, lõiketange jne.
                  Ahjaa, kui oled lahti võtnud võid igaksjuhuks klõpsata digikaga pilte, pärast äkki lihtsam kokkupanna.
                  Kolakoguja

                  Comment


                    #10
                    Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                    Aga kas te ei saaks mul selle ära parandada, sest ma saan sellest sama palju aru nagu siga pühapäevasest päevast, tegelt tean mis asi on kondekas aga mis asi see nominaal, ja kui hakkan seda ise parandama siis keeran kõik nii untsu et parandada enam ei saa.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                      Esmalt postitatud SkY-WoLtAgE poolt
                      Aga kas te ei saaks mul selle ära parandada, sest ma saan sellest sama palju aru nagu siga pühapäevasest päevast, tegelt tean mis asi on kondekas aga mis asi see nominaal, ja kui hakkan seda ise parandama siis keeran kõik nii untsu et parandada enam ei saa.
                      Ma ei tea, kondekad maksavad max 100-150 eeku aga tööraha? Mõtekam on ise pusida, pealeselle kui vahetan kondekad ära aga asi ikkagi tööle ei lähe? Nominaal on kondeka mahtuvus ja tööpinge.
                      PS. Teietada pole vaja ja kuskandis asud?
                      Kolakoguja

                      Comment


                        #12
                        Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                        Noh mul ka nagu jookseb see üless ja alla koguaeg, ma arvan et peaks olema sama probleem, sest ma ei usu et kui mingi muu asi on rikkis siis see jookseb ülesse ja alla samamoodi. Ma ise olen Tallinnas, rahaga on selline värk et oleneb palju te tahate, sest mul veel üks inimene olemas kes saaks ära parandada, aga ma tahan lissalt teada kes võtaks selle eest vähem raha, sest kuna endalgi praegu väike raha kriis, aga kui kõik kokku (tööraha ja kondekad) läheksid umbes paarsada krooni maksma, siis oleksin isegi nõus, + te olete sellega juba tegelenud ja teate mis kus peab asuma aga sõber pole kunagi näinud sisu tal oleks raskem.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                          maha ei taha seda müüa

                          Comment


                            #14
                            Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                            Esmalt postitatud SkY-WoLtAgE poolt
                            aga kui kõik kokku (tööraha ja kondekad) läheksid umbes paarsada krooni maksma
                            300.- pluss kondede raha.
                            Esmalt postitatud SkY-WoLtAgE poolt
                            te olete sellega juba tegelenud ja teate mis kus peab asuma aga sõber pole kunagi näinud sisu tal oleks raskem.
                            Lahtivõtmine oli suht lihtne, megapalju kruvisid aint
                            Elektrolüütkonded tuleb kõik ilma valikutta äravahetada.

                            PS Tegelt kolm sotti on vist vähe... mingi vahetusvariant oleks etem.
                            PS Enda Estonia on pakkuda raske raha eest+teine varuosadeks.
                            Kolakoguja

                            Comment


                              #15
                              Vs: Estonia-010 vinüülimängija remont

                              palju tahad siis

                              Comment

                              Working...
                              X