Teade

Collapse
No announcement yet.

oss töökorda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: oss töökorda

    Esmalt postitatud otsija poolt
    Ei tea mina ytelda nende varjantide kohta.Pingeid on sellel värgendusel kah kahtlane mõõta.Tester läheb lolliks kätte ära...
    Mul on ka kodus Н313, aga selle juhend koos skeemidega on kuskile kadunud
    (loe: "hästi" ära pandud). Kui üles leian, saaks ka võrrelda, kumba variandiga
    tegu (või siis lahti võttes näeks). Ei tulnud kohe meeldegi, et neid ka nii
    erinevaid tehti...
    Aga miks "tester läheb lolliks kätte ära", sellest ei saanud aru. Kas tester on
    ikka korras või on veel mõõtmise kogemused vähesed? Viimasel juhul võiks
    kedagi appi paluda kellel rohkem kogemusi. Ostsilloskoop on keerulisevõitu
    parandada kui kogemusi napib, halvemal juhul võib ka vigu juurde tekitada...
    P.S. Tekst näeb parem välja kui lausete vahel (peale punkti) ka tühik on.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #17
      Vs: oss töökorda

      tester käitub sedasi,et kui panen ntx vahelduvvoolu mõõtmispiirkonna peale,siis korra näitab midagi,aga siis läheb nullpiirkonna juurde kõikuma vms(üldse igat pidi kõigub ja viskab erinevaid väärtusi ette).Alalisvoolu mõõtepiirkonnaga sama teema.Tester läbi ei saa olla,sest teisi pingeid mõõdab ilusti.Veel tundub,et nagu pinge oleks kohati testri maksimumpingest(1000V) kõrgem(tekib väike säde ja särisemine testri juhtmete otstel).
      otsija

      Comment


        #18
        Vs: oss töökorda

        Riputan skeemid ülesse. Selle ossi torule jookseb 1,5kV pinget peale. Skeemid leiad sellelt aadressilt:http://www.zone.ee/c167/. Ma ei oska öelda kui palju sa neist skeemidest aru saad, aga siiski midagi.
        * * *

        Comment


          #19
          Vs: oss töökorda

          Nonii nüüdseks on oss elumärke andma hakanud,aga siiski on üks aga.Nimelt,kui ma näiteks 1000 Hz sageduse kuju vaatan,siis näitab ta seda ilusti ja selgelt nagu peabki,aga kui näiteks 10000(10kHz) siinust vaadata proovisin,siis nägin väga ebaselgelt ja halvasti selle kuju.Proovisin küll need milli ja mikrosekundi alad kõik läbi mis seal on ja üldiselt proovisin kõike võimalikku seal,aga ilusaks ma seda siinust 10kHz juures ei saanud.Niisiis mis võiks tal häda olla???Või hoopis on viga minus ja ma ei osanud seda ossi õieti käsitleda.Varem muidu pole ossidega kokku puutunud.Ja kas see aparaat peaks mõõtma max 1 MHz või arvutasin ma valesti?? Okk ehk oskate abistavat inffi jagada.
          otsija

          Comment


            #20
            Vs: oss töökorda

            Esmalt postitatud otsija poolt
            ..., aga kui näiteks 10000(10kHz) siinust vaadata proovisin, siis nägin väga ebaselgelt ja halvasti selle kuju. ..., aga ilusaks ma seda siinust 10kHz juures ei saanud. Niisiis mis võiks tal häda olla???
            Kas kujutis ei sünkroniseeru või pole sinusoidi kuju õige? Kas see on kindel,
            et see tegelikkuses ikka korralik kuju on? Ehk saaks pilti, mille järgi otsustada...
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #21
              Vs: oss töökorda

              Tegelikkuses peaks siinus korralik olema suht kindlalt.Geneks kasutan arvutis kas winISD või siis visual analyserit.Ja sellesama visual analyseriga mõõtes on 10-20000 Hz ilusad olnud.Lisasin siis paar pilti. http://beta.album.ee/album/30003331/50031282 phto0020 on siis 1kHz siinus,mis on rahuldav,phto0019 on siis 10kHz saadud parim tulemus,mis ei kõlba enam kuhugile ja phto0022 on siis 20kHz ning see on täielik katastroof juba.Ja ntx 20 Hz juures on signaali kuju kõige parem.Ühesõnaga mida madalam on sagedus,seda paremini oss pilti näitab.Üle 20kHz pole proovida saanud,sest pole generaatorit sellist.Ja mida kõrgem on sagedus,seda raskem on seda siinust ülesse leida.20kHz juures tuli väga tähelepanelikult jälgides jupp jupi haaval võimalikud pote asendid üle vaadata,et siinus leida.Kujutan ette,et nii 200kHz juures kuluks siinuse ülesse leidmiseks sama olukorraga tunde.ja praeguses olukorras oleks see 200kHz siinus täiesti eristamatu arvatavasti.Niisiis ehk keegi oskab hädasolijat aidata.
              otsija

              Comment


                #22
                Vs: oss töökorda

                Esmalt postitatud otsija poolt
                Tundub et ei sünkroniseeru hästi. Põhjuseks võib olla kasvõi võrgufoon
                50Hz, mille mõõtekaabli kaudu mingist korpustevahelisest pingest sisse
                korjab. Sellist segu saab enam-vähem korralikult ainult madalaima
                sagedusega sünkroniseerides ja vastavalt aeglasel hälvitusel näha.
                Võib-olla fooni amplituud isegi ületab kasuliku signaali oma ja siis ei
                õnnestu seetõttu leida konkreetset sünkronivood kasuliku suhtes.
                Kõrgemad sagedused nõrgenevad mõõtekaabli mahtuvuse tõttu ka,
                kui ei kasuta attenuaatoriga kaablit, kus ühtlasi toimuks erinevate
                sageduste ühesugune nõrgenemine ja kaabli mahtuvuse arvessevõtmine.
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #23
                  Vs: oss töökorda

                  Kaabel on mul monitori ja arvuti vahelise kaabli seest võetud.Tegelikult ei saanud eriti pihta,mida seletada püüdsid.Mis see foon endast täpsemalt kujutab? ja mida ma vahetada/kontrollida ossi juures saaksin,et viga parandada.Üks konde(0,1 uf 500V)läks mul kord väga kuumaks ja hakkas mulisema ja lüüti välja ajama seal.Põhjust täpselt ei teagi.Sisse lülides töötas asi edasi ning enam ei kuumenenud.mahtuvus oli ca poole võrra langenud.panin paralleeli ühe konde peale juurde,aga midagi see ei muutnud.Seega ei viitsinud seda sinna kõrvale toppida.Ja kondeka nn takistus ei olnud vähenenud niiet koormama asi ei tohiks seal hakata.
                  otsija

                  Comment


                    #24
                    Vs: oss töökorda

                    Esmalt postitatud otsija poolt
                    Kaabel on mul monitori ja arvuti vahelise kaabli seest võetud. Tegelikult ei saanud eriti pihta, mida seletada püüdsid. Mis see foon endast täpsemalt kujutab?
                    Siis vast lihtne varjestusega juhe, kesksoon ja varjestussukk ümber.
                    Arvan et korpuste vahel on pinge ja kui varjestussuka ühendamisel
                    kahe sellise korpuse vahele tekib vool, kandub osa sellest pingest
                    kaablisisese mahtuvuse kaudu kesksoonele üle ja liitub kasuliku
                    signaaliga. Selline on üks 50Hz võrgufooni sissetungimise tee.
                    Selle kontrollimiseks võiks kesksoone (kasuliku signaali otsa)
                    lahti ühendada, siis ei peaks ostsilloskoop mingit signaali näitama.
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment

                    Working...
                    X