Teade

Collapse
No announcement yet.

Halogeenlambi toiteplokk läbi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Halogeenlambi toiteplokk läbi.

    Tervist..Mul nimelt üks mure toiteplokiga.Asja skeem on iseeneses lihtne.Leidub skeemis kõigest 3 transistori.Lülititeks olevad bul58d olid korras ja ka üks väikene transs 2sc33725 tundub korras olevat,aga googlest ma selle transi datasheeti ei saanud.Kontrollisin pea kõik konded jms üle,aga kõik tundub korras olevat.Mitte midagi ple leidnud,mis läbi oleks.Plastikust kesta peal oli nagu mingit imelikku ollust,mis meenutas justkui lüüti,aga kõigil kndedel olid mahtuvused korras.Ühe sinise dioodi kontrolli kohta(db3) oleks kah väikene küsimus,et kudamoodi seda siis kontrollida???Datasheedist näitab,et ta on mingi teistsugune diood.Ühesõnaga ma proovisin testriga kontrollida,et kas juhib ühte pidi ja teist pidi või mitte,aga kumbagi pidi ei juhtinud.Aga kui ma 15V vahele selle dioodi ühendasin ja jadamisi mingi paarikilose taki susasin,siis dioodi jalgadel jäi pinge mingi 11V vms ja nii mõlemat pidi.Niisiis kas see diood võib läbi olla w mitte???.Või kuidas toda siis teisiti kontrollida?Ja kas see väiksem transs(2sc33725) on ikka npn tüüpi transs??.Mul nimelt vene transsidega kogemus,et vahepeal ülekoormuse tagajärjel on ntx npn tüüpi transs "muutunud" pnp tyypi transiks.Okk ehk keegi teab midagi soovitada mida teha,et asi toimiks...Aa unustasin mainida,et koormuse panin ka ikka väljundisse.12V 40W auto pirn oli selleks.Toitekas ise 12V 20W-105W. asjaga suht kiire ..
    otsija

    #2
    Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

    Esmalt postitatud otsija poolt
    Ühe sinise dioodi kontrolli kohta (db3) oleks kah väikene küsimus, et kudamoodi seda siis kontrollida??? Datasheedist näitab, et ta on mingi teistsugune diood. Ühesõnaga ma proovisin testriga kontrollida, et kas juhib ühte pidi ja teist pidi või mitte, aga kumbagi pidi ei juhtinud. Aga kui ma 15V vahele selle dioodi ühendasin ja jadamisi mingi paarikilose taki susasin, siis dioodi jalgadel jäi pinge mingi 11V vms ja nii mõlemat pidi. Niisiis kas see diood võib läbi olla w mitte???. Või kuidas toda siis teisiti kontrollida?
    Selle järgi võib arvata et ongi kahepolaarne stabilitron, arvatavasti
    tagasiside väljundilt selle kaudu. Selline oleks seal kasulik küll, et kui
    juhtima hakkab, paneb skeemi pinget piirama.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

      DB3 on dinistor ehk moodsas keeles diac. Kasutatakse paljudes säästulampides ja toiteplokkides käivituseks. Tavaliselt annab ühe transi baasile impulsirodu ja edasi võngub toiteplokk juba ise.
      Kontrollida saab ostsillograafiga otse skeemis (toitepoolsel otsal ca 32V impulsid ja transi poolsel ca 0,7V) või siis eraldi reguleeritava toiteplokiga, millel maksimumpinge ca 35 - 40V. Paarikilone takk vahele ja hakkame pinget suuremaks kruvima, mõõtes samal ajal pinget dinistoril. Kusagil 32V kandis peab pinge äkki kukkuma.
      Ei tule praegu meelde, et see dinistor oleks kutu olnud, kui just välk pole külas käinud.
      Harjutamine teeb harjutajaks.

      Comment


        #4
        Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

        Esmalt postitatud Padasonic poolt
        DB3 on dinistor ehk moodsas keeles diac.
        Huvitav jah, nime järgi (kui see tähistus on tal kestal) ongi dinistor
        http://www.st.com/stonline/products/...s/7488/db3.pdf
        aga miks ta ennast kahepolaarseks stabilitroniks maskeeris
        (sama pingelang mõlematpidi)? Või see takisti polnudki 2kΩ?
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

          Oi väikene eksitus.Siiski ühtpidi "diood" elektrit ei juhi.Testriga lihtsalt ei näidanud mitte midagi,aga trafoga(15V) ühtpidi siiski juhtis,aga kui panin ntx 33k takiga dioodi jadamisi,siis kukkus pinge takistil paarile voldile.Ja mingit impulsijada ma küll selle tinistori vms pealt ei näinud.No tegelikult mul on see visual analyser(ehk siis arvuti helikaart ossiks) ja sellega yle 17 kHz vist naq ei mõõda.Niisiis mis sagedust see tinistor välja saadab.Ja kas sedasi ei saaks testida,kui ma tinistori jalgu traadijupiga lyhistaksin ja sedasi ploki tööle saaks juhul,kui tinistor läbi ongi.
          otsija

          Comment


            #6
            Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

            Tere taas siis.Proovisin selle varjandi ära,et panin takisti paralleelselt (330 ohm) selle tinistoriga ning siis hakkasin sellega seal katkestusi tegema ja ohh imet pirn hakkas värelema selle tulemusel.Aga püsivalt põlema siiski pirn väljundis ei jäänud.Seega esimesel võimalusel poodi uue tinistori järele ja asi korras.Tänud,et selle db3 tööpõhimõtte lahti seletasite...
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

              Esmalt postitatud otsija poolt
              ...Aga püsivalt põlema siiski pirn väljundis ei jäänud. Seega esimesel võimalusel poodi uue tinistori järele ja asi korras...
              Kui see dinistor on ainult käivituseks, nagu 'Padasonic' mainis
              Esmalt postitatud Padasonic poolt
              Tavaliselt annab ühe transi baasile impulsirodu ja edasi võngub toiteplokk juba ise.
              aga tööle ei jäänud, võiks ikka muud kahtlustada. Justnagu kipuks ainult
              ühe poolega töötama, võnkuma ei jää. Dinistori saaks jah niimoodi üle
              kontrollida nagu ta juhendas, enne ei tasuks vahetada.
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

                Hmm võibolla tõesti.Proovisin nüüd nii kiiresti vilgutada,kui suutsin,kuid asi ise tööle ei jäänud tõesti:S.Võtsin ka taki vahelt ära ja lühistasin otse,aga ka see ei muutnud asja.Seal ei saa enam midagi läbi olla.Kummagi "õla" transil läheb baasist emitterisse 100 oomine takk ja siis lääb baasist paralleelselt 15 oomine takistining 470 nf konde drosselisse ning sealt edasi läbi drosseli uuesti emitterisse.Ühel õlal siis lääb veel baasi tinistor,mis tuleb läbi taki plussist.See väike transs on minu arvates ülekoormuskaitsme rollis seal.Ehk keegi pakuks siis vea välja???...
                otsija

                Comment


                  #9
                  Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

                  Küllap see dinistor siis ikka kutu on. Vahel harva hakkab see ühtpidi lekkima ja siis võib isegi skeemis impulsse genereerida aga teistpidi neelab transi baasile tuleva tagasiside. Võib veel proovida dinistori ühe koiva lahti joota ja siis käsitsi käivitada (nagu eespool juba mainitud takistiga või ilma). Kui nüüd käima jääb, on tõesti poodi minek. Õnneks odav jupp.
                  Minul on seni kõik sellised plokid olnud peale välku. Kui peale lühises või lausa tükkideks transside vahetust ikka käima ei lähe, on tulnud ka dinistor ära vahetada.
                  Dinistoriga gene sagedust pole viitsinud rehkendada aga see on kõvasti madalam toiteploki omast.
                  Küllap siis vahel dinistor ka omaenese tarkusest ära väsib, nagu antud juhul.
                  Harjutamine teeb harjutajaks.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

                    http://www.chipdocs.com/datasheets/d...r/BC33725.html
                    "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                    Comment


                      #11
                      Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

                      Esmalt postitatud Padasonic poolt
                      Küllap see dinistor siis ikka kutu on. Vahel harva hakkab see ühtpidi lekkima ja siis võib isegi skeemis impulsse genereerida aga teistpidi neelab transi baasile tuleva tagasiside. Võib veel proovida dinistori ühe koiva lahti joota ja siis käsitsi käivitada (nagu eespool juba mainitud takistiga või ilma). Kui nüüd käima jääb, on tõesti poodi minek. Õnneks odav jupp.
                      Minul on seni kõik sellised plokid olnud peale välku. Kui peale lühises või lausa tükkideks transside vahetust ikka käima ei lähe, on tulnud ka dinistor ära vahetada.
                      Dinistoriga gene sagedust pole viitsinud rehkendada aga see on kõvasti madalam toiteploki omast.
                      Küllap siis vahel dinistor ka omaenese tarkusest ära väsib, nagu antud juhul.
                      Proovisin järele siis sedasi,et tinistori üks jalg lahti ja lõgistades,aga ikkagi ei läinud asi võnkuma.Ja see väiksem transs,mille datasheet eelpool antud lingina,mis pointi see endas siis peidab??On ikka tavaline npn tüüpi transs,nagu mina järeldasin.Datasheeti ma tegelikult seal lingil vaadata ei saanud.
                      otsija

                      Comment


                        #12
                        Vs: Halogeenlambi toiteplokk läbi.

                        Esmalt postitatud otsija poolt
                        Datasheeti ma tegelikult seal lingil vaadata ei saanud.
                        Sellesama saavad "mitteliikmed" ka siit:
                        Part #: BC33725. Download. File Size: 25Kbytes. Page: 2 Pages. Description: NPN General Purpose Amplifier. Manufacturer: Fairchild Semiconductor.

                        Loodetavasti on analoog, kindlalt ei julge kohe väita.
                        Ehk oleks kasulik sealt skeem paberile joonistada, lihtsam edasi mõelda...
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment

                        Working...
                        X