Teade

Collapse
No announcement yet.

Tester A802

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Tester A802

    Selles teemas pole kõrgepingega mingit kokkupuudet. Need probleemid jäävad laua ja tooli seljatoe vahele ja kui taburett istumise all on siis kõrvade vahele ja ei puuduta kõrgepinget. Probleem on kõrgema pinge mõõtmisel, kui on seda testri mõõte piirkond ja vale mõõtmise tehnoloogia lambi anoodidelt pinge mõõtmisega. Mina ei julgeks anda soovitusi pingejaga kasutamiseks üle 1000V mõõtmisel, sest see esitab kõrgemad nõudmised nii juhtmetele, pingejaga isoleerimisele, kui ka testri otstele. Minu kasutuses on olnud kilovoltmeeter, kuni 20 KV pinge mõõtmiseks ja need juhtmed ja otsikud olid väga aukartust äratavad ja mõõdeti nendega koobi või kordistaja pealt pinget. Olen näinud ka fotosid, mis juhtus ühe noore mehega, kes eiras ohutustehnika nõudeid ja läks ilma loa ja saatjata alajaama, kus oli 10KV sisend , ronis üle piirde ja üritas mõõta fiidri lattidelt tava testriga pinget. Need fotod olid rohkem kui jubedad ja juhtus see ENSV-s. Enne kui midagi mõõta tuleb enesele selgeks teha mida ja kuidas mõõta ja pole see kõrgepinge sugugi nii kaval, et kusagil lambi anoodil, hambad laiali passib ja siis laksu annab. Anood pinge 400V mis võib genereerida 200 KHZ juures pole veel kõrge pinge, olgugi, et testri otsa eemaldamisel jookseb korralik saba järel. Kui testri otsad oleks paika pandud, väljalülitatud seadmega, sisselülimisel pinge mõõdetud ja uusti välja lülitatud, poleks midagi juhtunud. Tingimusel , et on ka testril vajalik mõõtepiirkond. Teatud võimalus on olemas, kus PP võimu lõpu anoodi torkimisel läheb lõpp genereerima, aga see veel testrit ei tapa. Jutt on konkreetsest võimust, millel teatud nipid juures.

    Comment


      #17
      Vs: Tester A802

      Ohutud töövõtted ja piisav isolatsioon on olulised igal juhul. Pingejagaja kasutamine kõrgete pingete mõõtmisel aitab säästa testrit.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #18
        Vs: Tester A802

        Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
        Selles teemas pole kõrgepingega mingit kokkupuudet. Need probleemid jäävad laua ja tooli seljatoe vahele ja kui taburett istumise all on siis kõrvade vahele ja ei puuduta kõrgepinget.
        Konkreetne vastus probleemile. Ma nagu nii julmalt ei julgenud lajatada ja lähenesin kaarega aga paistab, et sellest ei saadud aru vaid leiti, et järjekordne naljakoht.
        Condemn the hive.

        Comment


          #19
          Vs: Tester A802

          Lihtsalt pingejagurist on vähe abi kui kõrgepinge selle 100M taki pinda mööda ootamatult üle lööb. Mitmeid selliseid takisteid on tulnud välja vahetada. Mul on kaks tööstuslikku eksemplari kõrgepinge proovikutest. Ühes on neid takisteid ikka mitu järjestikku pikal plaadiribal. Takistid siis muidugi vastav arv kordi väiksema takistusega. Teine on valatud kinnine klots, aga ilmselt sisu sarnane.
          Aastakümneid tagasi oli olemas tabel maksimaalsetest pingetest ühe takisti kohta. Tänapäeval see tabel enam ei kehti, sest takistid on vahepeal palju väiksemaks muutunud ja samas värvid-materjalid paremad. Küllap on kusagil olemas ka tänapäevaste takistite kohta sarnased andmed. Praegu ei jaksa otsida.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #20
            Vs: Tester A802

            Teemaalgataja testri A802 kohta veel niipalju, et sain seda tollel kokkutulekul päris tükk aega laua ääres uurida. Pealtnäha üsna tore asi, aga kõik takistid tema sees, mis oleks pidanud täppistakistid olema, olid tegelikult mingid odavad +/- 5 või isegi 10%. Paha on sellist haltuurat testriks nimetada, kui ta ainult mingiks indikaatoriks kõlbab. Kasutatavaks kenaks tööriistaks oleks selle saanud vaid kõigi takistite väljavahetamisega. Ka vana ja tõsise tegija ТЛ-4 sees, mille baasil ma tollel kokkutulekul testriteemalise ettekande tegin ja skeeme jagasin, on põhimõtteliselt sellised tavalised takistid, ainult selles on igaüks koostatud kahest järjestikusest, mille kogutakistus täpne (+/- 1%) valiti.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment

            Working...
            X