Teade

Collapse
No announcement yet.

Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

    Sõber tõi mulle oma Raadiotehnika võimendi, et ma vaataks, mis tal viga on. Alguses olid sümptomid sellised: lülitas sisse lõi indikaatorid põhja ja kõlaritest tuli väga väga valjult 50Hz ümin.
    Peale seda lõi toites kaitsmed läbi. Peale kaitsmete asendamist traadiga oli ainuke sümptom tõusev suits.

    Sellises seisus jõudis ta minu juurde. Võtsin toite vasakult (läbi põlenud) lõppvõimendilt tagant ära ja panin uued kaitsmed toitesse. Parem väljund töötas aga jubedalt oli müra sees, sisendi valiku nuppu liigutades ei juhtunud midagi, igast asendist tuli muusika läbi (+ rohkelt müra), kuigi ainult üks sisend oli ühendatud. Ühendasin sisendikommutaatori lahti ja viisin mp3 pleieri väljundi otse helitugevuse jne nuppude juurde. Siis tuli ühest töötavast kõlarist heli nagu ta peab tulema.

    Katkises lõppvõimendis on näha, et takistid R31 ja R33 on läbi põlenud, mis veel võib vahetamist vajada?

    Skeem : http://radi0tehnika.narod.ru/go/opisanie/zip/u01-2.jpg

    #2
    Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

    lõputransistorid(üks kuni mitu)

    Comment


      #3
      Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

      Pole varem transistore kontrollinud aga tulemused on sellised:
      KT805AM-idel multimeeter dioodi kontrollimise asendis (2k oomi takistust)
      - baasi peal + emitteri/kollektori peal ei näita midagi
      + baasi peal - emitteri/kollektori peal näitab .960/.940

      KT837Hdel ka midagi taolist

      Peaks korras olema?

      Comment


        #4
        Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

        K-E vahelt mõõtsid?

        Comment


          #5
          Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

          Kollektori emitteri vahel ei näita midagi.

          Comment


            #6
            Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

            Esmalt postitatud mote poolt
            Kollektori emitteri vahel ei näita midagi.
            ühtepidi näitab lüüdi laadimist , teistpidi mingit takistust, sõltuvalt mõõteriistast mõnekümnest oomist mõne kilooomini, TL-4 näiteks 100 oomi,
            minu multimeeter aga 1,3k, kanaleid saad ju võrrelda.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #7
              Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

              Ma jootsin transid skeemi küljest lahti.... Siis ju ei saagi kollektori emitteri vahel midagi näidata???

              Comment


                #8
                Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                Esmalt postitatud mote poolt
                Ma jootsin transid skeemi küljest lahti.... Siis ju ei saagi kollektori emitteri vahel midagi näidata???
                Saab küll kui transs lühises on.

                Comment


                  #9
                  Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                  Esmalt postitatud mote poolt
                  Pole varem transistore kontrollinud aga tulemused on sellised:
                  KT805AM-idel multimeeter dioodi kontrollimise asendis (2k oomi takistust)
                  - baasi peal + emitteri/kollektori peal ei näita midagi
                  + baasi peal - emitteri/kollektori peal näitab .960/.940

                  KT837Hdel ka midagi taolist

                  Peaks korras olema?
                  Ma nüüd ei saanud päris hästi kirjutatust aru, aga kui skeemist välja tinutatud transil 2k takistust (ükskõik milliste viikude vahel) siis on transistor läbi ja takistid sellest põlenud.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                    Esmalt postitatud Rom poolt
                    Ma nüüd ei saanud päris hästi kirjutatust aru, aga kui skeemist välja tinutatud transil 2k takistust (ükskõik milliste viikude vahel) siis on transistor läbi ja takistid sellest põlenud.
                    Tundub jah, et ei saanud aru...

                    Mitte transil pole 2k oomi vaid see oli MULTIMEETRI asend 2k oomi takistuse mõõtmiseks või dioodi kontrollimiseks.

                    Transistori kontrollimise teemas on just öeldud, et BC ja BE vahel peab multimeeter dioodi kontrollimise asendis näitama midagi...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                      Muretsesin multimeetri, millega saab hfe-d vaadata. Üks KT837H oli läbi, panin uued takistid ja KT837H-d vahetasin mõlemad ära. Panin ainult remonditud lõppvõimendi oma kohale tagasi, lülitasin sisse, indikaator läks kohe põhja. Võtsin uuesti välja võimu vaatasin jooted värgid üle panin sisse tagasi. Selle jamamise käigus aga tuli selle transistori juhe, mis radika küljes üksikuna on, lahti. Ma ei pannud seda tähele ja lülitasin uuesti sisse, siis hakkas toitest, väikeste dioodide juurest, tulev roheline juhe (märgitud numbriga 8) suitsema.

                      Mis nüüd siis lahti on?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                        Proovi seda skeemi: http://www.album.ee/files/67/047/orig/14367047_IQSF.jpg

                        Comment


                          #13
                          Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                          Esmalt postitatud Rom poolt
                          Seda ma üritan teha , anna siis veidi konkreetsemat nõu...
                          Ei tahtnud enne käredalt vastata aga ajas vihale kui vastatakse küsimusele lausega, et ma ei saanud aru, millest jutt. Mul tekkis küsimus, et milleks siis üldse midagi kirjutada?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                            Esmalt postitatud Rom poolt
                            Päris kindel ei ole, aga antud "skeemi" puhul on see meistrimees keegi teine, näiteks kasutaja Rom ise.
                            Tuhat vabandust, kui valesti aru sain.
                            Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Raadiotehnika U101 ühe kanali lõppvõimendi läbi

                              Esmalt postitatud mote poolt
                              Seda ma üritan teha , anna siis veidi konkreetsemat nõu...
                              Ei tahtnud enne käredalt vastata aga ajas vihale kui vastatakse küsimusele lausega, et ma ei saanud aru, millest jutt. Mul tekkis küsimus, et milleks siis üldse midagi kirjutada?
                              Kirjutasid nii segaselt, et polnud võimalik aru saadagi. "Panin 2k piirkonda ja näitas midagi" ja muideks keegi tõesti ei kirjutanud sulle (peale minu). Skeemil olev meistrimees on keegi selline, kes peale transistorite vahetamist oskab MÕELDA ja omab KOGEMUST. Otsi keegi tegija ja vii tema juurde. Ma saan aru, et see on liig labane vastus aga nüüd võib sul dioodisild ka maha põlenud olla.
                              viimati muutis kasutaja Rom; 25 m 2008, 08:16.

                              Comment

                              Working...
                              X