Teade

Collapse
No announcement yet.

Kenwood KR-910 dioodsild

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kenwood KR-910 dioodsild

    Õhtust!
    Juhtus selline asi, et eelnimetatud võimendil põles dioodsild läbi. Dioodide pealt ei ole enam võimalik välja lugeda nominaale.
    Ma postitan skeemi ja palun abi D1, D2, D3 ja D4 tuvastamisel!
    P.S. Skeemil on ropult palju piksleid!


    #2
    Vs: Kenwood KR-910 dioodsild

    Alaldisilla dioodide väljavahetamisel pole ju tegelikult üldse oluline, et sinna originaalid saaksid, vaid, et uued dioodid ei oleks kehvemate parameetritega (amperaaž ja pingetaluvus), võimsamatega asendades ei juhtu midagi. Siin on selleks midagi: http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=P600M-MBR
    Võimsamaid alaldusdioode leiad ka vanade suurte CRT monitoride seest.
    viimati muutis kasutaja Max27; 27 m 2008, 07:55.

    Comment


      #3
      Vs: Kenwood KR-910 dioodsild

      Kas dioodsilla dioodid ei määra kuidagi piget? Et kui panen "suurema numbriga" dioodid siis +-pinge peale dioodsilda on hoopis teine, kui minul tegelikult vaja oleks?
      Mina tean, et pinge peale dioodi on alandatud vastavalt dioodi nominaalile.

      Comment


        #4
        Vs: Kenwood KR-910 dioodsild

        Esmalt postitatud etike89 poolt
        Kas dioodsilla dioodid ei määra kuidagi piget? Et kui panen "suurema numbriga" dioodid siis +-pinge peale dioodsilda on hoopis teine, kui minul tegelikult vaja oleks?
        Mina tean, et pinge peale dioodi on alandatud vastavalt dioodi nominaalile.
        Mis on "suurem number" või nominaal dioodi puhul?
        Põhiandmetest tasub asendamisel vaadata-võrrelda max. lubatud kestvat voolutugevust ja max. lubatud pinget (vastupinget). Nende väärtuste ületamine võib "kooliraha" põhjustada, s. t. diood ei tarvitse vastu pidada, rikneb. Päripingelang jääb kõigil dioodidel üldjuhul alla 1V, mis ei põhjusta alaldatud (mitte "alandatud") pinge märkimisväärset erinevust esialgsest.
        Küsimuseks võib olla aga see põhjus, miks eelmine alaldussild riknes. Kui riknemise põhjus alles jääb, võib uuega samamoodi juhtuda...
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vs: Kenwood KR-910 dioodsild

          Selge! Siis ma sain oma küsimusele vastuse.
          Põhjus, miks läbi põles oli kõlariväljundi lühis.
          Sel juhul võiks teema vast lukku panna!

          Comment


            #6
            Vs: Kenwood KR-910 dioodsild

            Vara veel! Karta on, et seal rohkem põlenud asju Vaata näiteks lõputransid üle...

            Comment

            Working...
            X