Teade

Collapse
No announcement yet.

kuidas saada 30 voldist 19 volti.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kuidas saada 30 voldist 19 volti.

    on vaja saada laptopi jaoks toide. kirjade järgi tahab saada 19V 3,16A.
    on olemas trafo 30V 0,4A.

    kas on lootusetu üritus ... trafo lahja. või saaks siiski midagi vahele aretades seda trafot kasutada ?

    avastasin just praegu et keskkooli füüsika ikka täitsa meelest läind.
    Andke andeks mulle minu lollid küsimused
    nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

    #2
    Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

    Korrutada võiks ikka osata. Voltamprid tulevad 60 12 vastu: viis korda, seega pole lootustki.

    Comment


      #3
      Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

      nu ikka on ega siis see koguaeg täisvõimsusega ei tööta.

      minu küsimus vb olla pisut valesti sõnastatud. ma mõtlesin seda et kas saab kuidagi väga lihtsalt ntx 1 takisti vahele pismisega 30 voldist 19 volti või oleks selline lahendus jamps.
      Andke andeks mulle minu lollid küsimused
      nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

      Comment


        #4
        Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

        Pinge saad paika lihtsalt, aga voolutugevus on see, millega adapter väga hätta jääb.400mA ja 3.16A on päris suure vahega siiski.

        Comment


          #5
          Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

          Otsi kuskilt mingi suvaline läppari toide, mille amperaaž ja väljundpinge on sama või suurem.
          Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
          Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

          Comment


            #6
            Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

            Esmalt postitatud Daddario poolt
            Otsi kuskilt mingi suvaline läppari toide, mille amperaaž ja väljundpinge on sama või suurem.
            nii ma teha kavatsengi aga lihtsalt seni kasutaks alternatiivi.

            ega mis siis ikka teen siis tavalise arvuti toiteplokist toite seniks ...
            12 V + 5 V annab 17 V mis on lähedal juba. aga kas see halvasti ei mõju läptopile ? peen ja tundlik värk ikkagi.
            Andke andeks mulle minu lollid küsimused
            nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

            Comment


              #7
              Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

              Paraku ei anna +5V ja +12V kokku mitte 17V, vaid kõigest 7V, nagu siin korduvalt seoses ventilaatorite kiiruse vähendamisega juttu on olnud. 17V saab -5V ja +12V liites. Sellega jälle see häda, et -5V ahel kannatab umbes 1A voolu (võib rohkem või vähem olla, sõltuvalt plokist). Uuemates plokkides vist üldse puudus selline pinge. Seega ei venita sealt kuidagi 3,16A välja ilma plokki ümber ehitamata.
              Harjutamine teeb harjutajaks.

              Comment


                #8
                Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

                19 V saab AT toitekast suht lihtsalt, aga mina ei oska seda muud moodi teha kui kõik ülekoormuskaitsed välja lülitades
                Maailm oleks puhas ja süüta
                kui poleks õllejogurtit
                - Õ.Õ.

                Comment


                  #9
                  Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

                  Esmalt postitatud Matis poolt
                  19 V saab AT toitekast suht lihtsalt, aga mina ei oska seda muud moodi teha kui kõik ülekoormuskaitsed välja lülitades
                  Ülepingekaitse on see, mis jonnima hakkab. Seda on imelihtne petta. Ühendame järjestikku 7V stabilitroni ja sobiva takisti. Stabilitron toitepinge poole ja takisti vastu maad. Nende ühenduskohta läheb 12V kaitseskeemi sisend. Et ei peaks kõikidele pingetele sellist ahelat riputama, uurin enne kaitseskeemi lahendust ja roogin kõik ülearuse välja. Nagunii tuleb lüüdid vahetada ja ülearused välja visata, et need ülepinge all suurest erutusest punni ei läheks. Siis läheb tõenäoliselt teistsugust stabilitroni vaja. SG6105 baasil plokkides on asi hoopis lihtne.
                  Trafol päästame maaotsa lahti ja ühendame dioodsilla ühe poole 5V ja teise poole 12V mähise vahele. Siis on vaja ainult 2V "juurde keerata" ja PWM-il jääb rohkem mänguruumi. Samuti tuleb peale dioode olnud drosselil +12V ja +5V mähised järjestikku ühendada. Sedasi saame veidi viisakama lahenduse ilma trafot ja drosselit ringi kerimata.
                  viimati muutis kasutaja Padasonic; 21 m 2008, 11:57.
                  Harjutamine teeb harjutajaks.

                  Comment


                    #10
                    Vs: kuidas saada 30 voldist 19 volti.

                    Kui aeg käes "õige" adapteri ostuks, siis soovitaks mitte universaalsete poole vahtida kuna kirjeldatud 19V 3,16A (ehk 65W) on läpakate maailmas suht levinud (tootjad Lite-On ja Delta Electronics) ning näiteks Ordi-st saaks sellise arvatavasti...

                    Comment

                    Working...
                    X