Teade

Collapse
No announcement yet.

Creative arvutikõlarid ei tööta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Creative arvutikõlarid ei tööta

    Seade:Creative cambridge soundworks CSW250
    Probleem: Seade ei mängi, kuigi roheline ON tuluke kenasti põleb

    Sain selle tuttvalt ja ei ole ise teda tervena näinud. Katki oli potenstiomeeter supaka tugevuse reguleerimiseks
    ja selle asendasin kasseti walkmani volume omaga - tundub et töötab, seda kruttides sahin väheneb või suureneb basskõlaris. Siit ka teine tähelepanek - voolu sisse lülitades hakkavad kõlarid vaikselt sahisema nagu odavamatele kõlaritele ikka omane ehk annab lootust tööle saada. Input(analog) juhtmel on võimendi küljes kaks auku ja mõlemit sai proovitud, teist otsa arvuti külge ühendades käib vahel ka kerge ragin ehk inputist läheb mingi signaal edasi.

    Ütlen ausalt et olen suht algaja elektroonikas aga tahan vähemalt üritada seda korda saada. Siiamaani olen ainult kontrollinud volume poteka takistust (punane ring ümber pildil ja need muutuvad nuppu keerates). Pealtnäha seade katki ei ole. Rohkem eriti midagi kontrollida ei oskagi, selleks vajangi teie abi!

    Pilte, ehk on abiks...
    Image Gallery - Click Here

    #2
    Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

    Kas helisisendisse ühendades mõnda muud seadet( CD-mängija, makk vms) on kõlarid ikka vait?
    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

    Comment


      #3
      Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

      Proovisin sony keskusele järgi ja ikka sama lugu!

      Comment


        #4
        Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

        kas sa kasutasid ühendamiseks tema enda juhtmeid,või mingeid suvalisi?seal peaks olema pesas mingi lüliti mis määrab ära.et kas aktiivne on anaoog või digitaalne sisend.võib olla on asi selles?

        Comment


          #5
          Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

          Otsi välja lõppukivide andmed, või ürita määrata sinsedi jalg. Siis võta testri ots vms peenem ora ja hoia sellest kinni. Nüüd proovi puudutada sisend-jalga. Peaks kostuma madal "jorin". Ja nii hakka mööda radu aina ettepoole tulema, kuni leiad koha, kus häält enam ei tule, või on väga vaikne.

          PS: Mina ei vastuta tekkinud kahjude eest, mis võisid tekkida minu soovituste järgi talitamise tagajärjel. Kui kahtled - vii parandusse.
          Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
          Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

          Comment


            #6
            Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

            Esmalt postitatud kreeklane poolt
            kas sa kasutasid ühendamiseks tema enda juhtmeid,või mingeid suvalisi?seal peaks olema pesas mingi lüliti mis määrab ära.et kas aktiivne on anaoog või digitaalne sisend.võib olla on asi selles?
            Kasutasin tema enda kahepoolset 3.5mm tavalist analoog otsikut, digital väljundit pole mul kusagilt võtta, ühtegi lülitit ma sealt ei leia mis määraks sisendi

            Esmalt postitatud Daddario poolt
            Otsi välja lõppukivide andmed, või ürita määrata sinsedi jalg. Siis võta testri ots vms peenem ora ja hoia sellest kinni. Nüüd proovi puudutada sisend-jalga. Peaks kostuma madal "jorin". Ja nii hakka mööda radu aina ettepoole tulema, kuni leiad koha, kus häält enam ei tule, või on väga vaikne.

            PS: Mina ei vastuta tekkinud kahjude eest, mis võisid tekkida minu soovituste järgi talitamise tagajärjel. Kui kahtled - vii parandusse.
            Liikusin mööda rada kuni kivini ja ühendus on olemas, seal on ka palju hargnemisi milledega ma ei oska midagi peale hakata


            Panin tähele nüüd ka et volume nuppu keerates min-max ei muutu kerge sahin kõlarites ehk siis asi vb nupus?

            Comment


              #7
              Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

              Oled sa ikka kindel, et sul mingi signaal peale tuleb ?

              Comment


                #8
                Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

                Esmalt postitatud triigerol poolt
                Oled sa ikka kindel, et sul mingi signaal peale tuleb ?
                Arvutist tuleb signaal kindlasti kuna mul teised kõlarid veel ja need töötavad ning proovisin ka teise juhtmega ühendada (analoog) ja täpselt sama jama.

                Comment


                  #9
                  Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

                  kasutusjuhend soundworks CSW250
                  kas sul üldse heliregulaator on olemas?see käib eraldi juhtmega külge

                  Comment


                    #10
                    Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

                    loomulikult on mul heliregulaator olemas ma ei saaks ju seadet ilma selleta sissegi lülitada

                    Comment


                      #11
                      Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

                      1) Volüümi nuppe ja sisselülitusi on erinevaid, mõned ühestükis, et algul käima ja siis volüüm. Teised aga, et nupuga kinni/käima. Samas volüüm eraldi.
                      2) Olen kuulnud jutte, et see sahin tuleb tegelikult tolmust mis kuskil vahel või peal. Või siis see, et külmast peast teevad asjad ainult nii. Et ehk jookseb algul veidike liiga palju volte sisse ja sahiseb õrnalt.

                      Võin eksida jne, parandage kui tahate. Ma ka suht võhik aga niipalju olen mina kuulnud.

                      EDIT: Ja kas oled teisi kõlareid külge proovinud? Vahest juhtub et oomid mõjutavad jne. Kuigi tegemist on originaal kõlarite nendel siis ei tea täpselt ja võib igasugu asju olla.
                      Estonian SPL & Sound
                      @gargru

                      Comment


                        #12
                        Vs: Creative arvutikõlarid ei tööta

                        Naabrimees, selgita kas lõpukividel ilmnes see nn jorin? Et mööda rada ühendus oli usun küll, kuid oluline on just see jorin. Need muud hargnevad jalad jäta igaksjuhuks rahule.
                        Kui kividel ilmneb jorin siis proovi leida ahelad mida mööda signaal kulgeb - nendes ahelates võib jorina tugevus olla erinev kuid peab olema siiski moonutamata. Kusagil siis signaali kulgemine katkeb, kivi poolt jorina abil tulles leiad selle koha.
                        Need sellid kes siin jutte kuulevad jäta tähele panemata - jumal teab mida nad veel kuulevad...
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment

                        Working...
                        X