Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas mähis paika saada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas mähis paika saada?

    Mure järgmine. Nimelt on 50gdn-1 elemendi mähis pooli pealt maha jooksnud. Protsess on olnud nähtavasti järgmine: element on võimsust saanud, mähis on kuumaks läinud ning liim pole teda enam hoidnud ja siis maha jooksnud. Kuid nüüd on see liim jälle kuivanud, mis ei lase seda mähist niisama tagasi lükata ja kinni uuesti liimida.
    KÜSIMUSED:
    1. Mis ainega saaksin ma selle liimi elastseks muuta või eemalda ilma mähise traadi glasuur pinnale vigastusi tekitamata?
    2. Mis liimi soovitaksite selle mähise uuesti kinni liimimisel sellele metallsele pinnale?
    Mõni pilt ka sellest probleemist:
    http://www.album.ee/album/30022644/50112338

    Tänud ette asjalike vastuste eest.

    #2
    Vs: Kuidas mähis paika saada?

    Kas see lakk traadi peal sul juba mitte kõrbenud pole? Tõenäoliselt pead ikka uue mähise kerima.
    Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas mähis paika saada?

      No mähisel küll kuumakahjustusi ei paista olen näinud ka puhta lillasid mähiseid. Kuid tagasilükkamisel avastad et mähis on aluse jaoks liiga suur ja ta hakkabki välja käima. Tegu on hea elemendiga ja kui leiad mähisekerija siis on mõtekam uus kerida, alternatiivina sa proovi fööniga soojendada ja vaikselt see kohale sättida ja kui mähis paigas siis kohe otsapidi sügavkülma ja mähis tõmbab toruümber end kinni ja siis uus lakk või liim peale ja valmis.

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas mähis paika saada?

        Mähisel silmaga vaadates isolatsiooni tundub korras olevat, luubi all pole uurinud. Testriga mõõtes on takistus korras, kuskilt üle ei anna. Ühes kohas on ühel keerul isolatsioonikihi vigastus, aga see jääb väljapoole. Selle peaks muidugi millegagi katma, kas siis mingi liim või lakk.
        Ma ise ka mõtlesin, et peaks natike kuumutama, aga pärast peaks ikkagi mingit liimi või siis lakki lisama, sest see mitu korda üles soojendatud segu ei pruugi enam oma funktsiooniga hakkama saada.
        Mis liimi või siis lakki soovitaksite?
        Enne peab muidugi mähise tagasi paika saama.

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas mähis paika saada?

          Ise olen viimasel ajal kasutanud epoksüdlakki(kasutatakse trafode, mootorite, jm. mähiste immutamisel).Kõvendil on surnud mägra hais, aaga noh...Soovitan uue traadiga kerida; too on kuumusest juba rabedaks muutunud ning järgmisel korral põlevad augud poolialusesse.Siis on kuri karjas!
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas mähis paika saada?

            Esmalt postitatud Arol poolt
            Mure järgmine. Nimelt on 50gdn-1 elemendi mähis pooli pealt maha jooksnud. Protsess on olnud nähtavasti järgmine: element on võimsust saanud, mähis on kuumaks läinud ning liim pole teda enam hoidnud ja siis maha jooksnud. Kuid nüüd on see liim jälle kuivanud, mis ei lase seda mähist niisama tagasi lükata ja kinni uuesti liimida.
            KÜSIMUSED:
            1. Mis ainega saaksin ma selle liimi elastseks muuta või eemalda ilma mähise traadi glasuur pinnale vigastusi tekitamata?
            2. Mis liimi soovitaksite selle mähise uuesti kinni liimimisel sellele metallsele pinnale?
            Mõni pilt ka sellest probleemist:
            http://www.album.ee/album/30022644/50112338

            Tänud ette asjalike vastuste eest.
            Mul tekkis sulle küsimus et kuidas sa selle alumiinjumi selle kummi membraani küljest lahti said?
            Ja sa oled üle koera saanud nüüd ei ole muud kui uus mähis ja asi jonksus.

            Comment

            Working...
            X