Teade

Collapse
No announcement yet.

teler TCL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    teler TCL

    Probleem TCL teleris mudel DT-21276SG. Nimelt hakkab selle pildipurgi parem ja ülemine äär lillaks kiskuma. Pole küll mingi eriline masin aga ära veel ei tahaks visata.
    Ise elektroonikat jagan aga telerite remont on kuidagi mööda läinud. Millest võiks sellise vea otsimise puhul alustada? Mõni transistor? Kondekas?

    T.

    #2
    Vs: teler TCL

    tõmbad kontaktist välja 20 minutiks ja lähed uuele katsele
    arvan et saab parem
    "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

    Comment


      #3
      Vs: teler TCL

      Tere

      Korda saab selle probleemi väga lihtsalt. tõmba juhe 10 minutiks välja teleril. Aga mis selle tekitab on magnet, nimelt ega sul pole ühtegi kõlarit või muu magnetiga seadet lähedal pole? kui on siis vii see kaugemale.

      Comment


        #4
        Vs: teler TCL

        Mul oli ka kunagi sama jama sama tüüpi TCL-iga, ma ei osanud midagi arvata, sest lähedal ei olnud ühtegi magnetiga seadet, mis saaks seda tekitada, peale teleka enda kõlarite. välja lülitamine aitas ka ainult ajutiselt. Laigud tekkisid alumistesse nurkadesse ja kasvasid pika aja peal suuremaks. Ma igaks juhuks puhastasin teleka seest korralikult ära tolmust ja tahmast, mis ahiküttega majades ikka tekib, ja laigud ekraanil muutusid palju väiksemaks ja kadusid järgmisel päeval ära. Ma ei saa küll väita et puhastamine aitas aga äkki läheb see ise üle kui ta ise ka tekib.

        Muidugi igasugused kõlarid võib ka teleka pealt ära korjata.
        Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

        Comment


          #5
          Vs: teler TCL

          Esmalt postitatud onx15 poolt
          Mul oli ka kunagi sama jama sama tüüpi TCL-iga, ma ei osanud midagi arvata, sest lähedal ei olnud ühtegi magnetiga seadet, mis saaks seda tekitada, peale teleka enda kõlarite. välja lülitamine aitas ka ainult ajutiselt. Laigud tekkisid alumistesse nurkadesse ja kasvasid pika aja peal suuremaks. Ma igaks juhuks puhastasin teleka seest korralikult ära tolmust ja tahmast, mis ahiküttega majades ikka tekib, ja laigud ekraanil muutusid palju väiksemaks ja kadusid järgmisel päeval ära. Ma ei saa küll väita et puhastamine aitas aga äkki läheb see ise üle kui ta ise ka tekib.

          Muidugi igasugused kõlarid võib ka teleka pealt ära korjata.
          Lähima nelja meetri kaugusel pole ei kõlareid ega muud pahna, va teleka enda kõlarid, millest ma ei usu probleem põhjustatud olema. Tahma ka ei tohiks olla keskküttega majas aga puhastamine kulub kindlasti ära. Seinast välja võtmine proovitud. Aitab momendiks, siis hakkab jälle vaikselt toon tekkima. Nagu kuumeneks miski..

          T.

          Comment


            #6
            Vs: teler TCL

            Oled kindel, et teleka tolle nurga läheduses pole mingit magnetit sisaldavat asja või siis arvutit, monitori vms. elektriseadet? Need seletaksid nähtust.
            Teine võimalus on teleka sisemise demagneetimisaasa juhtelemendi PTC rike või halb joode. PTC on tavaliselt must 2*2cm karbike dem. aasa pistiku vahetus läheduses. Tavaliselt 3 koivaga kuid on ka 2 jalaga isendeid.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment

            Working...
            X