Teade

Collapse
No announcement yet.

Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

    Tere!

    Ostsin paar aastat tagasi Priboi 50 UM 204 C lampvõimendi. Peaaegu aasta pärast hakkas ta jupsima.

    Sümptomid:
    1. Alguses vahel harva hakkas üks lampidest suhteliselt kiiresti järjest punasemaks minema (ülevalgustama vms). Lülitasin kiiresti võimu välja ning lasin jahtuda. Ma võin nüüd eksida, kuid minu arust esines seda nii paremal, kui ka vasakul pool, põhiliselt paremal pool.
    2. Paari kuu pärast aga töötas vaid üks kõlaritest. Lollusest sai vahel harva ka ühe kõlariga kuulatud (sümptom 1 esines edasi) ning varsti ei tulnud enam kummastki kõlarist heli. Lambid põlevad.

    Arvuti taha ühendatuna oli ta suhteliselt tihti sees.

    Pingelise õppetöö tõttu ei "jõudnud" varem midagi ette võtta, kuid nüüd on plaanis natuke korralikumad kõlarid osta, mistõttu tahaks selle võimu korda saada.

    Katsetasin ka, mis seisus ta nüüd on. Töötas vaid parem kõlar ning mõne aja pärast üks vasakpoolsetest lampidest (kui võimendit eest vaadata) hakkas kiiresti punaseks minema ning järjest kõvemini surisema. Lülitasin kiiresti võimu välja. Hm, kui nüüd mõelda, siis ma võin eksida ka, kas töötas just parem kõlar. Pean selguse mõttes vast uuesti uurima, kuigi see vist pole eriti hea selle lambi suhtes.

    Ma olen tavakasutaja ning elektroonikat ei jaga. Ise ma tõenäoliselt lahendada seda vist ei saa. Kas keegi Tartus oskab ning on nõus aitama mõistliku tasu eest? Lisaks äkki oskab ka keegi öelda, mis võiks viga olla?

    Eelmine omanik (humax) ütles, et kord aastas peaks sellele väikse hoolduse tegema. Jäin sellega hilja peale?

    Üldpilt


    Vaata punase jublaka alla

    Vaata valge jublaka alla

    #2
    Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

    Ettevaatust Priboiga!
    Mul on Priboi nurgas põlema ka läinud. Lihtsalt töötas ja läks põlema.
    Õnneks olin ise toas ja sain kähku saba seinast.

    Comment


      #3
      Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

      Plaaniline hooldus on tavaliselt bias - i reguleerimine.
      6R1S on üks nigel lamp audiovõimendisse.Kipub genereerima ja vajab "järeleaitamist".Vist tuli seada negatiivne võre eelpinge -30-35V ligi.
      Seda tüüpi reguleerpote(mis ka fotolt paistab) kipub aja ja kõrgete temperatuuride koosmõju tõttu ära surema.
      10 oomised/5w takid on ilmselt asendatud. Originaalis olid need vist 2w.Sealt ka ilmselt kõrbenud kohad-aladimensioneeritud(kurat neid modifikatsioone teab) takkidest ning(või) ülalpool toodud valede seadete puhul võib kaasnevalt tule ja tossuvärki tulla...
      Punetavate anoodide üks põhjusi on vale jõudevool või lühis anoodahelas jms.See,et sa ilma koormuseta käiasid on kurjast.Lampvõimu väljund kardab mitte lühist, vaid koormuseta tööd.
      Tuleb võim ilmselt pädeva inimese kätte viia,kes asja üle kontrollib.
      Paljud on modinud selle võimu GU-29 peale ja tulemuslikult( leidub ka siin foorumis )

      PS.Humaxil taolistel meestel on tavaliselt korralik ja kontrollitud kaup.Pigem on süüdi kas lampide väsimine ja ebapiisav reguleering vms.
      viimati muutis kasutaja maaalune; 22 m 2008, 14:53.
      Kõik meeldiv tuleb lambist...

      Comment


        #4
        Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

        Aitäh info eest!

        Esmalt postitatud maaalune poolt
        See,et sa ilma koormuseta käiasid on kurjast.Lampvõimu väljund kardab mitte lühist, vaid koormuseta tööd.
        Tuleb võim ilmselt pädeva inimese kätte viia,kes asja üle kontrollib.
        Käis küll peast läbi, et tõenäoliselt ei ole hea, kui niisama pikemalt sees on. Noor ja rumal. Jääb vaid ütelda, et enam nii ei tee.

        Kas transistorvõimuga on midagi sarnast? Kasutan ajutiselt Radiotehnika U7111'e.

        Esmalt postitatud maaalune poolt
        PS.Humaxil taolistel meestel on tavaliselt korralik ja kontrollitud kaup.Pigem on süüdi kas lampide väsimine ja ebapiisav reguleering vms.
        Selle koha pealt mul pretensioone ei ole jah. Väga meeldiv tehing oli.

        Nüüd ei jää muud üle, kui vastav teadja mees Tartus leida, kes on nõus võimu üle vaatama. Vähemalt hetkel Tartust.

        Comment


          #5
          Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

          See on jah negatiivse võre eelpinge kadumise moodi. Võib põhjustatud olla kas kehvast potekast, või kehvadest kontaktidest kas trükiplaadi pistikutes või lambi pesas. Võib lõppeda nii lambi kui lõputafo surmaga, kui midagi ette ei võeta.

          Comment


            #6
            Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

            Sellise asja puhul oleks pidanud kohe saba seinast võtma ja abi otsima! Punetavad lambid Võivad lõpuks üles sulada ning pesa(jm. detaile) rikkuda. Elektroodide sulamise puhul on 90% juhtudest pihutäis takisteid ka maha põlenud. 6R3S-1 junnid on kiired sulama ning "ebastabiilsed".

            Enda projektides olen väljundtrafo väljundisse ühendanud 100R ja 2W püsitakisti, et oleks MINGISUGUNEGI koormus juhuks kui kõlar tagant ää kukub.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

              Kas Tartus siis ei ole teadjat meest, kes oleks nõus aitama?

              Kas muidu Tallinnas oleks mehi? Hetke seisuga jõuaksin ülejärgmisel pühapäeval (5. okt.) Tallinna ning lahkun esmaspäeval. Hiljem saaksin sõbra järgi saata. See variant on mu jaoks ebameeldivam, aga head asja ei taha seisma jätta, uute kõlarite ost ka seisab seetõttu.

              Comment


                #8
                Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

                Võibolla Humax aitab ta nagu oli Tartust?

                Comment


                  #9
                  Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

                  Kui Tallinna satud(juhul kui remondimeest varem ei leia), siis võid minuga ühendust võtta! Leiame rohtu! Samas on üle ka mõned 6R3S-1 lambid nii, et kaugelt uusi otsima ei pea.
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

                    minu sama marki Priboi käitus samamoodi, viga oli trafodevahelisel plaadil:
                    see kõige pisem elektrolüüt ja sild olid vigased. siit pildilt paistab, et pisemad
                    lüüdid kõik vahetatud, aga ehk tulevasel remontijal on infost abi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Priboi võimendi jupsib. Mis võiks olla viga? Kas keegi on nõus aitama?

                      Suured tänud kõigile kommenteerijatele!

                      Esmalt postitatud Cheopps poolt
                      Kui Tallinna satud(juhul kui remondimeest varem ei leia), siis võid minuga ühendust võtta! Leiame rohtu! Samas on üle ka mõned 6R3S-1 lambid nii, et kaugelt uusi otsima ei pea.
                      Aitäh pakkumast! Ma sain nüüd humax'iga ühendust ning ta oli nõus üle vaatama.

                      Comment

                      Working...
                      X