Teade

Collapse
No announcement yet.

Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

    Selline totakas probleem, et (täitsa headel Sony) kõrvaklappidel läks juhe kuskilt keskelt katki, aga peale tunniajast mudimist läksid ainult näpud valusaks, katkist kohta leida ei suuda. Tänapäeval võiks ju olla mingi vidin, mis näitab ka nõrkvoolu korral juhtmes pinge olemasolu / puudumist kuni katkise kohani? Igasugune abi oodatud... Ei tahaks klappe ega juhet vahetada.

    Tänud.

    Ja head uut aastat

    #2
    Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

    seal pole konkreetset katkestuskohta.üks kiud on katkenud ühest,teine teisest jne kohast.sellest ka termin"kusagilt katki"
    siin päästab ainult kogu juhtme vahetus

    Comment


      #3
      Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

      jah, uus juhe on kindel lahendus, saab olema korralikult varjestatud ja töökindel. Osadel philipsi klappidel olen kohanud varejstamata juhet, loodetavasti on sonyl olukord parem, aga jah, see oleneb jälle hinnast jne
      Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

      Comment


        #4
        Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

        OK, võtan teadmiseks, tänud. Aga kas põhimõtteliselt on selliseid vidinaid olemas või mitte? Lihtsalt huvi pärast prooviks ikkagi.

        Juhe on varjestatud ja selline mõnus silikoonist/kummist, mis keerdu ei jää, kui lähebki. Sellepärast väga vahetada ei tahakski - ei ole sellist juhet eraldi müügil näinudki.

        Comment


          #5
          Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

          Esmalt postitatud aiiro poolt
          Juhe on varjestatud ja selline mõnus silikoonist/kummist, mis keerdu ei jää, kui lähebki. Sellepärast väga vahetada ei tahakski - ei ole sellist juhet eraldi müügil näinudki.
          http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...?artnr=510-401

          Ei lähe keerdu.
          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

          Comment


            #6
            Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

            a teoreetiliselt kui üks tõmbab ühest otsast ja teine teisest otsas, siis peaks kuskilt katkema ja ideeliselt see võiks ju olla nõrgim lüli, aga jah, see siuke vist mittesoovitatav.
            Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

            Comment


              #7
              Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

              Esmalt postitatud roomet poolt
              A mikrofonikaablit on mu meelest suht raske kõrvas kanda
              Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

              Comment


                #8
                Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                Esmalt postitatud pult poolt
                A mikrofonikaablit on mu meelest suht raske kõrvas kanda
                Ei saa aru..? Ehk täpsustad?
                Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                Comment


                  #9
                  Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                  Tänud kõigile, kes viitsisid vastata. Puldi idee on muidugi hea, aga pisut loterii moodi Kuna mul vist midagi muud üle ei jää, siis teengi selle triki ära - kaotada ei ole ju midagi. Uus juhe tuleb anyway panna.

                  Seda aga, kas mingit vastavat testrit eksisteerib, ei saanudki teada...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                    Kui üks kiud ühest kohast ja teine kiud teisest kohast katki siis ühendust peaks ikka andma.

                    Lase faas sisse juhtmesse (ilma nullita) ja siis faasi pulgaga proovi mööda juhet sõita peaks üles leidma.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                      Odott... Ma olen füüsikas ja elektriasjanduses üsna võhik, niiet kui tüli ei tee, ehk selgitad eesti keeles - "lase faas juhtmesse", "ilma nullita" ja "faasipulk"?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                        Nii lühikese kaabli puhul see idee vast ei sobi aga:
                        varjestatud kaabli puhul on selline võimalus et lased kaabli otsast juhtmesse
                        lühikese pingeimpulsi, mida lühem, seda parem. See pulss levib kaablis
                        kiirusega ca 200 000 km/s, mitte 300 000 nagu valgus vabas ruumis.
                        Kui ta jõuab katkestuskohani (või lühiseni) siis ta peegeldub tagasi.
                        Vastavalt samas- või vastasfaasis.
                        Sisendis oleva ossillograafi peal on kohlejõudmine näha.
                        Kunagi sai niiviisi kaablite katkestusi otsitud.

                        Kui juba siis juba
                        Kui sinna terve kaabli lõppu panna potekas ja keerata seda nii, et peegeldus kaob,
                        siis pote takistus on võrdne kaabli lainetakitusega.

                        Aga kui ma olin veel elektrik ja pidin parandama katkisi triikrauajuhtmeid sai
                        ühendatud testri üks juhe soonde ja teise juhtme otsa hästi peenikene nõel.
                        Selle nõelaga torgid läbi isolatsiooni ja tavaliselt leiad katketuskoha ülesse.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                          Esmalt postitatud aiiro poolt
                          Odott... Ma olen füüsikas ja elektriasjanduses üsna võhik, niiet kui tüli ei tee, ehk selgitad eesti keeles - "lase faas juhtmesse", "ilma nullita" ja "faasipulk"?
                          Faasipulk on selline palstikust julla, mis läbi juhtme isolatsiooni suudab tuvastada pinget ja pingestatud kaabli korral süttib otsas lambike.

                          Kui sa nüüd seinapistikust ühe kaabliga võtad faasi ja ühendad selle minijackis korda mööda kõikide klemmidega ja siis sõidad faasipulgaga mööda kaablit siis katkestuse kohapealt edasi peaks tuluke kustuma.

                          Seade ise näeb välja http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...rtnr=76-445-29

                          Comment


                            #14
                            Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                            Varjestatud kaabli korral paraku kasutu asi.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Millega tuvastada, kustkohast juhe katki on?

                              Esmalt postitatud A.S. poolt
                              Varjestatud kaabli korral paraku kasutu asi.
                              Ai jah läbi varjestuse see asi vist ei mõõda jah. Selle peale kohe ei mõelnudki.

                              Siis jääb üle oommeeter külge panna ja mööda kaablit mudima hakata.

                              Reeglina kaabel kuskilt keskelt naljalt ei purune tavalised kohad on ikka kas klappidesse sisenemine või minijacki lähedalt. See viimane on suht tavaline rike nende puhul

                              Comment

                              Working...
                              X