Teade

Collapse
No announcement yet.

denonil kasseti lindi kiirus aeglane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    denonil kasseti lindi kiirus aeglane

    Tere,

    Salvestasin DENON DRM-700 kassett-dekiga omale ühe kasseti. Nüüd tundub mulle, et pärast mõningast kuulamist on selle ettemängimine kuidagi aeglasemaks jäänud - heli ja hääl on ikka kuuldavalt madalamad ja aeglasemad.

    Sellel makil sai äsja vahetatud lindiveo mootor ning muid probleeme peale selle nähu justkui ei esine.

    Kas see on kasseti viga (lint välja veninud) või võib see ka maki viga olla?

    Ma ei ole kursis, kuidas makk oskab oma kiirust konstantsena hoida. Kas keegi seletaks?
    k.

    #2
    Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

    mootoril on regulaator sees.
    mis põhjusel sa mootori vahetasid?võib olla sul hoopiski rihm libiseb ja seepärast venitab?

    Comment


      #3
      Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

      mootor vahetati selle pärast, et miskipärast ei jäänud käima (play) vaid lükkas ennast kohe välja. mõnikord jäi käima kah. ise täpsemalt ei tea, remonti ise ei viinud.

      selle rihma asja peale poleks tulnudki - et siis hooratas (kui seal on selline) ei saa oma kiirust üles? Kassett on muidu salvestatud pärast remonti ning kiiruse muutus on minimaalne kuid piisav, et häirima hakata.

      Eks ma proovin maki lahti võtta mingi päev ning uurida, mis rihmu seal on
      k.

      Comment


        #4
        Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

        Nagu ma probleemist aru saan, siis see kassett, mis venitab on salvestatud siis, kui mootor oli juba vahetatud ja nüüd ilma vahepeal torkimata on hakanud makk aeglasemalt käima.
        Kui palju kordi seda kassetti on kuulatud? Mis pikkusega lindiga tegu 60min; 90min; 120min?
        Uuri kas käimise ajal (play) vedav ketas liiga kõvasti ei vea.
        Vaata, kas lindiveo pinge rullik on puhas ning ega ta kalgiks ja libedaks pole muutunud?
        Kui makki mingi x aeg ei olnud kuulatud ja sa hakkasid seda kasutama, siis võis juhtuda küll see, et rihm venis välja. Äkki juhtub see asi tavaliselt siis, kui makk on seisnud vahepeal. Kui makki on koguaeg kasutatud, siis see rihma venimine toimub aeglasemalt.
        Kas mootor, mis asendati oli koos pingeregulaatoriga (enamusel sisse ehitatud ja saab läbi ava reguleerida). Kui ilma pingeregulaatorita, siis tuleks kaugemalt uurida põhjuseid.

        Nüüd hunnik põhjuseid kirja, vaata proovi kõik asjad läbi. Äkki miski aitab.

        Comment


          #5
          Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

          Võib olla ka puhas kasseti viga, eriti kui seisnud. Enne kasutamist ei tee paha nats taguda/raputada kassetti ja proovida käsitsi pliiatsi/pastakaga kästitsi kerida, kui kergelt käib. Korralikud kassett-dekid on õrnad ja ei taha raskelt käivaid kassette.
          www.automobilia.ee

          Comment


            #6
            Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

            Kui salvestus on tehtud peale mootori vahetust ja (või) veninud rihmaga ja kuulates venitab, siis peab see aeglustumise protsess toimuma edasi. Tahan öelda, et kui salvestamine ja kuulamine teha sama (aeglasema) kiirusega ei tohiks kuulates venitada.
            Kaua seisnud kassett tuleks enne kasutamist paar korda kiiresti läbi kerida.
            viimati muutis kasutaja vanemleitnant; 04 m 2009, 15:43.

            Comment


              #7
              Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

              Tere.Ka mõned küsimused:kas sel deckil on siis üks mootor ja kas see aegluse effekt on siis ainult sellel kassetil või on ka teised kassetid aeglasemaks jäänud?Minu soovitus on et proovi enne teisi kassette ka kui kiirust regullima hakkad.Mõnikord on ikka konkreetne kassett kinni kiilunud ja hakkab venitama.TSAU

              Comment


                #8
                Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

                njah. minu loogika järgi oleks pärast ümbersalvestamist kiirus pidanud õige olema. tegin algusesse proovisalvestuse. kerisin kasseti lõppu - venitas. Kerisin algusesse tagasi - proovisalvestus oli kiirem.

                Tembeldasin probleemi kasseti veaks ning tundub, et tuleb mõni teine kassett salvestada (mul oli hetkel ainult üks kasutuses).

                PS. tundub, et nö stuudios salvestatud kassett ei venita. Seega mõistatus jääb kuna vana kassett tundub igati ok olevat ning ei kiilu ega midagi.

                Tänud vastajatele
                k.

                Comment


                  #9
                  Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

                  Kas see kassett millele sa lindistasid oli 90 min?
                  Kui see venitama lõpus hakkas, siis tundub mulle see kahtlaselt lõhnavat veorulliku probleemi järele. Kas siis veorulliku pind on libedaks muutunud või siis ei ole pinge vastu veovõlli piisavalt tugev. Sest 90 min kasseti puhul on nii, et alguses aitab vedav ketas kaasa lindi vedamises, aga lindi lõpus enam vedav ketas ei aita, sest selle tõmbe jõud muutub nõrgemaks, seega peab rullik ja veovõll iseseisvalt hakkama saama - nii nagu õige on tegelikult. Stuudio lindid on tavaliselt lühemad ning nende puhul see rulliku viga nii kiirelt ei avaldu.

                  Comment


                    #10
                    Vs: denonil kasseti lindi kiirus aeglane

                    peaaegu kindlasti on veorull mustaks läinud, kasuta kõrvapuhastustikku
                    ja piiritust/paremat viina ning puhasta nii rullik kui veovõll. ettevaatust,
                    et vatiniite veovõlli vahele ei laseks.

                    puhastama peaks niikaua, kuni vatitikk lõpuks puhtaks jääb, üsna mitu tikku
                    võib kuluda (-;

                    Comment

                    Working...
                    X