Teade

Collapse
No announcement yet.

5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

    olukord - elektrik külas käis, ta oli maani täis. nähtavasti maandus ja nulljuhe omavahel ära vahetatud (ei välista ka faasi ja maa omavahelist eksitust, enam ei saa tuvastada).

    Selle tagajärjel on trafo saba andnud (50hz urinat oli kuulda, seega primaarmähis saab vähemalt voolu peale), sekundaaris vist katkestus sees. testriga ei näidanud mitte midagi (õigemini näitas 0.1V kanti) välja peaks ta toidet andma kirjade järgi 2x18V 2A voolu juures. st. et siis kui ma õigesti aru saan, on tegu kahepolaarse toitega (trükkplaadile läheb 3 juhet, 1 must, 2 sinist) ometigi trükkplaadil näen ma alaldit mis koosneb kahest dioodist ja samuti on 2 elektrolüütkondensaatorit, mis ei ole üksteisele vastu ühendatud (st. et keskel null ja kahelpool + ja - ) seega, ma ei jagagi välja, kas siis on kahepolaarne või on lihtsalt kaks väljavõtet trafost?

    Trafol peal siis veel kiri TL-66-B3620, mida google ei tunne

    Oli selline lihtsam, aga hea heliga võimuke, TDA8947J kivid sees 2tk mis siis annavad kokku 6 kanalit.



    pikk jutt sitt jutt - kokkuvõtteks, tahan talle panna uut toidet, on isegi trafo olemas, mil piisavalt võimsusvaru, ka annab tollest väänata kahepolaarset, iseasi kas pinge 100% sama on - tal väljavõtteid palju, annab kombineerida.

    mida teha, et kontrollida, missuguse toitega täpselt asendama peaks?
    viimati muutis kasutaja 4/20; 05 m 2009, 16:50. Põhjus: teha teema paremini loetavamaks

    #2
    Vs: 5.1 imepill andis saba

    No kui kirjade järgi 2x18V siis 2x18V ta võiks ju olla ka. Kui sa skeemi maha ei joonista või natuke täpsemalt toiteahelat ei kirjelda, siis keegi väga aidata ei saa. Natuke umbemääraseks jääb jutt a la "diood on ühendatud kondekaga" või "kondekad ei ole nii ühendatud". Praktika näitab, et kui on olemas kaks moodust asju ühendada, siis leitakse ikkagi kolm lisamoodust, mida tavamõistus küll kinni ei püüa, aga siiski võimalik. Muidugi on pahatihti need ülejäänud kolm valed.

    Comment


      #3
      Vs: 5.1 imepill andis saba

      hmm

      proovin paremini kirjeldada.

      kahepolaarne toide - toitel on nullpunkt, mille suhtes eksisteerib positiivne (+) ja negatiivne (-) potentsiaal (pinge). ehk siis pluss ühelpool ja miinus teisel pool. kui ühepolaarsel toitel oleks maanduse ja toite plussi vahel kondensaator(id) ühendatud, siis kahepolaarsel on ühel kondel miinus, teisel plussklemm toite nullpunkti ühendatud, ja siis kummalgi kondensaatoril teine vastavasse toite polaarsusesse.

      antud juhul on trükkplaadi peal kaks kondensaatorit mis on teineteisega paralleelselt, mis minuteada peaks üheselt viitama ühepolaarsele toitele.

      teine asi mida mul veel raskem mõista on, alaldamiseks kasutatakse ainult kahte dioodi, loogiliselt võttes on (vist oli selle nimi täislaine alaldi?) ju tavalises alaldis 4 dioodi, 2 kummagi polaarsuse tekitamiseks. antud juhul on siis poollaine alaldi? jääb natukene mul siin teadmisi vajaka!

      vast nüüd selgem.

      oleks vana toide elus siis hea meelega mõõdaks ära kumb miinus ja kumb pluss, ning samamoodi ka uus. kuna kahjuks seda pole siis ainus mis teha saan on järelduse olemasolevatest asjadest. mis on aga ilma skeemita raske...

      toide suubub trükkplaadile aukudesse kus tähised "A" , "A" ja "G" , G on siis must ehk maandus, teised kaks on sinised.

      veel edasi täpsustan: trafost tulev must suubub otse kondensaatorite miinusklemmi otsa. üks sinistest läheb otse ühte dioodiklemmi ja sealt edasi kondensaatorite teise klemmi. teine sinistest läheb otse teise dioodi (mõlemad dioodid on toite suhtes samapidi) ja peale seda läheb ka teisest dioodist tulev rada otse samasse klemmi kondensaatorite küljes kuhu teinegi. '

      ehk siis must läheb maha, sinised tulevad trafost eraldi, läbivad eraldi asetsevaid dioode (kummalgi 1tk) ja seejärel saavad mõlemad kondensaatorite juures kokku.

      enam selgemalt ei oska
      viimati muutis kasutaja 4/20; 05 m 2009, 15:01.

      Comment


        #4
        Vs: 5.1 imepill andis saba

        Esmalt postitatud 4/20 poolt

        teine asi mida mul veel raskem mõista on, alaldamiseks kasutatakse ainult kahte dioodi, loogiliselt võttes on (vist oli selle nimi täislaine alaldi?)
        Kahe dioodiga täisperioodalaldi kuna trafo keskpunktiga, nelja dioodiga täisperioodalaldit õpiti hiljem tegema, kui leiutati pooljuhmid.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Vs: 5.1 imepill andis saba

          ehk see tähendab siis mida? et trafo ikka kahepolaarne?

          kui nii, siis mille alusel kindlaks teha kumb peaks olema pluss ja kumb miinus? on üldse vahet?

          krt saaks selle asja toimima, leidsin et see teine trafo mis mul on sobib suhteliselt valutult teise asemele...

          Comment


            #6
            Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

            Ei ole kahepolaarne, nagu sa ise ütlesid, et kahepolaarsel peavad ju konded järjestikku olema. Ise olen suht sama lahendust kasutanud st keskväljavõttega trafo ja sealt edasi dioodidega mähiste ühed otsad kokku ja teine tuleb otse keskväljavõttest. Dioodid määravad ära toitepolaarsuse.

            Comment


              #7
              Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

              selge.

              mis ma siis sinna asenduseks panema pean? kas võib olla tavaline trafo mil võtan lihtsalt maa ja sekundaari, peaasi et nende vaheline pinge oleks siis 18V? või peab olema kindlasti kaks väljavõtet?

              Comment


                #8
                Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

                ära nii väga hoogu mine.kõigepealt vaata toas hoolega ringi-kui tulekahju jäljed puuduvad,siis on trafol sekundaarmähis korras.
                ja kui see väga suur saladus ei ole,siis paluks aparaadi täisnimetust

                Comment


                  #9
                  Vs: 5.1 imepill andis saba

                  Esmalt postitatud 4/20 poolt
                  ehk see tähendab siis mida? et trafo ikka kahepolaarne?
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #10
                    Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

                    tegu on sellise asjaga: http://logicterminal.com/shopping/images/50229_01.jpg

                    Googlesse tippida nimetus "typhoon 5.1" neid variante on erinevaid aga välimus täpselt selline nagu lingil.

                    kreeklane - kui trafo pininat on kuulda, tähendab vool on sees. kui välja midagi ei tule, siis PEAB ju olema sekundaaris katkestus sees? ja kui sekundaar peaks põlema katkestusse (mina arvan, et nt. see juhtuski, sest et kui seinas on maa ja null vahetuses siis on pool (?) võrgupingest masinas ainult, mis ajab voolu kole suureks?

                    ainukene asi, mis ma mõelda suudaks, et trafo veel skeemis sisseühendatud kui pinget üritasin mõõta, aga sel juhul, kui pingelang nii rõvesuur on peaks a) trafo tõesti põlema minema b) laes tuled tuhmiks tõmbama. kinnitan et kumbagi mina täheldanud ei ole

                    vaevalt et mudelinimest abi on, sellele monstrumile skeemi vaevalt et leiab. piltide tegemine vaevalt et midagi aitama...

                    Comment


                      #11
                      Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

                      EDIT:



                      tegu on sellise asjaga: http://logicterminal.com/shopping/images/50229_01.jpg

                      Googlesse tippida nimetus "typhoon 5.1" neid variante on erinevaid aga välimus täpselt selline nagu lingil.

                      kreeklane - kui trafo pininat on kuulda, tähendab vool on sees. kui välja midagi ei tule, siis PEAB ju olema sekundaaris katkestus sees? ja kui sekundaar peaks põlema katkestusse (mina arvan, et nt. see juhtuski, sest et kui seinas on maa ja null vahetuses siis on pool (?) võrgupingest masinas ainult, mis ajab voolu kole suureks?) siis ei tohiks sealt tulekahjut küll tekkida, sest et peale õnnetust vool enam ei läbi teist mähist, seega ei ole midagi mis süttida võiks. õnneks oli elektriprobleem lühiajaline - nii kui kaitse sisse sai lükatud oli näha et laes pirnid tuhmid. aga võimu jaoks oli siis juba hilja... muud asjad jäid õnneks ellu.

                      ainukene asi, mis ma mõelda suudaks, et trafo veel skeemis sisseühendatud kui pinget üritasin mõõta, aga sel juhul, kui pingelang nii rõvesuur on peaks a) trafo tõesti põlema minema b) laes tuled tuhmiks tõmbama. kinnitan et kumbagi mina täheldanud ei ole

                      vaevalt et mudelinimest abi on, sellele monstrumile skeemi vaevalt et leiab. piltide tegemine vaevalt et midagi aitama...


                      ...

                      Comment


                        #12
                        Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

                        sekundaarmähis keritakse nii paksu traadiga,et enne põleb maja ümbert ära,kui see mähis katkestusse läheb.võta oommeeter ja mõõda mähiste takistust.tõenäoliselt on katkestuses siiski primaarmähis(õigemini küll termokaitse).või on sul koormus lühises,kuid sel juhul peaks trafo kuumaks minema

                        Comment


                          #13
                          Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

                          OT. Kas trafo sekundaarpinge mõõtmise ajaks oli tester ikka AC V -peale lülitatud? Kui DC V, siis peabki nulli näitama vahelduvpinget mõõtes.
                          Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                          Comment


                            #14
                            Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

                            hm.. mõtled nüüd et ma mõõdan siis primaari või sekundaari?

                            lükkan kohe kolvi sooja ja joodan otsad skeemist lahti siis räägin lähemalt

                            PS: mina jään selle arvamuse juurde, et kui primaar ära on kärvanud / termokaitse on oma töö teinud, siis seina torkamisel trahvo ei tohiks 50Hz suminat tekitada...

                            hea meelega näeks, et keegi ära seletab, milles ma eksin, siis ma saan ka targemaks.

                            Comment


                              #15
                              Vs: 5.1 imepill andis saba - vaja abi trafo asendamisel

                              Esmalt postitatud 6p45s poolt
                              OT. Kas trafo sekundaarpinge mõõtmise ajaks oli tester ikka AC V -peale lülitatud? Kui DC V, siis peabki nulli näitama vahelduvpinget mõõtes.

                              ...

                              ei teagi kohe mis öelda, eks peab tänama et sellist elementaarset asja meelde tuletati.

                              pinge on mõlemalt väljavõttelt maa suhtes mõõdetult 19.5 volti, seega toide on okas.

                              mis ma siis nüüd edasi teen oma suures jaburuses?



                              testisin aparaati iga nurga alt, ühest tagumisest kõlariväljundist on hästi kerget suminat kuulda 50hz kandis, seega mingisugune vahelduvvool seal siiski eksisteerib, heli aga kätte ei saa mitte mingi vahendiga, samuti teistes väljundites puudub võimenditele iseloomulik roosa müra, isegi mitte kõige vaiksemat ei ole.

                              Comment

                              Working...
                              X