Teade

Collapse
No announcement yet.

Tuuner Rotel RT-860

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tuuner Rotel RT-860

    Tere!

    Ei saa sellel pillil kuidagimoodi stereoheli kätte. Alguses oli mul kehvake antenn ning ei õnnestunud isegi signaali kolme tulukest põlema saada. Nüüd on antenn ok, aga stereosse ikka ei saa.

    Kas kellegi on kogemust selle masinaga või analoogsete tuuneritega. Milles võib olla viga või mida kontrollima hakata?
    Pilt
    Minu DIY blogi
    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

    #2
    Vs: Tuuner Rotel RT-860

    Nupp nimega "MONO/MUTE OFF" painamine ei aita? Ehk kogemata vales seisundis?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: Tuuner Rotel RT-860

      Esmalt postitatud OSX poolt
      Nupp nimega "MONO/MUTE OFF" painamine ei aita? Ehk kogemata vales seisundis?
      Selle näppimine tõmbab päris vait.
      Minu DIY blogi
      <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

      Comment


        #4
        Vs: Tuuner Rotel RT-860

        Kirje järgi peaks tal ikka mingi seos ka stereoga olema. Kas sinu valduses olles on see tuuner üldse kordagi stereos töötanud?

        Rikkena nimetatavaid probleeme saab mitu olla, näiteks ei pruugi piloottooni detektor töötada, stereodekooder ei lähe stereoreziimi kuna juhtsignaali selleks ei väljastu. Või ei luba mingi onboard loogika seda reziimi - püsib seisundis mis vastab manuaalsele mono vastuvõtu käsule.
        Võta lahti, uuri järele mis kiviga dekooder, siis otsi datasheet ning näed ära mis jalgadel mingid olekud peavad olema. Vanemad tuunerid võivad olla seest stereo lävetundlikuse seadistusega - see siis tavaline potekas mis äkki ei anna ühendust. Vahel aitab lihtsal selle liigutamine. Kas displeil stereovastuvõttu kinnitav indikatsioon on? Võibolla kuulad meie hypersuper raadijaamu mis pool oma programmist monos väljastavad...
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Tuuner Rotel RT-860

          Khm. Ma sain raadio koos võimuga. Tuleb tunnistada, et ma pole eriti süübinult kuulanud seda, aga tõenäoliselt pole stereot olnud algusest peale.

          Tegin pildid

          Ainuke anomaalia, mis mul silma jäi on teise rea esimesel pildil, kus on kaks silda lihtsalt katki kaksatud. Leidsin kaks kaksatud silda veel - joonisin viimasel pildil regiooni ümber. Tähised B1, B4, B5, B6.
          Ma olen masinate sisemuses suht tuhm. Kui näpuga näidata, milline on dekooderi kivi siis ehk oskan pealt lugeda juba.
          Stereovastuvõtu indikaator on olemas.
          Ma püüdsin kuulata kohalikke ja laialt levinud raadiojaamu - ei usu, et neil mingi eraldi stereotsensuur peal on.
          viimati muutis kasutaja YRO; 07 m 2009, 15:23.
          Minu DIY blogi
          <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

          Comment


            #6
            Vs: Tuuner Rotel RT-860

            dekoodrit ei maksa torkida.pigem kahtlustaks FM plokis esimese transistori(kõrgsagedusvõimendi)viga

            Comment


              #7
              Vs: Tuuner Rotel RT-860

              Kas ma saan õieti aru, et läbikaksatud sillad ei puhu mingit pilli?
              Kui selle FM-ploki transi tuvastamine ja veaotsing lambale lahti seletada, siis võin testriga kallale minna.
              Minu DIY blogi
              <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

              Comment


                #8
                Vs: Tuuner Rotel RT-860

                Stereodekooder on HA1196 - http://pdf1.alldatasheet.com/datashe...HI/HA1196.html
                Lihtne olemuselt. Lahtikaksatud radadest proovi välja lugeda mis ahelad need on, selleks on vaja ka plaadi teist külge vaadata. Ei imestaks kui seal on miskit ülearu ratsitud, kuid mitte tingimata. Kõrgsagedusploki transi kahtlustades peaks ka üldine vastuvõtt häiritud olema, see aga tundub sul ju toimivat.
                Mõõda HA1196 12 jala pealt kas seal on 0,75V? kui on siis see käsib töötada monos, kui on 0 siis dekooder peaks töötama stereos kui signaal seda võimaldab.

                Stereotsensuur...jah see on nüüd sedasi et indikaator näitab küll et on stereos vastuvõtt kuid see tuleneb vaid piloottooni detektimisest. Kui see indikaator näitaks kuidas raadiojaama puldis monoga lood siis ta tihti ei põlekski...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Tuuner Rotel RT-860

                  need sillad lõigati läbi reguleerimise käigus.
                  ära hakka pükse üle pea jalga ajama vaid alusta sellest õnnetust võimendustransistorist.kontrollimiseks piisab testrijuhtmest.kui tema otsaga puutuda selle transistori suvalist jalga ja vastuvõtt muutub natukenegi paremaks,siis tuleb transistor vahetada.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tuuner Rotel RT-860

                    Esmalt postitatud OSX poolt
                    Mõõda HA1196 12 jala pealt kas seal on 0,75V? kui on siis see käsib töötada monos, kui on 0 siis dekooder peaks töötama stereos kui signaal seda võimaldab.
                    Kui nupp sees, siis 12.jala pinge 0,7V. Nupp väljas 0,56V.
                    Palun näidake see võimendustranss ka näpuga ette, mida katsuda võiksin.
                    Minu DIY blogi
                    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tuuner Rotel RT-860

                      0,7V ja 0,56V ei ole sedavõrd erinevad et dekoodri olekut muuta. Datasheeti aluseks võttes peaks olema 12 jala peal null kui lubatud stereos mängida ja 0,75V kui manuaalselt sunnitud monos mängima. Praegu tundub et miski sunnib pidevalt monos olema. Kui proovid selle ahela katkestada kivi juures (säilib automaatne st/mono kui signaal kõigub ja kaob võimalus jõuga monosse suruda) siis peaks näha olema. Seal võib olla ka 100k takisti, piisab kui selle ühe jala lased plaadilt lahti - pole vaja trükki rikkuda.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tuuner Rotel RT-860

                        Lasin selle takisti otsa lahti ning ...voila: stereo, isegi siis, kui nupp sisse lülitet. Kas siin võib olla tegu siis ntx nupu rikkega?

                        Muidugi põhja alt on näha, et küla sepp on aparaati juba remontinud. Punase noolega taki jalg, mille lahti lasin
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tuuner Rotel RT-860

                          Mul Roteli igivana mudel RX-500, millel täpselt sama sümptom. Line-in/Aux sisenditest lastes mängib stereoheli küll, aga raadio ei lülitu stereo peale isegi mitte siis, kui signaalinivoo näitab maksimumi. Mingi Rotelite tüüpviga? Mul pole see muidu kunagi stereot mänginudki, sain tasuta rootsi abi korras nö.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tuuner Rotel RT-860

                            Kui kasutusel samasugused lülitid siis võib ehk isegi olla tüüpviga.
                            YRO näitas ju kenasti tee kätte kuidas probleemi lahendama asuda.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tuuner Rotel RT-860

                              Mul veel vana pöördkondensaatoriga häälestatav mudel. Võtsin kasti lahti ja leidsin sealt 2 kivi:
                              HA12003 - 14 jalaga kivi, kõikvõimalikke vastuseid saan, aga seda, et tegemist oleks FM stereo dekoodriga, ei leia kusagilt
                              A1231N - FM IF

                              Vbl pean veel otsima, aga selle trükkplaadi küljes kus raadio blokk on, rohkem mikroskeeme pole.

                              Comment

                              Working...
                              X