Teade

Collapse
No announcement yet.

Televiisori parandus.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Televiisori parandus.

    Tervist!

    Mul on siin üks televiisor. Ühel heal päeval lõpetas töötamise.
    Uurides, mis juhtus, selgus et mingisugusel toitemoodulil on 1 komponent mahlad välja lasknud.

    Komponendi peal on kirjad:

    1A/250V
    2x33mH/3.2oomi

    Ma eeldan et tegu on pooliga.
    Mis võiks sellise vea põhjustada? Mida asemele panna? Mis tööpõhimõte sellel komponendis seal üldse on?

    Nagu ma aru saan siis tegelikult 1 osa poolist veel töötab, kuna mahl on vaid ühe pooli poole pealt väljas. Markeering väidab et seal sees on 2 erinevat 33mH pooli.
    Tegin paar selgitavat pilti, mis peaksid üsna hea pildi andma sellest komponendist ja asetusest.

    EDIT: Samuti on ka kaitse läbi põlenud.
    Lisatud failid
    viimati muutis kasutaja served; 29 m 2009, 18:32.

    #2
    Vs: Televiisori parandus.

    mõõda selle pooli takistust, ei usu, et see läbi on läinud

    Comment


      #3
      Vs: Televiisori parandus.

      Siiski, tundub et komponent on läbi. Ühendust see ei anna.
      Proovin leida samade näitajatega pooli kusagilt., asendan ühe õla ja vaatab mis muutub.

      Comment


        #4
        Vs: Televiisori parandus.

        Kui pool ja kaitse on läbi läinud, siis arvatavasti uute asendamine lõpeb nendegi jaoks samuti surmaga...

        Comment


          #5
          Vs: Televiisori parandus.

          ma kardan sama, Eks tuhnib edasi. Äkki leian vea põjustaja, aga kahtlen selles.

          Comment


            #6
            Vs: Televiisori parandus.

            mis teleriga siin tegu on?mõni vanem grundig?
            igal juhul mine sujuvalt üle toiteploki parandamisele

            Comment


              #7
              Vs: Televiisori parandus.

              Jah, nii ta on. Üsna kandiline ja iidne näeb välja, arvan et parandama ei olegi mõtet hakata. Ma viskan pilgu peale.

              Comment


                #8
                Vs: Televiisori parandus.

                Tere.
                See on Schneider aastast 86-90. Muidugi toites võib olla lühis .Toiteploki peale mineva juhtme ühendad lahti selle detaili joodad maha ja ja paned 2 traati peale õieti (jadamisi)ja kaitseme asemel 60 w pirni .Kui pirn põlema läheb lüliti plokis lühis.Kui ei siis võid titeploki juhtme tagasi ühendada ja uuesti vooluvõrku ühendada.Kui pirn põlema süttib toide lühises.Aga ma arvan,et sel koop kehva ei tasu jännata.Toitest võid saada hea elektri löögi ,sest kui kondekas ära laeb ja tühjaks ei lae ,siis löök valus näppudel .Muretse tester ja mõõda kas toite transistor on lühises.Mul selline moodul olemas.
                Head mässamist.

                Comment

                Working...
                X