Teade

Collapse
No announcement yet.

ML Asus Z96 FM emaplaadi toide ei toimi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ML Asus Z96 FM emaplaadi toide ei toimi

    Tere.
    Kunagi oli sama teema aga teine emaplaat.Kuigi see ka Asus.
    Max 8725 PDS tuleb pinge 19v ja jõuab SRC jala peale.See skeem on tehtud kahe transiga,
    P3,P4 ,Minu jaoks on mõistatus ,kuidas selle asja laadimine toimib.Või saadakse see pinge mujalt.Mure selline ,et aku pealt toimib aga voolu pealt ei toimi.P1 (lühises) ja mingi trans aku juures oli (kärsand) läbi.Algul vahetasin kärsand transi ära tekkis 10 v P4 D peale .Kui vahetasin P1 ära kadus seegi 10v ära.Kui aku täis ,siis tuli pinge 12v.ISL 6262 ei tule 3,3; 5v.Võrgu toite pealt.19 v 5v ja mingi 15 v olemas.Skeemi tähised on võetud Max 8725 pdf pealt.
    Või ei puutu Max kivi siia üldse asjasse,et adapteri pealt arvuti ei käivitu (19 v pealt).
    ehk oskab keegi nõu anda püüan ka ise edasi uurida.
    Ette tänades.

    #2
    Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

    Click image for larger version

Name:	max8725.jpg
Views:	1
Size:	32,0 KB
ID:	865380
    IMHO, kui adapter taga (ACIN ACOK - "1"), siis peaks PDS avama P3 ja P4. Kui ei siis kas max ise või üks väljakatest.

    Comment


      #3
      Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

      Tere.
      PDS peal on 19v olemas SRC on ka 19v CSSP peal ei ole ja kuidas see pinge sinna sattuma peab ei tea.Kui ta läbi P4 tulema peab ,siis minu jaoks on see müstika. Või saan mina millegist valesti aru. Transid on terved vahetasin kontrolliks.P3 tuleb pinge kenasti läbi.Kas see 12 v ei peaks mujalt tulema, kui akut sees ei ole.
      Seda ahelat pean edasi otsima. Muidugi võib ka maks kivi vigane olla aga ,kust seda saada njah.Laadimine ka ei toimi.
      Ette tänades.

      Comment


        #4
        Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

        Enne sai vist natuke mööda pandud P3 asjus. Too ei lase aku pinget adapterisse ja võimalik et töötab mingil kaitseotstarbel veel ehk?
        Kui adapter on ühendatud siis peaks olema:
        ADIN - HIGH
        ACOK - HIGH (väljund muudele seadmetele nagu superIO või KBC või EC, kellele kuidas)
        PDS - LOW (vaja P mosfeti lahti hoida)

        Adapteri pinge tuleb läbi P3 dioodi ja avatud P4 system loadi. Samal ajal peaks toimuma aku laadimine MAXi juhtimisel läbi P1 ja N1. PDL (load drive) peaks olema kõrge, P2 suletud, kuna süsteem toimib adapterilt.

        Kui adaper eemaldada, siis max lakkab töötamast, st PDS ühendatakse SRC-ga (kõrge) st P3 ja P4 sulguvad (aku pinge saab läbi dioodi siiski SRC otsani, edasi P3 suletud) PDL tõmmatakse GND, st P2 avatud ja süsteem toimib akupingelt.
        Kirjutades kõlab vist segaselt aga põhimõtteliselt võiks nii olla. Võin ka eksida, siis palun lahkelt parandada.
        Seda MAXi saab osta farnellist nt. või leida mõni doonorplaat, millel mõni muu viga küljes.

        Comment


          #5
          Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

          Tere.
          Apheks sain su jutust väga hästi aru aitäh.Kas ADIN on sama ,mis ACIN .Pinged on natuke vist võsas.
          Need pinged on ilma akuta;ACOK 6v,ACIN 6v,DCIN 19,5, SRC 19v,PDS 19v,CSSP 0v.PDS ei ole madal täis adapteri pinge peal.Nii,et igaks juhuks vaja MAX välja vahetada.

          Comment


            #6
            Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

            Vaata seda skeemi ja asi läheb sul tunduvalt selgemaks. Lisaks Max'ile pööra erilist tähelepanu H413+78L05, reeglina on need ka läbi olnud.Click image for larger version

Name:	ASUS_Z84.jpg
Views:	1
Size:	34,5 KB
ID:	865402

            Comment


              #7
              Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

              Kas said selle mobo käima? mul vedeleb siin kah üks surnd isend. Väideti et äike käis üle aga mulle tundub, et sinna mandi toide tagurpidi järgi. Sest toiteplokil puudub pistik. Mobol on kaitse diood mahapõlenud.

              Comment


                #8
                Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                Esmalt postitatud keykeeper poolt Vaata postitust
                Kas said selle mobo käima? mul vedeleb siin kah üks surnd isend. Väideti et äike käis üle aga mulle tundub, et sinna mandi toide tagurpidi järgi. Sest toiteplokil puudub pistik. Mobol on kaitse diood mahapõlenud.
                Tere, kui küsimus oli minu suunas, siis olen seda tüüpi emaplaate korda teinud kümneid. Vajadusel võta ühendust.

                Comment


                  #9
                  Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                  Tere.
                  Aituma robema,apheks ,teist oli abi.Struktuur skeem oli natu udune aga sain aru.Sain samasuguse emaplaadi tegin kahest ühe.
                  Sattusin sellega seoses hoogu ,vedeles vanast ajast Asus P701.Leidsin 2 vigast kivi ,mis vist teevad 5 volti.Kivide peal selline kiri 6545(CBZV8102NK).
                  Kas keegi teab asendust või kust neid kive saab,on kellelgi vigane põhi pakkuda doonoriks.Keegi oli oma algatusel toite taha ühendanud.
                  Internetis ei leidnud sellest midagi.Või ,siis ei osanud otsida.
                  Ette tänades.

                  Comment


                    #10
                    Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                    Tere,

                    ilmselt on tegemist sellega - http://pdf1.alldatasheet.com/datashe...L/ISL6545.html

                    Comment


                      #11
                      Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                      Tere.
                      Neid kive on kaks mõlemate väljakad on korras,nüüd oleks neid mikroskeeme vaja .Robema tänan info eest sellest oli abi.Kui kellelgi on pakkuda oleksin huvitatud.
                      Ette tänades.

                      Comment


                        #12
                        Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                        Kas Z96FM korral said vigase komponendi selgeks? Võiks tulevikuks foorumisse märgi maha jätta. Ehk kellegile abiks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                          Tere.
                          P1 oli lühises,N1 oli katkestuses,MAX kivil pinged oli viltused aga see jäi vahetamata ,kuna doonor plaat oli täitsa töökorras viga oli toite pistikus see oli imelikult katki tehtud. Vahetasin pesad ära.Aga pingeid võrreldes ja käsklusi tundus ,et MAX on vigane.Kui ma P1 ära vahetasin ei läinud aku pealt ka käima.Sellepärast need pinged enne detailide vahetus imelikult käitusid.Mismoodi need detailid algul läbi kõrbesid ei tea , nagu aru sain oli see plaat juba mitme mehe käest läbi käinud.
                          Kuna mul ei olnud midagi kaotada võis ju proovida.Ikkagi uus ja huvitav teema minu jaoks.Püüan ennast parandada ja teema korralikult ära lõpetada.
                          Tänud abistajatele.

                          Comment


                            #14
                            Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                            Selge, noid ISL müüb oomipood läbi farnelli, 55 eek/tk.

                            Comment


                              #15
                              Vs: ML Asus emaplaat Z96 FM Toide ei toimi.

                              Tere.
                              Tellisin ära juba tänan.

                              Comment

                              Working...
                              X