Teade

Collapse
No announcement yet.

Acer lcd monitor taustavalgus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Acer lcd monitor taustavalgus

    Monitor Acer AL712. Taustavalgus ei funka. Sisse lülitamisel sekundi toimib, siis pime. Taustavalgus lülitub välja.
    Kõik torud kontrollisin eraldi üle - korras. Selle käigus selgus ka, et pilt on olemas. Torude inverterite trafode sek. poolel tekkiski küsimus: ühe trafo sek. mähise takistus on 1.2k, teisel 950 oomi.
    Kas see võiks olla piisav põhjus mitte töötamiseks? Nagu ma aru saan, läheb kaitselülitus peale.
    Ülejäänud toitepinged on ok.
    Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
    Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

    #2
    Vs: Acer lcd monitor taustavalgus

    jah

    Kui välja joodetult
    jäävad sekundaari
    erinevused püsima,
    siis on üks trafo
    lühises

    Comment


      #3
      Vs: Acer lcd monitor taustavalgus

      Erinevus on lahtisena ka. eBayst kahjuks selliseid trafosid ei pakutud. Kas kellelgi veel mingeid häid ideid on? Peale minema viskamise...
      Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
      Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

      Comment


        #4
        Vs: Acer lcd monitor taustavalgus

        Esmalt postitatud mogo poolt Vaata postitust
        Erinevus on lahtisena ka. eBayst kahjuks selliseid trafosid ei pakutud. Kas kellelgi veel mingeid häid ideid on? Peale minema viskamise...
        Tuli oma arust hea mõte. Kui 15- tollisel molul om 2 toru valguseks ja 17-tollisel 4, siis ehk võib ka 17-tollisel 2 olla. Torude draiveri/prose tüüpskeem oli 2 toru jaoks. OK, uurisin natukene plaati ja jäi mulje, et tagasisided on lihtlabaselt paralleelselt pandud. Jootsin lühises trafo ja selle tagasisideahelad välja. Enam-väham hakkas elama. Ühtlasema valguse nimel asendasin teisest mittetöötavast trafo grupist ühe toru töötava külge. Eks ta nüüd ilmselt tiba tumedam om, aga väga ka aru ei saa.
        Annan endale muidugi aru, et selline lähenemine on täielik "afrotech" ja odavam oleks kogu krempel el.jäätmetesse kanda.
        Aga ma ei olnud varem lcd-desse väga süüvinud ja lihtsalt huvitas, et kas saab asja käima.
        Ehl on mõnele isegi abiks...
        Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
        Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

        Comment


          #5
          Vs: Acer lcd monitor taustavalgus

          Ja kui tahad kasulikult aega veeta, siis võid uut trafot üritada ise teha. Kogu asi põhimõtteliselt sarnane selle teemaga oma olemuselt. http://www.elfafoorum.eu/threads/581...-baseeruv-SMPS

          Comment

          Working...
          X