Teade

Collapse
No announcement yet.

Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi - kas keegi oskab nõu anda?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi - kas keegi oskab nõu anda?

    Tere!

    Mure on teema pealkirjas juba lühidalt ära öeldud, pisut täpsemalt kirjutan veel lahti.
    Tegu on sõbra aparaadiga, mille ta hiljuti kingituseks sai (koos ülejäänud 010-kolaga). Paar päeva kuulas plaate väga õnnelikult, siis aga hakkas grammofon plaaditaldrikut tagurpidi ringi ajama.

    Algul olevat õnnestunud ka õigetpidi pöörlemist saavutada, nüüd aga käib taldrik raudselt vastukella, kuigi mitte kaua.
    Nupu "Pusk" vajutamisel tõuseb helikäpp üles ja liigub plaadi servani, samal ajal käivitatakse taldriku mootor. Esimesel hetkel tahaks see justkui õiges suunas pöörlema hakata, siis aga reverseerub ja pöörleb vales suunas. Samal ajal liigub käpp algasendisse tagasi ja ka taldriku mootor jääb seisma.

    Kas kellelgi on sellist viga ette tulnud ja ta oskab kiiresti lahendust pakkuda? Mitmesugustelt vene saitidelt, aga ka siit foorumist lugesin, et esimeseks asjaks tuleb elektrolüüdid ära vahetada. Tehtud-mõeldud ... taldriku mootori juhtplaadil. Ei muutunud midagi. Sealjuures olid väga paljud kondekad päris korraliku mahtuvusega veel (mõõtmine toimus miski hiina aparaadiga, mida kontrollisin "värskete" kondekate mahtuvust mõõtes).

    Toiteploki suurte elektrolüütide mahtuvust mul millegagi mõõta ei ole, kas tasuks needki vahetada?

    Kõiksugu konstruktiivsete nõuannete, aga ka suunavate küsimuste eest olen tänulik.

    #2
    Vs: Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi -- kas keegi oskab nõu a

    Esmalt postitatud olevtoom poolt Vaata postitust
    Toiteploki suurte elektrolüütide mahtuvust mul millegagi mõõta ei ole ...
    Kontrollid analoogtestri näidu väljalöögiga. Toidepingete ülevaatamine võib ka märku anda.
    Paljud jamad algavad toitest.

    Lisaks kopeerin ühe varasema postituse:
    Kuna leidsin selle JA311 skeemist paar viga, siis siinkohal kohendatud skeem: http://mb1.live.hot.ee/rps/D/2042793.jpg
    Konkreetsel juhul pöörles plaaditaldrik vaid ca 5sek ja seejärel peatus. Põhjuseks lekkima hakanud VD15 (testriga mõõtes korras, kuid suuremal vastupingel lekkis), mistõttu transid VT7 ja VT8 avanesid, ning triger DD2.1 vahetas olekut ja seiskas mootori.
    _________
    copyleft a1
    viimati muutis kasutaja a1; 15 m 2012, 21:36.

    Comment


      #3
      Vs: Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi -- kas keegi oskab nõu a

      Kuna pidin häda sunnil ka hiljuti üht sellist remontima, siis pikemalt aru pidamata vahetasin ära kõik lüüdid. Tehase poolt olid paigaldatud K-50-6 seeria kondekad ja on teada mis nad väärt on siis huvi pärast sai hiljem üle mõõdetud ja ainult kaks kondekat 18-st olid oma väärtuse juures, teised olid kõik surnud. Alles jäid ainult toite lüüdid ja need said analoog testriga kontrollitud ja need olid ka K-52-4 seeriast ja on oma valmistamise tehnoloogiast tulenevalt parema kvaliteediga. Peale seda sai asi käima. Teadmiseks veel kui on vene kondekaid seeriast K-50-35 siis neid võib kasutada, (kuid eelnevalt mõõta)need on väga head ja lääne tehnoloogia baasil valmistatud ja ei teki nendega ka probleeme aja jooksul. Kindlasti kontrolli ära stabilkast tulevad toite pinged!
      viimati muutis kasutaja humax; 16 m 2012, 10:08.

      Comment


        #4
        Vs: Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi -- kas keegi oskab nõu a

        K-50-6 jah selline saast, et vähe pole, need on lausa kohustuslik välja vahetada.
        kunagi sai aastaid kontrollmõõteriistu remonditud katlamajas, töö käik oli 90% selline:
        tuvasta skeemis kõik 50-6-d, vaheta välja ja asi korras. ega 50-16 ka palju parem polnud.

        Comment


          #5
          Vs: Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi -- kas keegi oskab nõu a

          Lõpetasin just sama asja kahel plaadil lüüdikontrolli, väljavahetamisele läks üks, mis 10u asemel näitas 1u ja see mis 10u asemel näitas 19,6u, kõik teised olid 20-50% suuremad, nagu neil kombeks on.
          Nende plastpõhjaga K50-6(16) lüütide mõõtmisele küll aega ei raiska, kohe jäätmekasti.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6
            Re: Vs: Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi -- kas keegi oskab n

            Progressi ei ole toimunud. Lisaks taldriku mootori juhtplaadile vahetasin elektrolüüdid ka toiteplokis, tulemusi see ei andnud. Peab märkima, et K50-6 neil plaatidel peaaegu ei esinenudki, palju leidus K50-16.

            Tänud ksf! "a1"-le, kelle antud skeem klappis mootori juhtplaadiga Ja-311 tõesti kokku.

            Nii palju kui ma oma mitte-elektrooniku mõistusega aru saan, toimivad mootori käivitus- ja seiskamissignaalid korralikult. Vaatasin ostsiga mootorile minevaid pingeid, samuti anduritest tulevaid, ja need ei sarnanenud küll nendega, mis skeemi juures antud. Võib-olla on plaat Ja-311 vanemast plaadist Ja-139 nii palju erinev, ma ei oska öelda.

            Ja-139 skeemi järgi (vt. http://vvv.valorem.ee/estonia_010_grammofon.djvu )
            peavad punktides 1 ja 2 (transipaaridel V4,V6 ja V5,V7) olema üsna sinusoidaalse välimusega pinged, kuid mina sain Ja-311 (vt. http://www.valorem.ee/Estonia_010_Ja-311.jpg ) transipaaridelt VT2,VT3 ja VT4,VT5 ristkülikimpulsid, kusjuures erinevate amplituudidega.

            Selle mootorijuhtimiskraamiga ma ei taha oma piiratud teadmiste tõttu tegelema hakata, et mitte midagi ära lõhkuda. Seetõttu: kui keegi nüüd veel head ja konkreetset nõu annab, olen tänulik ja proovin edasi pusida, vastasel korral aga annan töö üle targematele. Riputan töövahenduse foorumisse ka vastava kuulutuse.

            Tänan senise abi eest!

            Comment


              #7
              Re: Vs: Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi -- kas keegi oskab n

              Teema on peatatud. Aparaat hakkas korrektselt tööle pärast mootori juhtplaadi vahetamist. Mis originaalil viga on, ei tea praegu keegi.

              Comment


                #8
                Vs: Re: Vs: Grammofon (vinüülimängija) Estonia EP 010 käib tagurpidi -- kas keegi osk

                Sigavana asi aga hetkel olen kahel aparaadil järjest vahetanud 157UD2, need mis seda tagasituevat siinust võimendavad.

                Comment

                Working...
                X