Teade

Collapse
No announcement yet.

Lg LCD kuvari probleemikesed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lg LCD kuvari probleemikesed

    Nii härrased!
    Kui ikka omal pea ei lõika, siis tuleb spetsialiste tüüdata.
    Ühel ilusal õhtupoolikul lõpetas kuvar töölepingu (vastu minu tahtmist muidugi). Pilti polnud, ainult taustavalgus just nagu oleks tahtnud tööle hakata, kuid siis vaikse popsatuse saatel kustus. Sama tegi toite indikaator led. Ja nii kas või igavesti. Kahtlustasin kohe kondekaid ja asusin prepareerima seadet. Oligi kolm 470 mikrost kondekat läbi. Kui ma õigesti olen aru saanud, siis kondekate suremine on pigem tagajärg, kui põhjus. Kuid muu tundus peale vaadates korras. Kuna olen võhik, siis midagi mõõtma ma ei asunud vaid tõin poest kolm samasugust kondekat ja vahetasin välja. Tulemus ei meeldinud mulle eriti, sest asi tööle ei hakanud. Kadus ära küll see sisse-välja-sisse-välja... ja toide jäi sisse aga pilti ega taustavalgust toimetamas ei olnud kohe kopika eest ka mitte. Samas oli kuulda nõrka kahinat, nagu teekann hakkaks keema. Ja nüüd ma siis olengi plank nagu sealauda uks. Mõistus otsas.
    Et siis, kas on mõtet mõõta-otsida ja kaevata sügavamalt või tuleks see kuvar võimalikult kaugele visata, järgi joosta ja veelkord vähemalt sama kaugele visata?
    Lisan siia ka paar pilti, mis ehk aitaks.

    Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

    Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.


    Teisel pildil olevad vidinad tunduvad olevat pildi peal kärssanud olekuga, kuid reaalses elus on nad täitsa ok. Välklamp vist tegi väikese nalja.
    viimati muutis kasutaja pyroman; 16 m 2012, 17:24.

    #2
    Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

    No nagu näed on kunagi disainis olnud radikas, leiti et asi kestab nii liiga kaua ja ainult odavad konded ei lõpeta toote elu piisavalt kiirelt. See kas saab korda on kysitav, põleb tavaliselt inverter aga vahel ka mõni regu vms. Kui regu põleb saab prose kõrgema pinge ja elu lõppeb. Remondi tasuvus sõltub paneeli hinnast. Muide punnis konded on kehva disaini tagajärg. See et seal veel asju põles on punnis kondede tagajärg. Vaatan et sul on 4 kanaliga inverter. Mul on veel 1 universaal alles aga selleks peab asja enne torkima et selgusele jõuda mis vigane.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

      Muidu, uued konded on enam vähem samade väärtustega ja piisavalt suure tööpingega?

      Comment


        #4
        Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

        Ikka. 35v ja 470 mF.
        Viimasel ajal olen juba liiga tihti tunda saanud, et kapitalistlik rämps meie sotsialismi tingimustesse ei sobi. Kui ma kah nii sitasti oma tööd teeksin, saaksin kinga!
        Too kuvar sai toimida natuke üle kahe aasta.

        Comment


          #5
          Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

          kui inimene küsib nõu,siis ei peaks ta nii häbelik olema(NB!monitori täpne mudel ja plaadi nimetus!)
          miks sa korraga kõike viit kondensaatorit ära ei vahetanud?

          Comment


            #6
            Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

            Häbelikkus, see on voorus mida minul pole, veel.
            Monitor on LG Flatron W1942S.
            Miks ma kõiki ära ei vahetanud?... see on küll hea küsimus. Tundusid kõik pealtnäha korras olevat. Kas on võimalus, et...

            Comment


              #7
              Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

              No kes neist teab... Kindlam oleks olnd kõik vahetada.
              Mõnega on nii et pealt ei olegi punnis, aga on hoopis "alla teinud".

              Comment


                #8
                Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

                silmaga vaatamine ei loe.kas need kolm olid punnis?
                siin võib olla kaks võimalust-kas soojus kuivatas nad ära,või läks stabilisatsioon kontrolli alt välja.viimasel juhul tulnuks kõik viis vahetada

                Comment


                  #9
                  Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

                  Nood kolm olid jah rasedaks jäänud. Nii, et kindluse mõttes vahetan ka teised kaks ära?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

                    Oma kogemustest, mitte punnis konded pole tavaliselt teema. Lähemalt uurides selgub et see pruun ja radikata kivi on inverteri osas. Tundub et inverteri väljund trans mis sisaldab kas 2 N kanaliga või yht N ja yht P kanaliga trasi. Kindlalt ei saa öelda sest kivi kirjad pole loetavad. Teooreas saab parandada transi vahetusega kui trahvo ka kypse pole sest sealt ka pruuniks läinud. Vaadates riiulisse selgus et hoopis 3 innverteri moodulit alles, ju tellisin rohkem kui mäletasin. Kondede surma vastu on aidanud seni 10uF keraamilised lyydiga paraleeli. Vähemalt pole ykski põlenud inverteri ja punnis kondede vea tõttu tagasi tulnud. Erilist kasu kyll remondiga ei teeni aga lihtsalt nukker vaadata kuda sellised pmst töötavad asjad prygisse lähevad.
                    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

                      vaheta muidugi.
                      märgi plaadi nimetus ka ära.
                      (ja loodetavasti panid 105 kraadised kondensaatorid)

                      Comment


                        #12
                        Mõõda ega pole lyhist selle kivi tabi(suure jala) ja väikeste jalgade vahel. Dioodi reziimis soovitavalt sest see sisaldab ka kaitse dioode ja näed ära kui dioodile omapärane >0,2V pingelang. Mõni lyhis siis on tõenäoliselt teises ilmas.
                        Pmst võin sulle ärida 15EUR 1 moodul. Topelt kui ise vahetan ja keraanilised konded ka panen. Signaalid tuleb yles otsida, vanad eemaldada. Inverteri komponentide poolne kylg vanal plaadil puhtaks rookida. 2 poolse teibiga uus peale. 3 juhet külge joota ja peaks toimima.
                        Heledust ainult enam reguleerida ei saa ja mõnel mudelil tuleb RF varjestuse osa natuke "tuunida" et juhtmeid kinnitada saaks.

                        Muudele asjadele lisaks kipub olema eestis suurel hulgal wanabe parandajaid kes eemaldavad vigased lyydid ja pistavad juhtme seina lastes selle muundi pulseervia kõrgsageduse otse elektroonikasse. Tagajärjed on väga kurvad. Lisaks kukutakse suva lyyte vahetama, isegi võrgu lyyti selle asemel et võtta multimeeter kätte ja mõõta, kasvõi seda et inverteri väljakas lyhises. Selle vahetamise käigus muidugi hävitatakse kõik rajad, käib pauk ja siis on et pole parandatav. Enamustel moludel on PCB peal mõni traatsild mille eemaldades saab inverteri toite katkestada ja nii selgusele jõuda kas inverteri kala. Ilma inverteritta on pilt aga nähtav taskulambiga teatud nurga alt valgustades.
                        Lisan veel et poolpidune invertri trans ei tule kohe välja, käitub nagu takisti. Aga koormatakse toitekat suure võimsusega ja eks see ka ykskord põleb.



                        Lisaks mõõda yle pinged ja vaata kas need on samad mis pesa juures PCB peal märgitud. Sirin vms kirjeldasid viitab ka suurele koormusele, samuti vigasele lüüdile. Sirin tähendab et toiteplokk pole stabiilses olekus. Muidugi abiks on ka IR termomeeter kui kuskilt laenata saad. Näpuga hinda temperatuuri ainult seda osa mis pole võrgu kyljes. Kui kätt kyljes ei kannata hoida on jama.
                        viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2012, 03:28.
                        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

                          tegin kiire ülevaate kaebustest selle mudeli kohta.enamus arvab et tegu on tarkvara veaga ja vannuvad et said mälu ülekirjutamisest abi

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

                            Wow milline vahva hiina keel minu kirjaoskamatuse juures!
                            Heameelega tookski selle austet Murphi kätte, kuid ma ise platseerun Rakveres. Tundub, et siiski odavam on uut hakata otsima. Või mis?
                            Sai proovitud ka läpakale taha ja tulemus ikka sama.
                            Plaadi numbrit ei suutnudki tuvastada. Kui tegu ikka trükiplaadiga?
                            viimati muutis kasutaja pyroman; 16 m 2012, 21:45.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lg LCD kuvari probleemikesed.

                              Hiinakeele all mõtled mu y=ü siis sry, väga loll harjumus millest raske lahti saada. Smartpost abiks. Panen kontaktid PS. Midagi ei garanteeri, inverteri viga siis lapin ära. Posti maksad ise kinni. Sõltub kas sul kiire muidugi, mu ajaga on nii et seda on väga väga vähe. Tegelen selliste asjadega nädalavahetusel aga iga nädalavahetus ei jagu selleks aega. Elatist ma sellega ei teeni rohkem nagu hobi. Ma nüüd vaatan et need inverterid mis alles on 12V seega on veidi komplitseeritud. Kas saagida mõnest rommust välja 12V ilmpulss regu või tellida 20-24V toitega inverter. Viimane tuleb kuskil kuu ja lisandub umbes 7 euri posti. Pmst mingi paar tunnikest võin lähi ajal kulutada, vea otsida ja kui inverteeri kala siis seda parandada üritada aga kui mingi muu viga siis pigem saadan tagasi ja keegi teine tegeleb. Kindlasti ära ei tasu visata, paneelid on esimesed mis lagunevad. Ja kui inverter pole vigane siis vb sai tarkvara kannatada vigaste lüütide tõttu, aga selline PCB pruunistumine pole kindlasti normaalne.
                              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                              Comment

                              Working...
                              X