Teade

Collapse
No announcement yet.

Ressiiver lülitab end ise välja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ressiiver lülitab end ise välja

    Tere

    Mure siis järgmine. 5.1 heliga DVD-d vaadates lülitab ressiiver end aegajalt lambist välja. Ühe filmi ajal juhtus seda 4x, eile vaadatud filmi ajal 1x. Olen suutnud luua nii palju seoseid, et äkki on see seotud sub-wooferiga, sest väljalülitus toimub siis, kui filmis on tugevad helid (plahvatused vms). Ressiiver on u 4-aasta vanune Sony (täpsema mudelinumbri saaksin vaadata õhtul kodus, kui vaja), subwoofer asub ressiiveri lähedal. Samuti olen täheldanud, et kui kustutan mõnes teises toas tuld, siis teeb sub-woofer üsna kuuldava plõksu. Väljalülitamise teema on täitsa uus nähtus, see võib olla ka seotud sellega, et kruttisin sub-wooferi volüüminuppu tugevama poole. Kõlarid on mitu aastat olnud ühendatud ühtemoodi ja kuna varem pole sellist muret olnud, siis ei tohiks seal midagi valesti olla.

    Kas oskab keegi öelda, milles võiks probleem olla? Tehnikas ma väga tugev pole, seega palun rääkida eesti keeles.

    Tänud ette!

    #2
    Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

    Eeldatavalt on bassikasse võimendi sisse ehitatud või kasutab ressi sees olevat?

    Comment


      #3
      Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

      Ma ei oska sellele kahjuks vastata. :/

      Kuid leidsin vanadest meilidest seadmete andmed.

      Ressiiver on: STR-DA1200
      Kõlarid Polk Audio omad, bassikõlar Polk Audio PSW 303

      Kas see info on piisav?

      Comment


        #4
        Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

        Lisan siia veel, et igapäevane raadio ja plaatide kuulamine sellist asja ei põhjusta.

        Comment


          #5
          Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

          Kui kahtlus subwooflil, siis kõige lihtsam see tagant ära võtta ja üks film läbi vaadata. Kui ress end välja enam ei lülita, siis probleemi allikas selge.
          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

          Comment


            #6
            Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

            Ok, teen seda täna õhtul ja vaatan, mis saab.

            Comment


              #7
              Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

              Lülitasin bassikõlari välja, kuid ressiiver läks ikkagi filmi ajal kinni. Mis peaks olema järgmine samm? Ressiiver remonti?

              Comment


                #8
                Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

                Esmalt postitatud moloko poolt Vaata postitust
                Lülitasin bassikõlari välja, kuid ressiiver läks ikkagi filmi ajal kinni. Mis peaks olema järgmine samm? Ressiiver remonti?
                Remonti ikka, ega vea põhjust ise välja ei mõtle. Viga ilmselt suht väike, võibolla mõni joode või väike jubin on väsinud.
                Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                Comment


                  #9
                  Vs: Ressiiver lülitab end ise välja

                  Jahutus on ikka piisav?
                  Nähtud küll selliseid asju et võimu peale on mingi ilus laudlina pandud või on võim nii täpsete mõõtudega riiulis et õhk ligi ei pääse. Ja siis imestatakse miks valjemalt kuulates lülitab välja ennast.
                  Või on äkki kõlarid liiga väikese takistusega ja koormab bassistemate kohtade peal üle võimu?

                  Comment

                  Working...
                  X