Teade

Collapse
No announcement yet.

Vilma 104 indikaatortuled

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Vilma 104 indikaatortuled

    Ma küsin nüüd paar isiklikku küsimust.
    Palun mitte solvuda ja ärrituda, vastused aitaksid lihtsalt edasisi küsimusi-vastuseid kohendada.
    Kui vana on teema autor?
    Kas on varasemat kogemust makkidega?
    Kas Kaupo Varandi raamat on olemas?
    Veel kord, pole vaja solvuda.

    Comment


      #17
      Vs: Vilma 104 indikaatortuled

      Kui juba mootor hakkab seisma jääma, siis ei aita sind ka rihma vahetus. Kui poob mootorit siis variandid et , Mootor ise pekkis või kusagil mujal midagi kinni. Kui viimane siis peavad rihmad ka korras olema , kuna lõdva rihma korral ei hakkaks mootorit kinni pooma ju ? Kuna reede ja suht kastis juba siis äkki keegi parandab mu juttu .
      Hammaste Tundlikus tekkis suvel - Hambaarst soovitas vähem tüli norida..

      Comment


        #18
        Vs: Vilma 104 indikaatortuled

        Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
        Ma küsin nüüd paar isiklikku küsimust.
        Palun mitte solvuda ja ärrituda, vastused aitaksid lihtsalt edasisi küsimusi-vastuseid kohendada.
        Kui vana on teema autor?
        Kas on varasemat kogemust makkidega?
        Kas Kaupo Varandi raamat on olemas?
        Veel kord, pole vaja solvuda.
        Lisan offtopikut
        Makid on tänapäeval eksootika. Hea kui on olemas inimesed, kes teavad üldse , et sellised asjad on olemas.
        Minu lapsed teavad, aga tütre sõbranna (9a) tuli külla, nägi Jupiter 202te ja küsis, "mis asi see on". Sai mu tütrelt teada, et see on makk, hakkas ta uurima, kuhu mälupulka sisse toppida.
        Loomulikult ei tea tänapäeva lapsed ka kassettidest mitte midagi. Nad on harjnud, et telefon teeb kõike ja "makk" on autos, kuhu sisse käib mälupulk.

        Ja mis puutub Varandi raamatusse, siis seda ei maksa nii 100% tõsiselt võtta. See on kirjutatud 70ndate alguspoole vaimus. Algajale muidugi väga hea (minu lapsepõlvelektüür).
        Raamat iseenesest olemas ja aukohal.

        Sisust kah.

        Ei taha uskuda, et mootor ei jaksa, Kui lõpuosas mängida ei jaksa, vaata üle eelkõige surverull ja käigupidur. Pane mehaanika käima ilma kassetita.
        Surverull peab tõmbama näppu kõvasti ja umbes sellise jõuga, et kisuks näpu vahele.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #19
          Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
          Ma küsin nüüd paar isiklikku küsimust.
          Palun mitte solvuda ja ärrituda, vastused aitaksid lihtsalt edasisi küsimusi-vastuseid kohendada.
          Kui vana on teema autor?
          Kas on varasemat kogemust makkidega?
          Kas Kaupo Varandi raamat on olemas?
          Veel kord, pole vaja solvuda.
          vastan hea meelega . sünni aasta on 1975. olen omanud selliseid isendeid. http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg1/astra5_205_206.html http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg/nota202_203.html http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg/ra...ka_m201st.html http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg1/elektronika211s.html http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg/orbita106.html raamatut mul küll pole . solvuda ma ka ei oska

          (martinj) Minu lapsed teavad, aga tütre sõbranna (9a) tuli külla, nägi Jupiter 202te ja küsis, "mis asi see on .
          mul on ka selline kogemus õelapsega aint et ta mõtles et sajus 110 on videomakk . nüüd siis asja juurde peale mootori ja toonvõlli õlitust ongi see jama et surverull on vist oma elu ära elanud. kui lintvenitades lausa seisma jääb siis toonvõll käib ikka edasi.makki ostsin siit mitte, selle hinnaga http://www.okidoki.ee/item/2513864/ millegi pärast on kuulutus ikka üleval.
          viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2013, 02:18. Põhjus: järjestikpostitused kokku

          Comment


            #20
            Vs: Vilma 104 indikaatortuled

            Kas rull on KÕVA ?
            Või "pehmo". Nagu tänapäeval öeldakse.
            Proovi survet suurendada.

            Muide, surverullid on üks defitsiitsemaid asju makkide taastamise juures.
            Sarnaselt veorihmadega on kaks võimalust - muutuvad möginaks või kestavad eluaeg. Mul kodus vedeleb taastamist ootav Sputnik aastast 1972 . Surverull nagu uus. Samas, sain ca pool aastat tagasi 1991 aastal välja lastud VESNA 310 . Nii rihmad kui ka rull muutunud möginaks.

            Mõni nädal tagasi õnnestus osaliselt päästa Elektronika 302, mille rihm oleks kohe-kohe möginaks muutunud. Surverull on enamvähem. aga pealekerimisaluse kummiäärik oli kleepuv ollus. Muide, vene foorum õpetas, et nende äärikute asemele sobivad veesegistite tihendid.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #21
              Vs: Vilma 104 indikaatortuled

              kummirull on kõva ei ole pehme. olen ka nettis pilte näinud kus rihmad ja rull on möginaks muutunud,huvitav mis selle möginaks muutumise põjhus on kas liiga soojas olnud või vastupidi. käis endal ka se mõte peast läbi et rullil survet suurendada . õhtul koju jõuan siis proovin selle varjandi läbi. kas vene makkide rullid on teised kui lääne makkide omadel nimelt on mul võtta mingi lääne makki rull . mu äii oli teleka parandaja ja tema käest sain ma makki rihmasid mootoreid siis veel mõned kassett makki helipead . pooled rihmad oli ta juba minema visanud kui ma jaole sain. tema aitab mind ka elektroonika poolepealt aga mehaaniline remont talle ei istu.

              Comment


                #22
                Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                Kas rull on KÕVA ?
                Muide, surverullid on üks defitsiitsemaid asju makkide taastamise juures.
                Kas ta peab siis olema kõva, pehme või paras?
                Kas neid "häid rulle" ise teha ei anna?
                Treipingis ja vedele lämmastikuga kastes.
                Näiteks paksuseinalisest vaakuumvoolikust.

                Kunagi sai nii Java zemmerlingidest Moskvitši omasid treitud.

                Comment


                  #23
                  Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                  sitti,
                  kui toonvõll ja surverull omavahel libisevad, on põhimõtteliselt kolm võimalikku põhjust:
                  1. Surverulli pöörlemine pole piisavalt vaba. Näiteks vananenud/paksenenud määrde tõttu.
                  2. Surverulli "tööpind" on paakunud, kaotanud elastsuse ning ei nakku piisavalt toonvõlliga. Aitab see, kui paakunud pind peene liivapaberiga üle käia.
                  3. Surverulli surve toonvõllile on väike/vähenenud. Vaat, selle surve suurendamisega ei tohi üle pingutada -- uut toonvõlli puksi on keerukam valmistada.

                  P.S. Aga mis jutt see oli alguses, et lausa mootor seisma jääb?

                  Comment


                    #24
                    Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                    P.S. Aga mis jutt see oli alguses, et lausa mootor seisma jääb?
                    se oli enne toonvõlli õlitamist. proovisin et vilma surverull küll nii krgelt ei liigu kui jvc-l . proovisin ka siis kruvika otsaga survet suurendada vedru alumisest otsast (mitte rulli poolt) siis oli ok. proovin kõigepealt surverulli välja võtta korralikult veerema saada. kui see ka ei aita siis tuleks seda kummi karestamist proovida. samas on teil kindlasti küsimus et miks ma seda vana makki ültse putitan kui ma võiks kassette ka jvc-ga kuulata . vastan se makk saigi ostetud selleks et vanu vene linte kuulata mida ma jvc-sse lihtsalt ei toppi.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 12 m 2013, 03:00. Põhjus: lisatud tsitaadi märgendid

                    Comment


                      #25
                      Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                      Täpselt, see on õige järjekord. Kõigepealt, rull vabalt liikuma, siis vajadusel karestus, siis vajadusel surve suurendamine.

                      Küsimust, miks Vilma... mul ei tekkinud. See on lihtsalt jube hea makk.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                        lisasin survekummist ja rihmast ka pildid http://ww.album.ee/node/28213421/50332497 . rihm on ka peenem kui peab (minuarust). ja survekummi uurides on ta vist varsti muutumas mökinaks . nii et uut survekummi oleks vaja .

                        Comment


                          #27
                          Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                          Helipea järgi otsustades on kindel, et keegi on seda aparaati juba "tuuninud". Surverull pole ka originaal, ning diameeter tundub originaalist väiksem olevat. Rõhutan, tundub. Aga väiksem diameeter võibki olla libisemise põhjuseks.
                          Rihmale poleks nagu midagi ette heita. Kuipalju ta kitsam on?

                          Comment


                            #28
                            Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                            Pildilt on näha,et surverull(nii peaks olema selle õige nimetus)on servadelt madalamaks kulunud ja lindi jooksmise kohalt läigib.
                            Kas sa rulli puhastada oled proovinud?Sobib atsetoon või piiritus.
                            Rull peab olema küljelt vaadates täiesti tasane ja lindiveo ajal puutuma täielikult kogu ulatuses vastu toonvõlli.
                            Praegusel juhul surutakse lint vastu võlli kinni ja rulli servaosa ei ulata võllini.
                            Kõige parem lahendus oleks uus rull aga seda vist enam ei hangi.
                            Võib proovida tasaseks lihvimist liivapaberiga.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                              Atsetooni ära kasuta, piiritus sobib. Ka soomlaste 80% viin.
                              Olen ka sellise surverulli puhul ükskord peene viiliga töötamise (seistes ära puhasta, saad ebaühtlase ja hullema tulemuse) ajal üle käinud. Suruda tuleb tundega.

                              Ot kah
                              Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
                              Küsimust, miks Vilma... mul ei tekkinud. See on lihtsalt jube hea makk.
                              Kumb siis on, jube või hea ?
                              Ise ei ütleks kumbagi. See isend, mida ma näppida sain (omanud ei ole) ei jätnud heli poolest sümpaatset muljet. Heli oli selline "hägune". Nagu helipea tahaks puhastamist, aga see ei aidanud. Ka pea "kruttimine" mitte.

                              Tollal olin Majak 231ga harjunud.
                              viimati muutis kasutaja martinj; 12 m 2013, 13:25.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment


                                #30
                                Vs: Vilma 104 indikaatortuled

                                piiritus on olemas proovin siis õhtul puhastada. leitsin kodust kah ühe surverulli aga see on liiga väike.hakkan ka uut surverulli otsima . kas vene kassettmakkidel on surverullid kõik ühe sugused või on need ka erinevad .kui lihvimist proovid kuidas se lihvimine käib . panen makki mängima ja siis õrnalt liivapaberiga vastu rulli mis liivapaber se olema peab ,lihvimisega on veel üks propleem et siis jääb se rull ju veel väiksemaks. ei hakka ju selle surverulli pärast mingit toonor makki ka ostma muidu müüa on igast vene kassett makke.

                                Comment

                                Working...
                                X