Teade

Collapse
No announcement yet.

Otsin kõlarielemendi parandajat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Otsin kõlarielemendi parandajat

    Tere. vaja oleks vaadata üle rcf l18-p300 element. mängis normaalselt kui jäi ühekorraga vait, ei piinatud tollel hetkel elementi. tundub et pool oleks iseenesest korras, kui membraani liigutada siis liigub korralikult ja ei ole kõrvalisi helisi (ei krõbinat ega muud sarnast) vuntsid tunduvad ka välisel vaatlusel korras olevat. võimendit sai proovitud ka muu kõlari peal ja see osa ka korras. ise ei tahaks hakata lahti võtma kunas kindel, et läeb veel hullemaks.
    Asukohaks võiks olla võru lähedal muidugi võib ka saata kuhugi posti teel.
    tel- 59124133
    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

    #2
    Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

    tuttav viskas ka testri täna peale, ei näita mingit takistust.
    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

    Comment


      #3
      Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

      Ega muu ei aita kui atetoonipudel kõrvale, vuntsid lahti ja nii ta läheb ... Lihtsalt pealevaatamisega ei saa midagi korda. Mina prooviksin veel vuntse valjuka klemmilt võnkepooli traadi ja vuntsi ühenduseni.
      viimati muutis kasutaja sedrikv; 18 m 2015, 22:43.

      Comment


        #4
        Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

        See kõlarielement on siis lühises või ?

        Comment


          #5
          Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

          Pigem katkestuses kui tester midagi ei näita.

          Comment


            #6
            Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

            kui alumine (spider) lahti sulatada, kas siis läeb pool ka sentrist välja?
            pigem asi jah katkestuses kunas ei tundu olevat läbi põlemis tunnuseid (ei ole välistatud muidugi)
            vuntsid muidu kuni selle spiderini korras ja jäigalt kinni.
            tobe ka see asi, et element asub 300km minust eemal ja teen kaugjuhendamist tuttavale.
            päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

            Comment


              #7
              Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

              Tsentrist välja? Kui sa ta sealt seest üldse välja võtad mille suhtes ta peaks tsentris olema siis? Tagasipanekul pead kasutama tsentreerimiseks nt filmilindi ribasid, papiribasid vms et oleks ühtlaselt ja tihedalt ümber selle keskmise vidina. Ja siis teed kõik tagurpidi lahtivõtmisele. Loogiline ja lihtne. Kui mähise ümber kerid siis arvesta et õhupilus palju liigset ruumi ei ole, keerd-keeru-kõrvale annab õige tulemuse. Edu

              Comment


                #8
                Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                Ja siiski. Enne kui asud lahti lammutama tee ikka lihtsamad asjad kõigepealt. Kas vuntsid kogu nähtavas pikkuses andsid oommeetriga positiivse tulemuse? Siis ühe vuntsi pikkuses. Olen näinud olukorda kus vunts on difuusori juurest pooleks, halb mõõta ja halb parandada, vahetus on mõttekam.

                Comment


                  #9
                  Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                  lugesid. klemmidelt läevad vuntsid kohe läbi "spideri" juurest alla.selleks, et näha poolist tulevat traati pean selle spideri lahti võtma. sellest ka küsimus, laseksin ainult selle alumise "spideri" lahti, äkki siis näen kust katkestuses on. esialgu ei tahaks pappi lahti sulatada korvi küljest.
                  mis on selle Eesti keelne sõna
                  ehk siis laseksin selle lahti.
                  päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                  Comment


                    #10
                    Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                    Tore. Kui valjukal on ka tolmukuppel peal, tuleb ka see lahti sulatada. Muidu ei suuda sa pärast tsentreerida. Iseasi kas ainult tsentreerimisseibi (spideri) lahtilaskmine asja palju muudab kuna difuusori (papist koonuse) liikumisruum ei pruugi olla piisav, et näha mis tegelikult toimunud seal sees on. Minu soovitus on siiski kogu asi lahti päästa. Saad näha ja remontida. Kui seal ongi katkestus siis suure tõenäosusega mähise ülemises kihis. Pealegi on nendele valjukatele remondikomplekte müüa nagu veebis nägin, juhuks kui kõik peaks nässu minema. See pole raketiteadus, pigem kättevõtmise ja kannatuse asi. Oled kunagi valjukaid lahti kakkunud?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                      kahjuks on olnud alati liiga kallid elemendid, et katsetamise mõttes lahti kakkuda. remondi komplekt sellele isendile 140€+remondi raha juurde. uus maksab 260€ pole nagu pointi väga.
                      nagu aru saan siis te olete neid remontinud, seega tagasi teemasse. Otsin elemendi parandajat. kui viimast ei leia siis lükkan oma käed külge, kui kannis siis prügis.
                      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                      Comment


                        #12
                        Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                        Jah, ma ei mõelnudki, et töötavaid elemente lammutama uudishimust hakkad. Ikka prükakandidaate. Aga olgu. Ma ei tegele sellega raha eest ega tasuta, omal on miski 6 elementi erinevate osade vahetuse näljas ja nagu ikka puudub kõige olulisem komponent - aeg. Kus't ma siis Sinu oma jaoks peaks seda leidma?
                        Minu postitus on lihtsalt julgustamiseks, et see pole raketiteadus, on ise teostatav ja ilmselt võtab aega päeva-paar. Atsetooni ja korralikku liimi mis ei ole moment-tüüpi jama.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                          Esmalt postitatud sedrikv poolt Vaata postitust
                          Jah, ma ei mõelnudki, et töötavaid elemente lammutama uudishimust hakkad. Ikka prükakandidaate. Aga olgu. Ma ei tegele sellega raha eest ega tasuta, omal on miski 6 elementi erinevate osade vahetuse näljas ja nagu ikka puudub kõige olulisem komponent - aeg. Kus't ma siis Sinu oma jaoks peaks seda leidma?
                          Minu postitus on lihtsalt julgustamiseks, et see pole raketiteadus, on ise teostatav ja ilmselt võtab aega päeva-paar. Atsetooni ja korralikku liimi mis ei ole moment-tüüpi jama.
                          kuidas seda atsetooniga leotades lahti saada, kandsin pintsliga mitmeid kordi tsentreerimis rõnga peale, plastik kui ka metall nuga igatahes seda lahti ei saanud, kivikõva oli ikka. muidugi vast vaja pikemalt leotada. või üritan ma seda valest kohast teha (tsentreerimis rõnga ja korvi ühendus kohast mitte pooli ja rõnga juurest.
                          päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                          Comment


                            #14
                            Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                            Koht on õige. Kannatust ja atsetooni või lahustit on vaja mis liimi üles sulatab. Ega siin muud maagiat polegi. Kuskil on liimikiht ikka õhem kui mujal ja sealt edasi saad hakata progressi jälgima.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Otsin kõlarielemendi parandajat

                              nv on rohkem aega (kiusatus atsetooni tünni visata) eks siis leotab ja õngitseb.
                              päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                              Comment

                              Working...
                              X