Teade

Collapse
No announcement yet.

Raadio Estonia 2 elustamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Raadio Estonia 2 elustamine

    Tervist!
    Sai hangitud vana Estonia 2 raadio ning sinna juurde ka lisakõlarid, plaanis väliselt ilusaks vuntsida ja teada siis aktiivselt kasutama hakata k.a. vinüül. Probleem selles ,et isu ise ka elektroonikat pusida kuid oskusi ei ole, kui skeem ees siis kolb ja tahtmine olemas.
    Hetkel püüdis kinni x raadio mis saatis Jumala sõna kuid soov, et ka nt. raadio 2 kinni võtaks, samuti puudu nõel.
    Oskab keegi jagada nõu ja kommentaare küsimustele:
    -kui keeruline ja kulukas on fm laiendamine amatöörile, mitu eurot kui ise ei tee ?
    -mis oleks veel esmased toimingud peale tolmust puhastamise
    -milline nõel antud isendile sobilik, selline mis Kino plaati ära ei lõhuks
    -milline antenn , hetkel seal nagu kaks antenni kohta ???

    Tänud ette!

    #2
    Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

    Aga miks siis Jumala sõna ei kõlba ?
    Kui tänapäeva FM-i tahad kuulata, siis on kõige lihtsam aretada külge mingi raadioga MP3 mängija.

    Plaadimängijat ma plaatide tervise huvides ei puuduks. Kui on soov kasutada ilmtingimata seda isendit, tuleks vähemalt normaalne helikäpp koos kaasaegse peaga külge nikerdada. Siis on ka eelvõimendit vaja. Olen näinud magnetpeaga Akordsi plaadimängijat.
    Tegelikult tuleks kogu grammofoni osa välja vahetada. Võibolla leiad midagi mõõtudelt sarnast doonoriks. Poolakate G600 seeriad vist olid samade mõõtudega.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

      Kui on kange tahtmine ise teha siis saab seda FM'i ümber häälestada. Pakun, et küsimuste ja terminite põhjal on see hetkel siiski teostamatu. Rahalise poole pealt on see ümbertegemine juba raksem. Materjalide alla läheb vbl 4€. Aga töö ise ei pruugi üldse kiire olla. Tõenäoliselt saad kruvida ainult ostsilaatori poolisüdamikku. See on metallist ja isegi allub lõpuks keeramisele ilma, et ümbritseva pooli puruks teeb. Ülejäänud aga on vbl nii kinni, et ei hakkagi liikuma. Seega peab muid ahelaid korrigeerima. Lisaks võib olla vajalik elektrolüütekondede vahetus. Kuna seal on aga pinged 300 voldi kandis siis pole võimaut, et kogemata saadud litri käigus suudetakse mõne tahtmatu liigutusega raadio päris tükkideks teha. Lühidalt igavesti pikk nikerdamine.
      Tolmust puhastamine on väga üldine mõiste. Mõne jaoks on korraks lapiga nühkimine. Teisel hakkab alles siis "lubama" kui on kõik mehaanilised lülitid ka seest puhtaks tehtud. Taaskord on ajaline erinevus vbl isegi sadades kordades.
      Vinüüli kohta juba räägiti. Sinna pole midagi lisada.
      Antenniteema on kogu eelneva taustal üsna väike mure. Seal on FM'i antenn ja AM'i antenn. FM on kesta küljes. Pistikuga saad parema/pikema/suurem külge ühendada. AM'i puhul on vaid magentantenn sees olemas. Pistikuga saad eraldi antenni juurde lülitada.

      Comment


        #4
        Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

        Poolakate C600 plaat mahtus tervenisti kaane alla. "Estonia"-l vaevalt. Sellel ajal oli kombeks taha seina teha plaadile horisontaalne ava. Seal ei jää peale kesta ja ühe madalsagedusvõimendi midagi rohkemat! Kas hr. "GU-50" foorumit veel külastab? Temal on kõige suuremad kogemused "Estonia" pillide ringi tegemisel, praegustele standarditele!

        Comment


          #5
          Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

          Samas on varutud ka üks stereokeskus millel olemas kõik tänapäevased in ja out, et see vajadusel sisse monteerida koos lisavõimendiga. Arvestades, eelnevaid vastuseid siis tuleb vast seda teed minna, kuid siis jääb jaamade man. kruttimine ära mis on kurb. Lisaks ei hakka siis ka roheline silm ennast liigutama :P
          Krt. ikkagi tahaks ,et saab kruttida.....

          Comment


            #6
            Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

            Lisaks ei hakka siis ka roheline silm ennast liigutama :P
            Krt. ikkagi tahaks ,et saab kruttida.....
            Kõike saab, oleneb muidugi, millise sisu sisse häält tegema aretad. Kui väga kaasaegne on, siis iseküsimus, aga näiteks paari-kolmekümne aastataguse sisuga peaks kõik vajaliku kätte saama. Iseasi, palju lisa nikerdamist tuleb.

            Comment


              #7
              Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

              Lihtsalt kesta vahetamine pole ikka päris see ... Aga noh, see on vaid minu arvamus.

              Comment


                #8
                Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

                Olen eelnevalt sattunud konka.ee lehele kus on ikka kõvasti vaatamist (e siis nagu selgub on kasutaja GU50 selle taga) . Küsin nõu, ehk saan targemaks. Kuid aluseks on ikka isenokitsemine.

                Comment


                  #9
                  Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

                  Kui on kange tahtmine aga oskusi ja kogemusi veel ei ole,siis ma soovitaksin alguseks ette võtta mingi lihtsam projekt.
                  Paljast tolmu pühkimisest siin ei piisa,ainuüksi lamptehnika ise nõuab juba omaette teadmisi.See projekt aga eeldab mitte ainult remonti,vaid üsna suuremahulist ümber ehitamist.
                  Kogemuste puudusel on suur oht hea pill ära rikkuda,kui aga see projekt lasta teostada spetsialistil,siis läheb see üsna mitu raha maksma.Nokk kinni,saba lahti.
                  Vana helitehnika remont Pärnus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Raadio Estonia 2 elustamine

                    Seal on väga head valjukad (kui ainult korras on). ULL plokiga on probleeme nagu algul ka arvati. Pealegi võib sellel plokil selektiivsus väikeseks osutuda:Estonia 3-l tehti väga hea ULL. . Soovitan paigaldada mingi kasvõi vana autoraadio: selle taha välised lisavaljukad. Estonia enda madalsagedus ja valjukad kasutada woofrina. Plaadimangija tuleb täiega välja vahetada: originaal on plaadifrees. Kui madalsagedus tööle jätta, siis on kõrge pinge olemas ja rohelise silma saab lihtsalt pilkuma.

                    Comment

                    Working...
                    X