Teade

Collapse
No announcement yet.

Hõõglampide asendamine LED-lampidega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Hõõglampide asendamine LED-lampidega

    Soov on asendada olemasolevad kuid läbipõlenud hõõglambid sooja valge tooniga led-lampide vastu.
    Lambid on:
    3mm diameetriga ja pikkus 9mm, 6v 70mA
    5mm diameetriga ja pikkus 11mm, 6v 180mA
    Soovitage led-e ja vajalikke takisteid sinna juurde.

    Endal jääb selle koha pealt teadmisi puudu.
    Küll aga suudan juhiste järgi asja kokku joota.

    #2
    Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

    Lamp on 3mm ? Segi ei aja midagi ?

    Comment


      #3
      Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

      Mul on taskulambil 3mm, pinge on küll väiksem.

      Comment


        #4
        Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

        Ok, jõudis kohale. Taskulampides on tõesti sellised pisikesed nublakad olemas. Mingid maglite nimega asjad. Mina nimetan neid pirnideks.

        Comment


          #5
          Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

          Esmalt postitatud kriim poolt Vaata postitust
          Soov on asendada olemasolevad kuid läbipõlenud hõõglambid sooja valge tooniga led-lampide vastu.
          Lambid on:
          3mm diameetriga ja pikkus 9mm, 6v 70mA
          5mm diameetriga ja pikkus 11mm, 6v 180mA
          Soovitage led-e ja vajalikke takisteid sinna juurde.

          Endal jääb selle koha pealt teadmisi puudu.
          Küll aga suudan juhiste järgi asja kokku joota.
          ; Kas tegemist on alalisvoolu või vahelduvvoolu ahelatega? Hõõglampidele on see ükskõik, ... valgusdioodidele mitte. Miilises seadmes niiöelda originaal hõõglambid olid?

          Comment


            #6
            Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

            Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
            ; Kas tegemist on alalisvoolu või vahelduvvoolu ahelatega? Hõõglampidele on see ükskõik, ... valgusdioodidele mitte. Miilises seadmes niiöelda originaal hõõglambid olid?
            Seadmeks on Sharp VZ-3000 plaadimängija. Väiksem valgustab lihtsalt plaati ja suurem valgustab käppa.

            Comment


              #7
              Hõõglampide asendamine LED-lampidega

              yandex.ru/search/?lr=11482&msid=1481541560.85546.20953.788&text=СВЕ РХМИНИАТЮРНАЯ ЛАМПА НАКАЛИВАНИЯ.
              Seal on antud nii pinged kui ka voolud. Samasuguseid kasutati ka n.n. lääne tehnikas palju ja erinevaid! Valgusdioodi valgusvihk on väga kitsas ja suunatud. Hõõglambil mitte.


              Takistitega saad teha pingejagaja või eeltakisti. Igaljuhul oleks vaja teada lampe läbiva voolu suurust ja ka lampidele antava pinge suurust! Kass lambid töötasid-põlesid üheaegselt või ka kordamööda? See on küsimus sellest, kas nad olid erinevates ahelates, ühendatud järjestikku või rööbiti? Siis on selge juba, mis seal plaaimängijas toimub.
              viimati muutis kasutaja Scott; 13 m 2016, 02:38. Põhjus: järjestikpostitused kokku

              Comment


                #8
                Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

                Click image for larger version

Name:	VZ3000.jpg
Views:	1
Size:	96,5 KB
ID:	869802
                Toitekas tuleb 11.2 volti, mis dioodiga VHD10E1////-1 alaldatakse. Kas täpse pinge mõõtmiseks tuleks kõik lambid lahti ühendada?
                Korraga võivad põleda pirnid PL506, PL505, PL504 ja PL503. Lisaks veel kas PL502 või PL501.
                Vähim, mis korraga võivad põleda on PL506 ja PL505 ning PL502 või PL501

                Comment


                  #9
                  Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

                  Esmalt postitatud rainadov poolt
                  ; Takistitega saad teha pingejagaja või eeltakisti.
                  Igaljuhul oleks vaja teada lampe läbiva voolu suurust ja ka lampidele antava pinge suurust!
                  Kui on vaja selliseid
                  3mm diameetriga ja pikkus 9mm, 6v 70mA
                  5mm diameetriga ja pikkus 11mm, 6v 180mA
                  Siis Oomipood pakub
                  led5, soe, valge, 40000mcd, 15deg, osm54l5111p, valgusdiood, valgusdioodid, led, diood, diode, svetodiod

                  Korpus 5 mm
                  Värv white warm
                  Heledus 10-49 cd
                  Võimsus 0.2W
                  Pinge 3.5V
                  Vool 50mA

                  Sobib kasutada 6V peal järjestikuse takistiga R= 2,5 V / 50 mA =0,05 koomi = 50 oomi.
                  Takisti võimsus olgu vähemalt 2,5x0,02=0,05W

                  ja
                  led3, white, soe, valge, 8500mcd, 30deg, ll-304wc4b-w6-3pd, ll304wc4bw63pd, valgusdiood, valgusdioodid, led, diood, diode, svetodiod

                  Korpus 3 mm
                  Värv white warm
                  Heledus 5-9.9 cd
                  Võimsus 0.06W
                  Pinge 3V
                  Vool 20mA

                  Sobib kasutada 6V peal järjestikuse takistiga R= 3 V / 20 mA =0,15 koomi = 150 oomi.
                  Takisti võimsus olgu vähemalt 3x0,02=0,06W

                  ***
                  Ja kui häirib väike nurk või väike heledus siis võib neid ahelaid panna palju, panna kohe kaks.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Hõõglampide asendamine Led-lampidega

                    Mina asendaks need lambid natuke suuremapingeliste (näit:6,3/8/9V) kuid sama max.vooluga miniatuursete, soklita , traatväljaviikudega hõõglampidega niikui vanad ja midagi poleks vaja ringi teha! Olen kindel, et neid on saada Oomipoes ja Tartus ka Tiigi Elektroonikas!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Hõõglampide asendamine LED-lampidega

                      Kirjutan oma kogemustest hiina led lampidega.Tellisin ühe suurema portsu g9

                      Pakk jõudis mõistliku ajaga kohale, ilusti pakitud, kõik korras.
                      Asendasin kõik kasutusel olnud halogeenid ledidega. Lüitasin sisse-põleb (loogiline ju). Valgust on vähem kui halogeenidega, valgus on selline sinanakas ja mitte eriti meeldiv. Aga kokkuhoid nõuab ju ohverid. Lülitan välja-ikka põleb. Õigemini küll hõõgub hästi nõrgalt. Ahelates kus kasutan veksellülitust hõõgub heledamalt. Peale pikemat katsetamist ja lülitite kontrolli tegin järgmise katse: ühendasin led g9 ühe kontakti faasiga, teise panin 1m pikkuse juhtme, mis ei ole kuhugi ühendatud: tulemus- led hõõgub. Niisiiis tasuta elekter on olemas.
                      Praegu lahendasin ledide kustutamise nii, et igas grupis on 1 halogeen, see koormab selle imeliku pinge maha. Ons kellelgi häid ideid/mõtteid sellise hõõgumise vältimiseks?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Hõõglampide asendamine LED-lampidega

                        Aga see hõõgumine on tõesti tasuta. Lampidele ka halvasti ei mõju.
                        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                        ATiP1pN4XeM

                        Comment


                          #13
                          Vs: Hõõglampide asendamine LED-lampidega

                          Mina mõtleks, et kas tasub ikka igasugu China-Export (CE) märgistusega jama elamisse panna.
                          Asi pole isiklik, aga need Ali ja eBay LEDid on ikka rämpsude rämps. Niisama rämpsu saab toidupoodidest.
                          Jah, mul on lademes kogemusi retrofitide osas nii Philipsi kui Osramiga. Pole parata, Philips on kaarega üle. Ning jah, võrreldes hiinakatega, tuntavalt kallimad.
                          Aga sõltub, kes mida otsib. Mina olen skeptilisem.
                          Erilahendused.
                          PS või mail.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Hõõglampide asendamine LED-lampidega

                            Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                            Asi pole isiklik, aga need Ali ja eBay LEDid on ikka rämpsude rämps. Niisama rämpsu saab toidupoodidest.
                            Pole sealt ostnud aga ikkagi huvitav mis seal siis nii pahasti on?
                            Siin oli toodud spektraalprobleem, mis veel?
                            nö tehnilises plaanis.
                            ***
                            Kas nii nagu naljanurga kaabli jutus et pistik on otsas lahti ja siis kaabel on süüdi et soon pole kullast.
                            Nii saab (võib saada) aru siinsetest suurimatest probleemidest.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Hõõglampide asendamine LED-lampidega

                              probleem on selles, et tõenäoliselt on null looduslikust foonist niipalju kõrgem, et lambid jäävad nõrgalt helendama. otse pesast mõõdetuna vahelduvpingerezhiimis ca. 3V.

                              Comment

                              Working...
                              X