Teade

Collapse
No announcement yet.

Trafo mähised alaldile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trafo mähised alaldile

    Kas tasub ühelt trafolt, millel on kaks 10V sekundaarmähist, võtta toide kahele eraldi alaldile. Mõlemad alaldid vajavad mõlemat mähist. Üks vajab 10V+10V(keskmine 0) ja teine 20V. Esimene on Phono eelvõimule, teine lõppvõimendile.
    Mul ei mahu teine trafo kasti ja kahe mähisega sobivat trafot leida pole.

    #2
    Vs: Trafo mähised alaldile

    Ülesandepüstitus on pisut hägune: trafolt, millel on kaks 10V sekundaarmähist ... kahe mähisega sobivat trafot leida pole
    Mis siis on ja mida pole?

    Comment


      #3
      Vs: Trafo mähised alaldile

      Miks sa kahte alaldit tahad kasutada? Saab ju ühe alaldi taha ka panna lõpp ja eelvõimu.

      Comment


        #4
        Vs: Trafo mähised alaldile

        Eelvõim tahab DC kahe liinilist +/-9-18V, aga saab ka rail-splitteriga DC 18-36V kasutada. Lõppvõim vajab DC 30-36V. Olemas-olev alaldi on hästi lihtne silla ja ühe 3300uF kondega. Ellvõim on suht tundlik toite moonutuste/mürade suhtes ja selle tarvis kasutan HiFi audio jaoks tehtud reguleeritud kahe liinilist alaldit.
        Mul on trafo, mille kaht 10-12V mähist kasutan jadamisi lõppvõimu toiteks. Samas need kaks mähist oleks ka ideaalsed kahe liinilise HiFi alaldi toiteks.

        ats, kas ma saaks oma HiFi aladist toita ka lõppvõimu? Näiteks võttes DC +/- ignoreerides 0. Võim on umbes 10W kanalis germanium transsidega, aga ma pole kindes kas alaldi võimsusest piisab.

        Comment


          #5
          Vs: Trafo mähised alaldile

          Kõike saab, aga mõtle sellele, kuidas erinevate võimendite "maad" ühtlustad. Ühtlasi mõtle Kirchhoffi vooluseadusele.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment

          Working...
          X