Teade

Collapse
No announcement yet.

2SC1431 asendus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2SC1431 asendus

    Küsimus võimendite remondigurudele.Millega asendada transistorid 2SC1431/2SA762 ?
    Päris suvaline asendus ei sobi,sest siis on võimu Bias liiga suur.Olen kõvasti ringi kaevanud erinevates foorumites,aga õiget vastust pole leidnud.
    Üks võimalus on osta jebaist need transid aga esialgu ei tahaks riskida (hind on suur ja kvaliteet kahtlane).Äkki on olemas mingid tänapäevased alternatiivid?
    Vana helitehnika remont Pärnus

    #2
    Vs: 2SC1431 asendus

    Hea oleks ka skeemi näha kuhu need lähevad, huvitab see bias-ega seonduv.

    Comment


      #3
      Vs: 2SC1431 asendus

      Andmelehtesid vaadates ma küll mingeid erilisi anomaaliaid ei näinud.
      Ub-e sisendkarakteristikud küll puudusid, kuid tabelis üks mõõteväärtuse max siiski oli.

      Comment


        #4
        Vs: 2SC1431 asendus

        huvitab see bias-ega seonduv.
        See on huvitav jah.See on 100% kindel,et asi on nendes kahes transistoris.Tõstsin korras kanalist need 2 transsi ümber ja bias läks paika.
        Skeem siin:
        Electronics forum for electronics experts to repair defective appliance.
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #5
          Vs: 2SC1431 asendus

          Mis transe asenduseks proovisid, kui palju bias paigast läks? Üks mainimist väärt moment - kas ossiga jälgisid, et see mida biasi tõusuks pidasid hoopis genereerimine polnud?
          viimati muutis kasutaja Rom; 09 m 2018, 14:43.

          Comment


            #6
            Vs: 2SC1431 asendus

            Tehase manual annab biasi väärtuseks külmas olekus 50mA.Soojast peast 80mA.Vigasel kanalil on sisse lülitades 180mA ja see väärtus tõuseb kiiresti.Maha reguleerida ei anna.Nii pikalt ma ei julgenud seda uurida,et asja ossiga vaadata.Asendus transside margid saan öelda homme (pole hetkel meeles).
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Vs: 2SC1431 asendus

              Asenduseks sai proovitud BD243CG/BD244CG aga nendega bias liiga suur.
              Vana helitehnika remont Pärnus

              Comment


                #8
                Vs: 2SC1431 asendus

                Selline asendus ei sobi - sisendkarakteristikud on erinevad vaatamata sellele, et netis on originaali kohta andmed vaid 1 punktis. Piirsagedus on originaalil üle 30MHz ja asendusel kuni 3MHz. Selline asendus halvendab võimendi parameetreid sageduse, pinge kasvukiiruse ja kõrgete moonutuse osas. Korpuste erinevuse tõttu vajab asendustransistor kindlasti radikat.

                Kui on soov kasutada ikkagi seda transistori asenduseks, tuleks 4 järjestikuse dioodiga komponent asendada 3 eraldi järjestikuse dioodiga ja siis algvool paika reguleerida.
                Eespool mainitud võnkumise võimalust võiks ka ossiga uurida, teinekord on vaja muuta mõningaid komponente selle vältimiseks.

                Alati tuleks kontrollida (lõpu)transistori leket. Paljude võimsate puhul (asendus on ka Ik=6/10A) on K-E ahelas lekkevool isegi juhul,
                kui Ub-e =0. Selline, isegi kergelt lekkiv, ei sobi vooluvõimenduse etteotsa, lõppu aga küll.
                Kõige mõistlikum oleks originaali täielike andmete puudumise tõttu mõõta originaali parameetrid üle ja leida lähedane analoog.
                viimati muutis kasutaja Svago; 11 m 2018, 21:03. Põhjus: lisa

                Comment


                  #9
                  Vs: 2SC1431 asendus

                  Originaalid tellitud ja kätte saadud.Asi töötab nagu peab.
                  Vana helitehnika remont Pärnus

                  Comment

                  Working...
                  X