Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
I got this receiver as not powering up. However it does power up, but I get 25V DC on both channel output(speaker) terminals. With headphones I can hear faint radio. And I did not attach speakers to blow them up!
Is it correct to assume that the Darlington STK00300's are dead-shorted? Or...
Siit ka mida huvitavat väljamaal pakutakse. Ehk postitatakse skeemi.
See Kanada tüüp küsib ka skeemi kohta.
Skeemi näib olema suht keeruline leida.
------
SR-4010 on parem versioon kui 6010 kuigi võiks mingitpidi eeldada, et see 6010 on parem, see on uuem ja niiöelda mingi eksperimendi tulem, seal on diskreetvõim, palju keerulisem ja G-klass (35W!!! ) aga vilets on.
See STK kiviga on parem aga veidi lahjem.
Kivi 0030 on kõigest väljundaste, oleks vaja teada mis skeem või kivi selle väljundastme ees on. Mis pinged kivil klemmidel "0" ja "1" ? Panustaks, et viga kuskil eespool ja sellises osas, mis on ühine mõlemile kanalile, näiteks toide skeemi alguse osas.
Hm, neist klassidest olnud siin foorumis ka vast oma 10a tagasi juba arutelusid.
Nüüd liigub teema ääremaale juba aga G ja H klassid jah on mitme astmelise toitega ja selle põhjus on siis vajadus näiteks mingil ajahetkel suurema väljundvõimsuse tõttu toitepinge tõstmine ja koos sellega siis jah tõuseb kasutegur.
Toited siis +-40 ja +-80V
Mul 1 võim +-35/+-70V, 2. +-60/+-120V ja ka üks +-85/+-170V aga need tegelikult on kasuteguri mõttes alumine ots, on tehtud ka niisuguseid millel on 3 ja 4 toiteastet.
Näiteks +-50, +-100 ja +-150V toiteõlgadega ja 4 astmeline üks oli +-50, +-100, +-150 ja +-200V.
Vaata näiteks QSC-l on niisuguseid ja ka näiteks Alto Macro 2400 on üks, selle jäänused peaks ka mul kusagil olema ja toide vist oli +-55 ja +-110V. Skeemi leiad soovikorral netist, kui ei leia aga on huvi siis võin saata.
Et post täiesti OT poleks siis ka STK kivi saab panna tööle G-klassis aga olemas on ka tööstuslikke variante H-klassis (jaapanlased näiteks nimetavad neid vastupidi, meie H on neil G ja vastupidi, põhimõtteliselt on sarnased nad mõlemad, vaid astmete lülitusmeetod on erinev. Teises teemas, D-klassi võimudes, sai märgitud STK412-150 kivi, see on ka H-klass.
Ei mina neid proovima hakka, aegunud lahendused, huvi pärast lihtsalt vaatasin skeemile otsa. Suurte võimsuste jaoks tänapäeval nagunii D-klass ikka täitsa omaette tase, suurtel võimsustel võib teised variandid rahulikult kõrvale tõsta.
Suurte võimsuste jaoks tänapäeval nagunii D-klass ikka täitsa omaette tase, suurtel võimsustel võib teised variandid rahulikult kõrvale tõsta.
Mhm, ja kui see saladus ei ole, kust niisugune info ka pärineb? Või milliseid (konkureerida suutvaid) D-klassi võime meil võrdväärse vääringuga ka saada on? Ega ometi ei pea silmas Behringere ja muud r@m...u? Pean siis silmas kui juba niimoodi hooplemiseks läheb, et milline see variant siis oleks kui näiteks homne päev tuleks osta võrdväärne D-klassi võim ?
Päris reaalselt ei ole olukord nii kiita, mõned on, need mõned aga on hinnatasemelt uuena juba auto hinnaga, odavad kärakad, seal 1000 ümber on 99% IRS20957 jne erinevad materialiseeringud ja numbrid nende peal ei ole ligilähedasedki reaalsetele.
Nii detailidesse ei oska minna, ent lihtne loogika ütleb, et jahutuseks vaja kordades väiksemat radiaatorit, toiteplokk ehk võib ka siis tiba väiksem olla, kuna võimendi ise kasuteguri poolest parem, siis laialdaselt levimise korral võiks hind samasse auku enamvähem jääda lõppeks. Hetkel need tugevad ja kvaliteetsed D-klassid ehk veel pole nii laialt levinud, ent mingi hetk võiks siis vähemasti need juhtelektroonika pudinate hinnad seal kolinal alla sadada küll nagu enamiku elektroonikaga läinud on, kui masstoodang taga.
All valik thomanni lehelt 2000-4000W vahemik, kui neid seadmeid eraldi uurid siis on õhkõrn võimalus, et saab selgeks ka, et need asjad ei ole nii nagu tundub.
Praegu vist hetkel on võimsamad mida üldse toodetakse L-Acoustics LA12X võimud, uuena maksab kuskil 8k€, teist sama on Crown I-tech kangem variant.
Oli siin (vist väga lühikest aega tootmises) PKN 3phase-40K, sellepuhul oli tegu 4x10kW 1räki ühiku jagu kestaga D-klassi võimuga aga ajal mil seda osta sai, küsiti ta eest 15 000€, praegu tundub, et on tootmisest maas.
Ilmselt oli sel mitmeid tehnilisi probleeme ja kui sellest esimene info ilmus siis mitmed turvatestid ei olnud läbitud veel.
Selle võimu puhul oli tegu 3 faasilise toitega ehk siis 3x400V~, unikaalne oli seal lahendus, et sel võimul ei olnud niisugust häda nagu suvel Tartu Rallyl toimunud olukord mil toiteahela neutraal kadus ja ports võime sai hukka, selle lahendus toimetas toitega vajadusel ka 1 faasiga või faaside vahel (iga faasi peal siis pm oma toiteplokk kuid kui üks läks siis see ei tõmmanud kogu võimu kaasa), muidugi kajastus see ka väljundvõimsuse languses aga seda kontrollis süsteemi "arvuti". Kui õigesti meeles siis mingisuguse testi käigus oli selle võimu väljundpinge P-P 260V, voolutarbe rekord vist oli 78A võrgust. Tootja, PKNaudio on muide Ungari firma.
See PKN oli tehniliselt üsna viimane sõna. Täiesti uudsed pooljuhid (GaN väljakatel) ja u. pool MHz toiteplokk jne aga näib, et edu seda saatma ei hakanud. Pigem on möödas nende eriti võimaste võimude ajastu.
Sellega ikka on nii, et tuleb võtta manual ja numbreid kõrvutada! Reaalses elus oleks mõistlik üldse võtta võrreldavad kõrvuti ja ühendada vastavate mõõteriistadega. 95% niisuguste seadmete andmelehtedes kus näiteks väidetakse, et võimsus on 2x5000W märgitakse võimsustarbe real näiteks, et 230V ja 16A - selleks, et väljundvõimsus ja võimsustarve kokku panna, peab oskama arvutada ja omama ettekujutust füüsikaseadustest. Kui võimsustarve on 4000VA siis ei ole võimalust, et tarbija annab selle tarbimise juures 10kW.
E: siin ammu aeg see D-klassi osa ja muu mitte selleteemakohane kuhugile ära tõsta?
Tänan huvitava arutelu eest eri klassi võimudest. Mul oli ka mõte võtta signaal eelvõimust ja viia C(või D)-klassi võimendisse ning likvideerida kogu olemasolev võimendus aste. Üks selline sahtlis olemas.
Läheb veel nutuke aega selle skeemiga. Õnnestus osta Rootsist mõistliku hinnaga service manual. Eks siis saab targemaks. Pole ka saanud aega DIYaudio foorumi soovitusi järgida, aga see zener, mis takisti soojaks ajab võib olla potensiaalne süüdlane. Muide seda riista on keegi kunagi remontinud. Ka pildil olevad sinised lüüdid on uued ja kaks transistorit on asendatud(värsked/mätsitud joodised). Muide toite osa on väga sarnane SR-6010ga - enem vähem samad detailid. Aga varsti saab skeemi ka.
Comment