Teade

Collapse
No announcement yet.

Komponentvideo kaabel 10m?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Komponentvideo kaabel 10m?

    Oleks siis vaja antud kaablit pikkusega 10m. Helistasin Viva Elektroonika poodidesse ja sealt vastati, et neil vist kuu aega tagasi oli 5m-seid, kuid nüüd vaid 1.5m-sed ja et 10m-stest nad pole kuulnudki, et selliseid müüdaks valmiskujul ning soovitasid lasta Tevalos teha.

    Nüüd siis küsimus, et mis kaablist kõige parema kvaliteediga kaabel tuleks, kuna sellise pikkuse juures ei tasu vist kaabli kvaliteedi pealt kokku hoida?

    Kaabli hind võiks jääda ca alla 700.-. Otsas peaksid olema vist ka kvaliteetsed jämedad RCA-otsikud (peaksid sobima ju ka tavalised audio RCA otsad?) Kust sellieid saada võiks?

    Tevalos soovitati kasutada 75-oomist kolmesoonelist lapikut kaablit 50.-/m ja mingeid 15-16-17kr RCA-sid (on need RCA-d ka normaalsed?). Tinutamine pidi 40.- olema.

    Teine variant oleks tavalist koaksiaalantennikaablit kasutada 5.-/m ehk siis 3-soone puhul 15.-/m, kuid ei hakka vist sellega riskima, parem juba kohe korralik teha.

    Või järsku teab keegi siiski mingit poodi, kus ca 8-10m-ist komponentvideokaablit müüakse?
    52 27 316 Risto
    teknootik@gmail.com
    Tallinna südalinn Foorumi keskus Narva mnt 5 / Tallinna Viru Keskuse OMNIVA

    #2
    Hinnavahe missugune sel 3-soonelisel ja tavalisel antennikaablil! Ja kohe kuidagi ei usu, et tavaline koaksiaal viletsam oleks videosignaalide jaoks. Nii madalate sageduste puhul on koaksiaalis kaod väga väikesed...seda enam, et ainult 10 meetrit vaja vedada. Peamine, et varjestus oleks korralik...soliidne vasksukk, aga mitte paar karvakest, nagu meil tihti neid pakutakse.
    Ise olen vedanud videosignaali jaoks koaksiaali 100 meetrit ilma MINGISUGUSTE häireteta (videokaamerast LED display-ni) ja kuuldavasti ka 200-300 meetrit pole probleemiks, kui väike signaalivõimendi toetab.
    Koaksiaalkaablit (>6mm) pole vaja tinutada, selleks on vastavad pistikud ilmselt Tevalos olemas. Peenikeste koaksiaalide kohta mul kogemus puudub .

    Comment


      #3
      Selge. Tõesti siis üle 6mm koaksiaalile käivad RCA-otsikud niisama ilma tinutamiseta otsa? Eks uurin siis järele.
      52 27 316 Risto
      teknootik@gmail.com
      Tallinna südalinn Foorumi keskus Narva mnt 5 / Tallinna Viru Keskuse OMNIVA

      Comment


        #4
        Kui sa tahad tavalist antennikaablit kasutada,siis on tõesti olemas variant,et saad RCA pistiku sinna otsa ilma tinutamata.Selleks paned antennikaablile vastava mõõduga F pistiku ning ülemineku "F pesa - RCA pistik". Heli jaoks pead kasutama eraldi madalsagedus kaablit.Korralik antennikaabel toimib täiesti hästi videosignaali edastajana.Küll tuleb arvestada,et sellel juhul ei tohi sellist antennikaablist tehtud juhet eriti tihti liigutada,painutada ja murda,kuna kaabli soon on plank (mitte kiuline) ning pidev mehhaaniline liigutamine võib murda signaalisoone ja/või varjestuseks kasutatava fooliumi.Samuti soovitaksin ma siiski RCA pistik kaabli otsa tinutada või kasutada eeltoodud üleminekut.Mingi kruvi alla keeramine on jama.
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #5
          Kaabli jaoks vaja sellist http://www.hot.ee/rosso/DSC01906.jpg ...üleminekuid pole vaja.
          Annavad üsna hea kontakti ilma jootmata. Videofirmad kasutavad enamasti just seda lahendust. Probleemid võivad tekkida alles pärast mitmeid sadu ühendamisi...kodustes tingimustes pole sellest lugu.
          Muidugi parem, kui need pistikud paneb külge veidi kogenum inimene...

          Comment


            #6
            Sebastian,sellel sinu toodud pildil ongi ju F pistik ja F pesa - RCA pistik üleminek.
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Vabandust...muidugi...üleminekust lugedes tuli kohe silme ette hoopis mingi pistik, mis kuhugi pesasse surutakse, aga seal keeratakse lihtsalt võru ümber kaabli ja selle otsa siis lähevad igasugu muud asjapulgad...kui ise kaableid kasutan, siis on see võru juba alati otsas koos BNC-ga...seepärast vist ei peagi teisi jubinaid, mis F-i lähevad üleminekuteks

              Comment


                #8
                minu praktikas on profi aparatuuris kasutatud tavalist koaksiaalkaablit kõik saatekeskused olid varem sellega tehtud, mis ime kaablit sa veel otsid. kõige parem võta kusagilt sati firmast tavalist koksi, mida nad kasutavad pea ja pilli vahel, kõige väiksema sumbuvusega ja laia ribaga kaabel 75oomi lainetakistusega. selleks, et 5,5 MHz läbilasta pole küll eriline kunst ja sealt saad ka vajalikud otsad, mida pole vaja tinutada ja pealegi tänapäeval selliseid asju enam ei tinutatagi

                Comment


                  #9
                  Tekkis üks küsimus keeratavate otstega , niisiis kui keerata antennikaablile varjestust , siis tihtipeale tekib tunne kuidas selle tiheda keeramise peale saab üldse varjestus terveks jääda, kui uuesti selle maha keerata , siis keere toimib kui zilett. Küsimus kas on olemas ka muid profi otsi või ma toimin üldse valesti nende ühendamisel.PS endal ka vaja component video kaablit ca 7 m : olen vaadanud ka A-Kaablisse seal tuleb Nõksa odavam kui Tevalos.

                  Comment


                    #10
                    Neid keeratavaid otsi ehk "F" pistikuid toodetakse ca 10 erineva kaabli jaoks.Sa pead lihtsalt vastavalt kaabli jämedusele vastava F pistiku panema.F pistikutel on esimene pool standartse suurusega,tagumine pool (sealt kus kaabel sisse läheb)on erinevate läbimõõtudega.
                    Vana helitehnika remont Pärnus

                    Comment


                      #11
                      F-otsa keere on üsna "lame" ja varjestust ei lõika. Tavaliselt F-pistikuid ei vahetata...need jäävad kaabli külge, ainult üleminekuid pannakse vastavalt vajadusele. Mingit "tihedat keeramist", mis kaabli sukka kulutaks, pole lihtsalt tarvis.

                      Comment

                      Working...
                      X